lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 40 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 26. September, , Dnes oslavuje Edita
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Na cestách dopĺňajte tekutiny nielen do vášho štvorkolesového miláčika

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 29.7.2012
späť
Späť

Poslať
 

Dehydratácia obmedzuje krátkodobú pamäť a oslabuje koncentráciu. Preto je pri cestovaní mimoriadne dôležité robiť si pravidelné prestávky a dopĺňať tekutiny a energiu. V rámci predstavenia svojej novej ponuky občerstvenia deli2go prináša spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. spolu so známou cvičiteľkou Zorou Czoborovou niekoľko rád a tipov, ako zostať na cestách fit.

 

„Dehydratácia je veľmi nebezpečná, či už pri cvičení, alebo šoférovaní. Môže totiž obmedziť krátkodobú pamäť až o 7 % a znížiť tak úroveň pozornosti a schopnosti koncentrácie až o 13 %. Každý dospelý by si mal denne dopriať 2 – 3 l tekutín, pričom v horúcom počasí je nutné toto množstvo ešte zvýšiť,“ odporúča známa slovenská cvičiteľka Zora Czoborová.

 

Vodiči však často na pravidelné dopĺňanie tekutín zabúdajú, a to najmä počas dlhých ciest. Nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť aj veľmi nepríjemné príznaky ako sú napríklad bolesti hlavy, podráždenosť, závrat alebo aj poruchy sústredenia či nevoľnosť.

 

Shell preto prináša v rámci predstavenia svojej novej ponuky čerstvého a chutného občerstvenia deli2go jednoduchý návod, ktorý vodičom pomôže zostať na cestách stále v strehu:

 

·         Rutina: zvyknite si pravidelne piť, aj keď nie ste práve smädní.

 

·         Pite ráno: vaše telo stráca vodu aj počas spánku, preto je potrebné sa po prebudení napiť.

 

·         Vyberajte si nápoje, ktoré máte radi: pokiaľ pijeme ochutené nápoje, sme schopní prijať o 45 – 50 % tekutín viac, než keby sme pili iba čistú vodu.

 

·         Pite malé dávky, ale často: pomaly a pravidelne prijímajte tekutiny v priebehu celého dňa.

 

·         Pite skôr, než budete smädní: pokiaľ ste smädní, znamená to, že ste už dehydratovaní.

 

·         Pozorujte svoje telo: všímajte si známky dehydratácie na svojom tele (suché pery a ústa, sčervenanie pokožky, únava, podráždenosť, bolesti hlavy, tmavý moč)

 

·         Buďte pripravení: vozte so sebou vo vozidle dostatok nealkoholických nápojov. Nezabudnite, že keď šoférujete za horúceho počasia, musíte piť ešte viac než obvykle.

 

·         Bezpečnosť je pri šoférovaní na prvom mieste: pravidelne preto zastavujte a osviežujte sa nápojmi počas prestávok na odpočinok.

 

„Najvhodnejšími nápojmi na cestu sú voda, čaj, minerálka, šťava alebo 100 % džús riedený vodou. Aby vodiči predišli nepríjemnostiam spojenými s dehydratáciou a únavou, odporúčam mať nápoj stále po ruke a zároveň kombinovať cestu  s pravidelnými prestávkami, pri ktorých sa môžete nielen osviežiť, ale sa aj natiahnuť a odpočinúť si,“ povedal Petr Šindler, manažér komunikácie spoločnosti Shell Slovakia, s.r.o. „Spoločnosť Shell kladie veľký dôraz na bezpečnosť, či už ide o pravidlá ochrany zdravia a bezpečnosti vodičov na čerpacích staniciach, alebo aj pri šoférovaní na dlhých cestách. Dodržiavanie pravidelného pitného režimu je veľmi dôležitým pravidlom, na ktoré sa často zabúda, a my naň chceme touto cestou upozorniť,“ dodal Petr Šindler.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!