lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 9 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 8 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 21. September, , Dnes oslavuje Matúš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Sú mladí Slováci sexuálni dobrodruhovia? (Prieskum – 2.časť: Sexuálne správanie mladých Slovákov)

  Spracoval(a) : eva
Dátum : 14.4.2010
späť
Späť

Poslať
 

Muži na Slovensku radi vyhľadávajú sex na jednu noc (Pepino hľadalo odpoveď medzi mladými ľuďmi v rámci sociálneho prieskumu)

Výsledky výskumu sexuálneho správania mladých Slovákov a Sloveniek naznačujú, že sa mladí muži oveľa viac ako ich ženské náprotivky oddávajú sexuálnym dobrodružstvám. Sex na jednu noc vyhľadáva vo veku 18 - 30 rokov dvakrát viac mladých mužov ako žien!

Sex na jednu noc ma u mladých Slovákov zelenú

Výrobca kondómov a lubrikantov Pepino uskutočnil v spolupráci s neziskovou organizáciou CKM SYTS (zabezpečuje distribúciu a rozvoj študentských kariet ISIC a EURO 26), výskum zameraný na zmapovanie sexuálneho správania mladých Slovákov a Sloveniek vo veku 18 - 30 rokov. V anonymnom internetovom výskume sa mohli mladí ľudia vyjadriť k otázkam týkajúcich sa partnerskej nevery, používania ochrany pri sexe, veku prvého pohlavného styku a pod. Výsledky okrem iného ukazujú, že mladí muži sa častejšie oddávajú nezáväznému sexuálnemu styku na jednu noc, zatiaľ čo ženy sú v postoji k jednorazovým sexuálnym radovánkam konzervatívnejšie a príliš ich nevyhľadávajú.

Muži ako hriešne samce, alebo môžu za všetko gény?

 Viac ako štvrtina mužov - presne 27,6% - sa vo výskume otvorene prihlásila k tomu vyhľadávaniu sexuálnych dobrodružstiev, najmä pokiaľ ide o tzv. jednorazovky. Z celkového počtu žien sa v porovnaní s mužmi stavia k sexu na jednu noc pozitívne len 8,1% nežného pohlavia. Muži sú teda, zdá sa, silnejšie hnaní hlboko zakorenenými pudmi rozsievať svoje semeno medzi čo najširší okruh samíc, aby tak zaručili pokračovanie vlastného rodu. A ženy, ako je známe, sa viac zameriavajú na to, aby zabezpečili čo najkvalitnejšiu génovú výbavu pre svoje potenciálne potomstvo.

Úspech mužov u žien nie je veľmi výrazný

Na základe otázky, ktorá sa snažila odhaliť, či a v akej miere obe pohlavia zámerne vyhľadávajú sex na jednu noc, možno ale iba ťažko usudzovať, že sú muži promiskuitnejší než ženy. Výsledky osobných preferencií nehovoria nič o tom, ako sú v tejto aktivite – vo vyhľadávaní príležitostí na nezáväzný pohlavný styk - úspešní. Podľa otázky skúmajúcej priemerný počet sexuálnych partnerov možno predpokladať, že hoci viac ako štvrtina mužov (27%) vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá, len malý podiel z nich mal v doterajšom priebehu života viac ako 5 sexuálnych partnerov.

Silné reči a „skutek utek“?

Akokoľvek sa teda muži ukazujú odviazanejší a spontánnejší, čo sa krátkodobých vzplanutí motivovaných túžbou po sexuálnom styku týka, zvláštnosťou zostáva, že na počte sexuálnych partneriek sa tento trend príliš nepodpisuje. Sú vari muži neúspešní vo flirtovaní?  Viac ako 67% pánov - respondentov uviedlo, že za svoj doterajší život mali iba jedného sexuálneho partnera. Takmer 22% mužov do 30 rokov, teda približne podobný percentuálny podiel, aký sa otvorene vyznal zo svojich sklonov vyhľadávať sex na jednu noc, vystriedalo dvoch až piatich sexuálnych partnerov. Iba 2,5% respondentov má za sebou sexuálne skúsenosti s viac ako 5 partnermi. U žien je to dokonca iba niečo viac ako 1%. Zaujímavé je, že približne každý desiaty muž a žena vo veku medzi 18 a 30 rokov nemali žiadneho sexuálneho partnera.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!