lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 17 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 05. December, , Dnes oslavuje Oto
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Tipy a rady na jarné upratovanie okien

  Spracoval(a) : Zuzana
Dátum : 3.4.2012
späť
Späť

Poslať
 

S prichádzajúcimi sviatkami väčšina z nás pripravuje svoje domovy na dni oddychu a momentálne absolvuje veľké jarné upratovanie. Ak ste s ním ešte nezačali, nezúfajte, OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, prináša tipy ako to čo najefektívnejšie zvládnuť. Práve začiatkom jari, je najvhodnejšie obdobie na zvýšenú starostlivosť o okná, pretože počas zimy na ne negatívne pôsobí zvýšený počet zrážok, mráz, či vietor.

 

„Medzi zákazníkmi sú najviac obľúbené plastové okná, ktoré si vyberá až takmer 76 %. Výhodou kvalitných plastových okien je, že ich vlastnosti nie sú ovplyvňované ročným obdobím, preto naši zákazníci nemusia radikálne meniť svoje návyky pri ich používaní. Ak by aj zanedbali starostlivosť o okná, nič vážne by sa nemalo stať, ale pravidelná údržba pomáha k predĺženiu ich životnosti a zaručuje ich bezchybné fungovanie,“ uviedla Ing. Erika Motýľová, hlavná technologička OKNOPLAST.

 

Čisté sklo

Väčšina z nás správne umýva okenné sklá so špeciálnymi čistiacimi prostriedkami na umývanie okien. No okrem vhodných prostriedkov je dôležitý aj výber utierky a správna teplota vody. V prípade, že je voda príliš teplá, môžu na skle ostať fľaky, ktoré je náročné odstrániť. OKNOPLAST radí vyhýbať sa pevným materiálom so švami, ktoré by mohli poškriabať povrch skla. Pri čistení sklenej plochy sa najviac osvedčí ircha alebo mäkká papierová kuchynská utierka. Starostlivosť o okná neznamená iba umývanie sklenej plochy. Dôležité je nezabúdať aj na ostatné komponenty, z ktorých sa okno skladá.

 

Nezabúdajme na rámy

Starostlivosť o plastové okenné rámy je jednoduchá a časovo nenáročná. Veľmi dôležité je používanie vhodných čistiacich prostriedkov. OKNOPLAST svojím zákazníkom odporúča vyhýbať sa všetkým inváznym kvapalinám, najmä tým, ktoré obsahujú abrazíva alebo rozpúšťadlá. Ich použitie by mohlo viesť k nenapraviteľným poškodeniam okenného rámu – zmatneniu a vzniku mikropórov. Na umývanie sa najviac hodí bežný tekutý čistiaci prostriedok na umývanie riadu, ktorý účinne a jemne odstraňuje nečistoty.

 

Bezchybné kovanie a tesnenie

Raz ročne je potrebné ošetrovať kovania a tesnenia. Pri kontrole a údržbe kovania okien alebo okenných rámov by sme mali overiť, či žiadny konštrukčný prvok nie je povolený alebo opotrebovaný. Ak zistíte, že sa okno nezatvára tak, ako by malo, alebo sa trošku znížilo, mali by ste si prizvať odborníka, ktorý nastaví úroveň i prítlak rámu na pántoch. Pri nastavovaní kovania je potrebné preveriť stav upevnenia všetkých skrutiek a kľučiek.

 

„Na pohyblivé časti okna je vhodné použiť ochranné prostriedky, ktoré ich ochránia pred koróziou a znížia trenie. Naším zákazníkom radíme použiť technickú vazelínu, strojový olej alebo mazivo na báze silikónu s obsahom teflonu. Údržba tesnenia spočíva v jeho ošetrení vhodným prostriedkom. Je určený na ochranu pred pôsobením poveternostných vplyvov.  Pre tento účel sú najvhodnejšie špeciálne prostriedky na báze silikónových živíc,“ uviedla Erika Motýľová.

 

 

Dekorácia okien

Ak sa rozhodnete pre dekoráciu okien počas veľkonočných sviatkov, mali by ste si dávať pozor, aby nepoškodili rámy alebo sklá. Je dôležité, aby ste vybrané dekorácie nanášali s určitou dávkou opatrnosti. Milovníkom farebných výzdob OKNOPLAST odporúča použiť farby, ktoré sú vhodné na okná a dajú sa po skončení sviatkov ľahko umyť. Okrem farieb sú k dispozícii aj rôzne druhy nálepiek na okná - výber vzorov je v súčasnosti naozaj široký.

„Zákazníci by pri výbere nálepiek mali byť obozretní a rozhodnúť sa pre tie, ktoré sú určené na okná. V opačnom prípade dochádza k riziku, že po sviatkoch zostanú na oknách fľaky po lepidle, ktoré je problematické odstrániť. Na tento účel im preto odporúčame použiť elektrostatické fólie, ktoré sú na sklá vhodnejšie. Pokým pristúpia k dekorovaniu, kvôli bezpečnosti by mali zabezpečiť parapety, či okolie okien, najmä ak im budú pomáhať aj ich ratolesti,“ uviedla Erika Motýľová.


Diskusia k článku:

a mohli by ste dat adresu toho odbornika, co je chotny prist sa pozriet na kovanie, pretoze sme to skusali a kedze firma co nam okna montovala, uz nenxistuje, sme v peknej prdeli!! Okno nedolieha a zinej firmy sa odmietli prist na taku banalitu pozriet takze dajte kontakt, nechceme to zadarmo, aj ked je to banalita
Neregistrovaný - vyfuknuta, 5.4.2012 02:13
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!