lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 36 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 32 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 13. Apríl, , Dnes oslavuje Aleš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Viete, že musíte stratiť viac ako polovicu vlasov, aby si toho vôbec niekto všimol?

  Spracoval(a) : eva
Dátum : 8.7.2011
späť
Späť

Poslať
 

NOVINKA – Hair Man

Aj keď Švejk tvrdil, že stratu vlasov spôsobuje „duševné pohnutie v šestonedelí“, podľa vedcov je väčšinou podmienená dedičnosťou. Odhaduje sa, že viac ako deväťdesiat percent všetkých dospelých mužov má náznaky kútov a takmer polovica je predurčená k strate vlasov v čelnej časti a na temene, pokiaľ neurobia nič, aby tomu predišli…

 

Vlasy – koruna krásy

Vlasy boli odnepamäti považované za silný sexuálny symbol. Dlhé vlasy u mužov poukazovali na neobmedzenú sexualitu, čiastočne oholená hlava obmedzenú sexualitu, hladko oholená hlava symbolizovala celibát a strihanie vyjadrovalo sociálnu kontrolu. Vejúce vlasy boli pre Gálov a Frankov symbolom chrabrosti, za francúzskych romantikov a ruských anarchistov sa stali symbolom vzbury a hippies tak vyjadrovali voľný a nezávislý životný štýl, aj určitú revoltu – len si spomeňte na filmový muzikál „Hair“ režiséra Miloša Formana. Dĺžka vlasov bola určitou stigmou ešte v našej nedávnej totalitnej histórii. Pod heslom „Ak máš dlhé vlasy, nechoď medzi nás!“ režim tvrdo potieral mužov s dlhými vlasmi, tzv. máničky, ako „nebezpečných ideologických diverzantov“. A zatiaľ čo „prehadzovačka“ naznačovala serióznosť, holá hlava bola zdvihnutým prstom spoločenskej kontroly. 

Prehadzovačkám pomaly odzvonilo a po parochne a tupé si dnes chlapi bez vlasov chodia väčšinou už len v počítačovej hre Hairdressing Salon For Bald Men (Kaderníctvo pre plešatých mužov). Americké Bratstvo plešatých odporúča prestať sa sústreďovať na zbytočné snahy o zamaskovanie rednúcich vlasov, nerobiť si ilúzie, že vlasy znova narastú a zamerať sa na „čaro osobnosti“. Dôkazom toho, že plešina môže byť symbolom mužstva sú mená holohlavých idolov z radov hercov, spevákov a športovcov. Nie každý muž však nesie postupnú stratu vlasov s takou gráciou: „Fyziologická plešatosť, ktorá postihuje v rôznom rozsahu takmer polovicu mužskej populácie, je pre rad mužov stále zdrojom značných psychických problémov. Najčastejším je strata sebadôvery,“ hovorí psychológ Mgr. Petr Křenek. „Niektorí psychoanalytici a freudisti dodnes tvrdia, že strihanie alebo strata vlasov sú blízke kastrácii.“ Našťastie sa väčšina štádií plešatosti dá liečiť. Či už priamo liekmi, podpornými vitamínmi, posilňujúcimi kúrami alebo posledným hitom: fyto-biotechnologickými sérami. Každopádne: kto sa začne starať včas, zachová si dlhšie vlas!

 

Omladenie vlasov v nanokapsuliach

Je známe, že telo je zásobené obrovským množstvom prírodných nano-robotov, ktoré cestujú telom a opravujú poškodené tkanivá. Podobne pracujú nanočastice, vďaka ktorým je možné aktívne látky doručiť priamo do buniek. V súvislosti s výskumom rastových faktorov vlasov a biomimetických peptidov vyvinuli vedci takzvané nanokapsule, ktoré sa priamo napoja na receptor vlasovej bunky a vo vnútri vlasu aktivujú rastový signál. Hitom tretieho tisícročia je aplikácia nanokapsulí s biomimetickými peptidmi v podobe fyto-biotechnologického séra HAIR Man na omladenie a podporu rastu vlasov pre mužov. Zaručujú stopercentný prenos účinných látok do pokožky, kde sa udržia až niekoľko mesiacov.

Sérum spája účinok tradičných rastlinných výťažkov s najnovšími biotechnologickými látkami. V priebehu niekoľkých týždňov dochádza nielen k stimulácii rastu vlasov (u rozptýleného vypadávania vlasov a tenkých jemných vlasov pri androgénnej alopécii), ale tiež k zlepšeniu obehu krvi v okolí korienkov, ich upevneniu a výžive, ako aj k obmedzeniu produkcie mazu a revitalizácii vlasov. Polykomplex látok navyše vlasovú pokožku prečisťuje, dezinfikuje a zbavuje lupín. Sérum sa nanáša na suchú pokožku hlavy a jemne sa vmasíruje pomocou končekov prstov. Používa sa každé ráno a večer po dobu troch mesiacov alebo do doby dosiahnutia požadovaného účinku.

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!