lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 03. Júl, , Dnes oslavuje Miloslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Deti z Divých makov idú za svojim snom.

  Spracoval(a) : Kami
Dátum : 19.11.2012
späť
Späť

Poslať
 

Sú talentované, ctižiadostivé a veľmi vnímavé. Rómske deti, ktoré podporuje občianske združenie Divé maky, chcú na sebe pracovať, rozvíjať svoje nadanie a pomôcť komunite, z ktorej pochádzajú.   Búrajú zaužívaný stereotyp o neprispôsobivých mladých ľuďoch a hoci pochádzajú zo sociálne slabých rodín, svojou usilovnosťou a húževnatosťou dosahujú úspechy na medzinárodnej úrovni.

 

Úspešné príbehy detí

V čase, keď Gerald Radics navštevoval základnú umeleckú školu, mu učiteľka povedala, že z neho nikdy nič nebude. Podľa jej slov, nemal talent, žiaden hudobný sluch. Chlapec sa však zaprel, veril si, veľa cvičil a dnes je z neho vynikajúci klavirista. 19 ročný mladík momentálne študuje na konzervatóriu v Košiciach a súbežne na Lisztovej akadémii v Budapešti. V Bazileji, kde bol na konzultáciách, boli z jeho hry nadšení. Už teraz môže rátať s tým, že akonáhle dokončí štúdium na Slovensku, vo Švajčiarsku bude môcť pokračovať v zdokonaľovaní svojho umenia.

Kým Gerald miluje hru na klavíri, o Karolovi Danišovi môžeme bez akýchkoľvek pochybností povedať,  že patrí k jedným z najnadanejších huslistov na Slovensku. Podarilo sa mu dostať na vysokú školu do Gratzu k profesorovi Kuschnirovi, ktorý patrí medzi najprestížnejších husľových pedagógov v Európe. Na celosvetovej hudobnej súťaži New Talent sa umiestnil na treťom mieste a svoje umenie mohol predviesť v rámci BHS v Slovenskej Filharmónii v Bratislave. V roku 2008 vyhral medzinárodnú súťaž vo Weinmari. Toto ocenenie získal ako jediný slovenský huslista v histórii.

 

Odrazový mostík

Na to, aby sa človek presadil, iba talent nestačí. Dôležitá je vôľa ho rozvíjať, sebadôvera, avšak aj podpora okolia. Vďaka finančnej pomoci darcov a práci tútorov priamo v teréne, je možné s deťmi z Divých makov systematicky a dlhodobo pracovať. Darca priamo podporuje a pomáha rozvinúť talent dieťaťa, ktoré si sám vyberie. Môže sledovať jeho osobnostný rast a byť pri jeho malých víťazstvách. Vďaka presnému rozpočtu a pravidelnom informovaní má prehľad aj o tom, na čo boli peniaze použité a ako sa darí podporovanému dieťaťu. Dobrodincom pritom nemusí byť len jednotlivec, ale aj firma či skupina priateľov. Príležitosť stať sa darcom má každý už od 5 eur mesačne. Spôsobov, ako sa dá pomôcť, je viacero, stačí si len vybrať na webovej stránke www.divemaky.sk

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!