lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 12 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 18. November, , Dnes oslavuje Eugen
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Tajomstvo bikín

  Spracoval(a) : Natália Križova
Dátum : 27.7.2000
späť
Späť

Poslať
 

Keď návrhár Louis Read vytvoril prvé dvojdielne plavky, pomenoval ich podľa atolu Bikini / Marshallove ostrovy /, na ktorom si Američania v roku 1946 odskúšali silu atómovej bomby a tým ho poslali k vode. Teda, presne povedané, skôr pod vodu.
Keďže Američania sa vždy tešia zo svojich úspechov, aj keby šlo o atómové bomby, pán Read tým chcel iba naznačiť, že vecička zložená z dvoch častí, ktorá skromne zakrýva ženské telo, bude bomba. A bola...
Možno preto, že sa ju prvé odvážili nosiť slávne herečky a určite preto, že ich úrady ihneď zakázali. Verejná mienka si však užila svoje. Písalo sa, diskutovalo a rodiny sa doma delili na dva nezmieriteľné tábory. K tým odvážnym, ktoré boli jednoznačne za, patrila Rita Hayworthová, Betty Grableyová,, Ava Gardnerová. Ale najviac pre ich reklamu urobila predsa len Rita Hayworthová vlastným menom Rita Cansinová, vtedajší idol mužov, žien, ale hlavne vojakov. Pred výbuchom ktosi prilepil na zariadenie s bombou i na trup lietadla jej fotografiu. Bola nalepená aj na lietadle, ktoré ,opäť za veľkej slávy, nieslo smrť rok predtým do Hirošimy, Okrem toho, že bola dobrá herečka, čo sa zistilo až neskôr, bola veľmi populárna Pin-up-girl.
To znamená dievča, ktorého obrázok si muži lepia všade tam, kde sa často zdržujú. Práve táto jej obrovská popularita pomohla bikinám na svet, a nedala na ne zabudnúť napriek nepriazni oficiálnych inštitúcií. Ale príklad hodný nasledovania dala až o päť rokov neskôr anglická princezná Margaréta, ktorá si obliekla dvojdielne plavky na výlet na jachte Agu Khana. Odvtedy bolo o ich osude rozhodnuté. Potom ich už nosili všetky hviezdy a hviezdičky, manželky a mamičky, ale hlavne mládež. A nosia sa dodnes.
Hoci ich už nikto nezakazuje. Noste ich s troškou vzrušenia, lebo práve tento rok nie sú celkom in. Odhaliť vás však môže len módna polícia, lebo všetkým plážam sveta vládnu aj tento rok.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!