lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 11. August, , Dnes oslavuje Zuzana
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
ZUZKA HAASOVÁ A MIŠKA ČOBEJOVÁ SPOLU SO ŠIKOVNÝMI DEŤMI SKRÁŠLILI ZASTÁVKU BBC 1 PLUS – MILETIČOVA

  Spracoval(a) : Gabika
Dátum : 10.12.2013
späť
Späť

Poslať
 

Žiaci zo Základnej školy Ružová dolina pretvorili kedysi ošarpaný múrik za zastávkou svojou maľbou. Ruku k dielu priložili aj patrónky projektu Michaela Čobejová a Zuzana Haasová.

Zastávka mestskej hromadnej dopravy BBC 1 Plus – Miletičova ožila farbami. Svojou maľbou ju totiž ozdobili talentované deti zo Základnej školy Ružová dolina, ktoré vyhrali súťaž v maľovaní zorganizovanú rakúskou spoločnosťou CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo). Tá je developerom prvej ekologickej budovy v Bratislave BBC 1 Plus. Žiaci za to získali poukážku v hodnote 500 eur, ktorú využijú na ekologické školské potreby.

Triedy 4.A a 9.B vo svojom víťaznom diele, ktoré zdobí múrik čerstvo zrekonštruovaný developerom CA Immo, zobrazili predstavu o ekologickej planéte. „Je sympatické, keď sú deti zapojené do niečoho, kde sa musia snažiť a vedia, že môžu niečo vyhrať. Zároveň skrášlili okolie a sami vidia ten rozdiel. Detičky sa snažia a sú veľmi šikovné. Takýchto akcií by mohlo byť viac,“ uviedla Michaela Čobejová, ktorá si myslí, že zmeniť postoj k životnému prostrediu musí najprv každý sám individuálne. „Rada podporujem deti a tým, že existujem na svete, tak aj životné prostredie. Decká sú zohraté, aj keď sú tu všetky vekové kategórie,“ dodala Zuzana Haasová, podľa ktorej je potrebné, aby sa o ochrane životného prostredia viac rozprávalo.  

Samotné deti mali maľovanie na múrik dokonale zorganizované a tešili sa najmä z toho, že po sebe môžu zanechať niečo pekné. „Je super, že niekomu napadlo zorganizovať niečo takéto,“ vyjadrila sa malá Maťka, s ktorou súhlasila aj pani učiteľka Dana Polakovičová. „Deti boli šikovné a tešíme sa, že sme prispeli ku skrášleniu životného prostredia,“ zhrnula.

Developer CA Immo vlani spomínanú zastávku pri príležitosti jej premenovania na BBC 1 Plus – Miletičova zrekonštruoval, keďže bola v dezolátnom stave. Postaral sa o chradnúcu konštrukciu zastávky, vymaľoval ju nanovo zelenou farbou, poskytol nové lavičky i funkčný mobiliár, dal odstrániť grafity z betónového múrika a  premaľovať steny za zastávkou do zelených farieb. „Podujatie sa nesmierne vydarilo a revitalizácia okolia budovy BBC 1 Plus, o ktorú sa dlhodobo usilujeme, sa týmto opäť posunula ďalej. Stretli sme sa s množstvom pozitívnych ohlasov od okoloidúcich, čo vnímam tak, že ľuďom nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijú,“ uviedol leasingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!