lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 22 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 11. August, , Dnes oslavuje Zuzana
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
AVON podporuje projekt „Prvá gynekologická prehliadka“

  Spracoval(a) : Zuzana
Dátum : 11.12.2009
späť
Späť

Poslať
 

Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom projektu AVON proti rakovine prsníka spolu s Ligou proti rakovine podporuje  projekt „Prvá gynekologická prehliadka“, ktorý na slovenských základných a stredných školách alebo priamo v Centre pomoci LPR realizuje Slovenská asociácia študentov medicíny (SloMSA). Projekt zahŕňa sériu prednášok, ktoré na školách vedú študenti medicíny a ich cieľom je eliminovať u dievčat strach z prvej  gynekologickej prehliadky a poukázať na dôležitosť prevencie zdravia.

 

Prednášky sú určené pre študentky 8. a 9. ročníkov základných škôl a všetky ročníky stredných škôl, pre ktoré je otázka prvej gynekologickej prehliadky aktuálna. Vyzdvihovanie dôležitosti pravidelných prehliadok je motivované snahou organizátorov viesť ženy už od skorého veku k záujmu o prevenciu a k zodpovednosti za vlastné zdravie. Vďaka organizovaniu prednášok medikmi a s tým súvisiaceho lepšieho vnímania danej tematiky mladšou generáciou sa odbúravajú počiatočné rozpaky, či ostych súvisiaci s danou témou.

 

Cieľom prednášok je zbaviť mladé dievčatá strachu z prvej gynekologickej prehliadky, komplexne ich oboznámiť s jej priebehom a poskytnúť im informácie z oblasti prevencie rakoviny prsníka a krčka maternice. S tým súvisí aj výklad ohľadom  anatómie, používaných vyšetrovacích nástrojov, prípadných diagnóz a odbornej terminológie. Študentky sa tiež dozvedia dôležité informácie o metódach antikoncepcie a pohlavne prenosných chorobách. Súčasťou prednášok sú aj praktické ukážky samovyšetrenia prsníkov.

 

Doteraz bolo zrealizovaných 15 prednášok, ktorých sa zúčastnilo viac ako 442 študentiek. V budúcnosti sa prednášky budú realizovať na ďalších školách v rámci celého Slovenska.

 

Prednášky prebiehajú pod vedením študentov medicíny a psychológie, združených v Bratislavskom spolku medikov, ktorý je členom Slovenskej asociácie študentov medicíny. Partnermi projektu sú spoločnosť AVON Cosmetics a Liga proti rakovine.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!