lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 20. November, , Dnes oslavuje Félix
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Európska komisia predstavuje informačnú kampaň s názvom: Zmena podnebia je vo vašich rukách

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 8.6.2006
späť
Späť

Poslať
 

´Zmena podnebia je vo vašich rukách´ je názov informačnej kampane Európskej komisie, ktorá sa piateho júna, ktorý je Svetovým dňom životného prostredia, začala v členských krajinách EÚ. Kampaň vyzýva občanov  k tomu, aby v záujme dosiahnutia podstatného zníženia emisií skleníkových plynov zmenili aspoň v malej miere svoje každodenné zvyky. 

Na budove Ministerstva životného prostredia SR bol umiestnený veľký plagát.  Na plagáte je znázornená Zem, ku ktorej je pripevnený teplomer merajúci jej stúpajúcu teplotu. „Zmena podnebia je vo vašich rukách,“ oznamuje titulok. „Uberte. Vypnite. Recyklujte. Kráčajte.” Rovnaké plagáty veľkých rozmerov a iné pouličné propagačné materiály boli odhalené vo všetkých hlavných mestách EÚ.

Kampaň pokračovala netradičným spôsobom - Andrea Elscheková-Matisová, vedúca zastúpenia Európskej komisie v SR, spolu s populárnou mladou speváčkou Zdenkou Prednou,  starostom Mestskej časti Staré mesto Petrom Čiernikom a so zástupcami Ministerstva životného prostredia  obliekli sochy Schöner Náciho a Čumila do trička a čiapky s mottom kampane. Ciele kampane podporila aj živá ľudská reťaz vytvorená zo žiakov bratislavských škôl na pešej zóne v Bratislave. Podobne budú oblečené aj ďalšie sochy v hlavných mestách EÚ  -  napríklad Manneken Pis, bronzová postava chlapčeka, ktorá je symbolom Bruselu, ďalej socha skladateľa Johanna Straussa vo Viedni a  mnohé ďalšie.

http://www.climatechange.eu.com


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!