Ploché bruško? Nie je problém!
Autor(ka) : Jeníková Martina
Dátum a čas : 29.11.2002 00:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Brucho je pre väčšinu žien problémovou zónou číslo jeden. O to optimistickejšia je správa, že nikde inde na tele nie sú pokroky badateľnejšie ako práve na brušku. K útlemu pásu vedú najmä dve cesty: správna výživa a cvičenie.

Brucho je pre väčšinu žien problémovou zónou číslo jeden. O to optimistickejšia je správa, že nikde inde na tele nie sú pokroky badateľnejšie ako práve na brušku. K útlemu pásu vedú najmä dve cesty: správna výživa a cvičenie.

VÝŽIVA

Ak chcete získať ploché bruško, musíte viac jesť. Neveríte?  predsa to funguje. Samozrejme za predpokladu, že jete tie správne potraviny: celozrnné výrobky a zelenina vďaka vysokému obsahu vlákniny podporujú trávenie. A keď už telo nabehne na správny rytmus, mátepolovicu cesty za sebou. Bruško vyzerá omnoho plochejšie a nie je nafúknuté. Okrem toho by ste mali staviť na potraviny, ktoré obsahujú zoštíhľujúce enzýmy. Sú to napríklad papája, ananás, ktoré podporujú spaľovanie tukov, potom hrozno, fenykel a ryža, ktoré odvodňujú a paradajky a jahody, ktoré spevňujú tkanivo. Obliny sa začnú topiť ako maslo na slnku aj v prípade, že aspoň raz za týždeň si urobíte pôstny cmarový deň . Tento mliečny výrobok podporuje premenu tukov a vyplavovanie odpadových látok. Za deň vypite po častiach až dva litre cmaru a k tomu minimálne 1,5 litra minerálky.

CVIČENIE
Žiaľ, úplne bez pohybu to nepôjde. Ale na to, aby ste získali pevné a ploché bruško, stačí venovať päť až desať minút denne cvikom, ktoré posilnia priame a šikmé brušné svalstvo. Tieto potom pôsobia ako vnútorný korzet, ktorý drží bruško krásne pevné. Okrem uvedených cvikov môžete aj v priebehu dňa (napríklad pri umývaní zubov alebo čakaní na autobus) sťahovať a uvoľňovať brušné svaly.
1. cvik
Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte a s výdychom dvíhajte hlavu a ramená zo zeme. Pritom sa vyťahujte striedavo na pravý a ľavý bok. Opakujte 20-krát.

2. cvik
Ostaňte ležať na chrbte. Ohnuté nohy zodvihnite a natiahnutými rukami kmitajte pri bokoch. Opakujte 20-krát.

3. cvik
Opäť cvičíme v ľahu na chrbte. Nohy ohnite v kolenách, ruky dajte pod hlavu a nadvihnite hlavu a ramená. Kmitajte minútu v malom rozsahu smerom nahor a bruško pritom vťahujte dovnútra.

4. cvik
Striedavo priťahujte k trupu ľavú a pravú ohnutú nohu, pritom druhá ostáva vystretá na zemi. Hlava a krk sa dvíhajú smerom k ohnutej nohe.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.