lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 27. Máj, , Dnes oslavuje Iveta
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ovos

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 25.7.2000
späť
Späť

Poslať
 

Tisíce ľudí prehrávajú denne svoj boj s rakovinou a ďalšie milióny na celom svete privádza myšlienka na túto chorobu do zúfalstva. Vedci celého sveta pracujú na programoch jej zničenia. Na konci tisícročia sa lekárom darí niektoré druhy nádorového ochorenia úspešne liečiť. Neuveriteľné výsledky liečenia s novým preparátom Ovosan dosiahli v Čechách. Takmer deväťdesiatpercentný úbytok hmotnosti zhubných nádorov za 16 dní. Preparát vyvinula ČSAV . Vedci sa tešili na záchranu ľudských životov. Všetko je však inak! Kvôli platnej legislatíve ho lekári nesmú predpisovať.
Podľa autora článku v českom Blesku Pavla Ryšlinka preparát totiž nie je schválený ako liečivo, pretože nemá náročné klinické skúšky, ktoré sú v Čechách v súčasnosti kvôli nedostatku financií prakticky nerealizovateľné. Ovosan je preto schválený iba ako potravinový doplnok, takže môže byť voľne predávaný ako potravina pre zvláštnu liečbu. Problém je však v tom, že vám ho nemôže predpísať ani odporúčať lekár. Keďže nie je v zozname liekov, mnohí lekári sa o ňom ani nedozvedia a iní zasa nebudú mať odvahu experimentovať s jeho odporúčaním, aby nestratili svoju vážnosť. Lekári sú totiž zväčša ľudia konzervatívni, v dnešnej nedobrej situácii, ktorá pretrváva v českom zdravotníctve, často skeptickí a navyše sú viazaní mnohými predpismi a pravidlami, ktorých porušenie by ich mohlo profesionálne ohroziť. Jeden člen spoločnosti Archeus, ktorá koordinuje protinádorový program v Čechách i v zahraničí dodal: „Takže v podstate záleží na náhode, či sa človek, ktorému lekári nedávajú veľké šance, o preparáte dozvie, napríklad od známych a podobne.“ V situácii keď ide o život, to nie je práve ružová perspektíva. Preparát funguje na princípe produkcie etherfosfolipidu, ktorý zdravé bunky dokážu štiepiť a likvidovať, ale nádorové bunky sa mu nevedia brániť a tak ich úspešne likviduje. Na rozdiel od ostatných spôsobov liečby, ako sú ožarovanie, cytostatiká.a iné...nemá preparát žiadne vedľajšie účinky na organizmus a neohrozuje zdravé bunky. Testy robili v Ústave biofyziky 1. LF UK. Výsledky sú v dobrom slova zmysle šokujúce. Po šestnástich dňoch podávania preparátu myšiam, ktorým bol umelo implantovaný zhubný nádor, sa tento nádor zmenšil takmer o deväťdesiat percent. Blesk má už k dispozícii aj prvé prípady ľudí, ktorým Ovosan zachránil život.

Spracované podľa Blesku

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!