lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 17 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 05. Apríl, , Dnes oslavuje Miroslava
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ploché bruško? Nie je problém!

  Spracoval(a) : Jeníková Martina
Dátum : 29.11.2002
späť
Späť

Poslať
 

Brucho je pre väčšinu žien problémovou zónou číslo jeden. O to optimistickejšia je správa, že nikde inde na tele nie sú pokroky badateľnejšie ako práve na brušku. K útlemu pásu vedú najmä dve cesty: správna výživa a cvičenie.

VÝŽIVA

Ak chcete získať ploché bruško, musíte viac jesť. Neveríte?  predsa to funguje. Samozrejme za predpokladu, že jete tie správne potraviny: celozrnné výrobky a zelenina vďaka vysokému obsahu vlákniny podporujú trávenie. A keď už telo nabehne na správny rytmus, mátepolovicu cesty za sebou. Bruško vyzerá omnoho plochejšie a nie je nafúknuté. Okrem toho by ste mali staviť na potraviny, ktoré obsahujú zoštíhľujúce enzýmy. Sú to napríklad papája, ananás, ktoré podporujú spaľovanie tukov, potom hrozno, fenykel a ryža, ktoré odvodňujú a paradajky a jahody, ktoré spevňujú tkanivo. Obliny sa začnú topiť ako maslo na slnku aj v prípade, že aspoň raz za týždeň si urobíte pôstny cmarový deň . Tento mliečny výrobok podporuje premenu tukov a vyplavovanie odpadových látok. Za deň vypite po častiach až dva litre cmaru a k tomu minimálne 1,5 litra minerálky.

CVIČENIE
Žiaľ, úplne bez pohybu to nepôjde. Ale na to, aby ste získali pevné a ploché bruško, stačí venovať päť až desať minút denne cvikom, ktoré posilnia priame a šikmé brušné svalstvo. Tieto potom pôsobia ako vnútorný korzet, ktorý drží bruško krásne pevné. Okrem uvedených cvikov môžete aj v priebehu dňa (napríklad pri umývaní zubov alebo čakaní na autobus) sťahovať a uvoľňovať brušné svaly.
1. cvik
Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a s výdychom dvíhajte hlavu a ramená zo zeme. Pritom sa vyťahujte striedavo na pravý a ľavý bok. Opakujte 20-krát.

2. cvik
Ostaňte ležať na chrbte. Ohnuté nohy zodvihnite a natiahnutými rukami kmitajte pri bokoch. Opakujte 20-krát.

3. cvik
Opäť cvičíme v ľahu na chrbte. Nohy ohnite v kolenách, ruky dajte pod hlavu a nadvihnite hlavu a ramená. Kmitajte minútu v malom rozsahu smerom nahor a bruško pritom vťahujte dovnútra.

4. cvik
Striedavo priťahujte k trupu ľavú a pravú ohnutú nohu, pritom druhá ostáva vystretá na zemi. Hlava a krk sa dvíhajú smerom k ohnutej nohe.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!