lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 30 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 06. December, , Dnes oslavuje Mikuláš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Zápach z úst je nepríjemný spoločník

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 9.12.2010
späť
Späť

Poslať
 

Príčiny a riešenie zápachu z úst a telesného pachu. Pre mnohých je tento problém veľkým tabu, na ktorý poukázať vhodným spôsobom nevedia ani  najbližší ľudia z okolia postihnutého. Pritom je toto tabu medicínskym problémom, pri ktorom na veku ani na pohlaví nezáleží. Problém s ním mávame aspoň občas takmer všetci bez rozdielu. Zápach z úst. Nepríjemný spoločník, ktorého prítomnosť enormne sťažuje  a znepríjemňuje súkromné i pracovné vzťahy a spoločenský život vo všeobecnosti. Je v podstate medicínskym problémom, ktorý spôsobujú rôzne organické procesy v našom tele. Mali by sme o ňom hovoriť a hľadať riešenia.

 

Príčiny zápachu z úst...

...môžu byť rôzne. Jednou z najčastejších je plyn vznikajúci pri rozklade bielkovín po požití potravy. Zdrojom zápachu sú napríklad  zvyšky jedla, ktoré sa pri jedení zachytávajú medzi zubami. Za normálnych okolností  sa tieto zvyšky vyplavujú slinami, no v niektorých prípadoch ( napríklad v spánku alebo pri slabo produkujúcich slinných  žľazách ) sa zvyšky nevyplavujú dostatočne.  Ak nie sú rýchlo odstránené mechanicky, teda zubnou kefkou, stávajú sa potravou pre baktérie žijúce v dutine ústnej, ktoré zvyšky jedla rozkladajú. Týmto procesom  vzniká  nepríjemne zapáchajúci plyn, ktorý je v tomto prípade zdrojom zápachu z úst.

 

To isté spôsobuje  konzumácia vysoko aromatických potravín a nápojov ako cibuľa, cesnak, čierny čaj alebo káva. Ich rozklad žalúdočnými šťavami v žalúdku spôsobuje, že plyn pri tom vznikajúci vyráža von cez ústnu dutinu. Okrem zápachu z úst však takéto potraviny zapríčiňujú aj telesný pach. Aromatické látky sa totiž takisto vylučujú cez póry pokožky.

 

Vedeli ste, že pri redukčných diétach a očistných kúrach človek svojmu okoliu nevonia veľmi vábne? A nepomôžu tu ani parfumy a za iných okolností účinné deodoranty.

Pri diétach, kedy organizmu odopierame prísun sacharidov, si telo ich nedostatok v metabolickom procese nahrádza vytváraním tzv. ketónových teliesok, ktoré človek vydychuje a ktoré nepríjemné páchnu acetónom. To isté sa deje pri vynechávaní jedla, resp. v prípade prázdneho žalúdka, čo sa deje najmä pri redukčných diétach. Acetónom v týchto prípadom páchne celý človek, keďže sa takisto vylučuje aj pokožkou.

 

Ďalšími častými príčinami zápachu z úst a telesného pachu je nedostatočná ústna hygiena,  pokazené zuby a rôzne zápaly v ústnej dutine a v hrdle, menej častými príčinami sú poruchy látkovej výmeny,  hormonálne zmeny a choroby tráviaceho traktu.

 

 

 

 

 

Riešenie?...

Riešenia sa ponúkajú rôzne, no nie všetky sú spoľahlivé. Časté čistenie zubov je časovo náročné a nie vždy máte po ruke umývadlo a zubnú pastu s kefkou.  Čistenie rieši iba zápach z ústnej dutiny ale nie ten pôvodom zo žalúdka. Žuvačky sú pomocou pri nedostatku slín, ale zápach prekryjú iba na obmedzenú dobu. Aký je teda spoľahlivý a hlavne dlhodobo zápach potláčajúci spôsob boja proti telesnému pachu a zápachu z úst?

 

...ľahšie, ako ste si mysleli.

Chlorofyl – zelené farbivo nachádzajúce sa vo všetkých listoch rastlín a stromov, ktoré premieňa slnečné žiarenie na energiu v procese zvanom fotosyntéza asi všetci poznáme. Ale vedeli ste, že  chlorofyl preukázal vlastnosti účinného neutralizéra pachov? V boji proti zápachu z úst a telesnému pachu nám teda silného spojenca dáva príroda.

 

Chlorofyl znižuje aktivitu niektorých enzýmov podieľajúcich sa na rozklade bielkovín, čím zabraňuje vzniku  pachov. Buď napáda už vzniknuté bielkovinové zlúčeniny, ktoré páchnu alebo proces rozkladu bielkovín prevádza na iné procesy ešte pred vznikom páchnucich zlúčenín.

Vlastnosti chlorofylu využila na výrobu potravinového doplnku proti zápachu z úst a iným telesným pachom  spoločnosť Quiessier Pharma, ktorá na slovenský trh prináša produkt zabraňujúci vzniku nepríjemných pachov ešte pred ich vznikom.

 

 

Stozzon – vaše zvýšené sebavedomie

Chlorofylové dražé Stozzon, ktoré obsahuje účinnú zlúčeninu chlorofylu a medi, pôsobí rýchlo a účinne. Je prírodným potravinovým doplnkom, ktorého hlavná zložka sa získava priamo zo zelených listov. Stozzon účinne bráni vzniku nepríjemných pachov, či už spôsobených požitím aromatických potravín alebo pretrvávajúcim telesným pachom a zápachom z úst v dôsledku  nedostatku slín, chorôb zažívacieho traktu alebo porúch metabolizmu. Nemá nijaké vedľajšie účinky a dá sa kúpiť v lekárňach.  Ak Vás čaká prvé rande, dôležitá pracovná schôdzka, večer s priateľmi alebo len pre vlastný dobrý pocit, užite prírodné chlorofylové dražé Stozzon a prestaňte sa trápiť tým, či vám náhodou z úst  necítiť toho pstruha na cesnaku, čo ste mali na obed :-).   

 

 

 

 

 

 


Diskusia k článku:

Lepšie a účinnejsšie ako reklama na Stozon je opravenie zahnitých, kazivých zubov a čistenie jazyka kefkou - ak je príčina v ústach. Návšteva gastroenterológia - ak je príčina z ostatných častí GIT. Stozzon som používali, vyhodené peniaze.Toľko moja skúsenosť.
Neregistrovaný - Sisa, 9.12.2010 16:59
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!