lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 15 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 14. Júl, , Dnes oslavuje Kamil
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
TROJLÍSTOK, ZELENÉ KLOBÚKY A VÝBORNÁ OSLAVA

  Spracoval(a) : Eva
Dátum : 11.3.2011
späť
Späť

Poslať
 

Existuje jeden deň v roku, ktorému sa hovorí „Everybody is Irish.“  Tento výnimočný deň oslavujú všetci Íri na celom svete, no nielen oni. Vďaka tomu, že aj my Slováci sa vieme dobre zabávať a oslavovať, si ho na Slovensku môžeme vychutnať tiež!

 

Sviatok Svätého Patrika – lebo o ňom je reč - sa oslavuje 17. marca, keď tento patrón smaragdového ostrova zomrel.  Je to národný sviatok Írov, ich kultúry, tradícií, náboženstva, ale aj spolupatričnosti, skvelej nálady a priateľstva.

                                                          

Pre tento deň je charakteristický trojlístok (shamrock), pretože podľa legendy Sv. Patrik práve na ňom vysvetľoval podstatu Svätej Trojice – Otca, Syna a Ducha Svätého; iná legenda hovorí zasa o štvorlístku – teda nádeji, viere, láske a šťastí. Ľudia ho v deň sviatku nosia namaľovaný na tvári alebo si ním zdobia odev. Nájdeme ho na chlopni saka či kabáta a niektorí si na túto príležitosť obliekajú zelené košele či vesty alebo aj nohavice. Na hlavu si zasa dávajú klobúky pripomínajúce malého veselého škriatka Leprikóna (Leprechauna), ktorý prináša šťastie a bohatstvo.

 


Ľudia oslavujú aj 5 dní nonstop - na ulici sú pouličné divadlá, predstavenia, sprievod a to všetko za sprievodu tradičnej keltskej hudby. Samozrejme, nikto nevynechá návštevu jedného z barov, pubov či reštaurácií, kde spolu s priateľmi skvele oslávi tento sviatok. Jedia sa írske jedlá - stobhach gaelachen - irish stew (hustá polievka s baraninou, so zemiakmi a s mrkvou); boxty (zemiakový koláč); cake (jablkový koláč) a pijú typické írske nápoje – napr. pivo Guiness, či najznámejšia írska whiskey Jameson.

 

A keďže sú si Slováci a Íri podobní svojim vzťahom k životu, k priateľstvu a vedia sa aj patrične zabávať, môžete osláviť tento sviatok aj na Slovensku! Stačí skočiť do vybraného baru a objednať si trikrát destilovanú írsku whiskey Jameson, ktorá k takejto oslave neodmysliteľne patrí. Za ňu dostanete milý klobúk malého veselého škriatka Leprikóna a za 4 poháriky získate štýlové tričko zelenej farby, typickej pre tento deň. Tak oslavujte ako Íri - veselo a s chuťou!


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!