lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 14 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 13 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 17. Júl, , Dnes oslavuje Bohuslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Aby dojčenie bolo úspešné

  Spracoval(a) : Monika Veselska
Dátum : 23.2.2006
späť
Späť

Poslať
 

Skutočný prípad: Predstavte si úplne dehydrované 11-dňové dievčatko, ktoré má miesto pôrodnej váhy 3,38 kg už len 2,4 kg - čiže stratilo 30% pôrodnej hmotnosti. Aké sú možnosti jeho záchrany a výživy? Musí byť bábätko hospitalizované? Veríte tomu, že bez hospitalizácie, bez akýchkoľvek invazívnych zákrokov, bez použitia fľašky či striekačky už po 7 dňoch (t. j. keď má 18 dní), je vďaka správnemu laktačnému poradenstvu toto bábätko dojčené, váži 2, 9 kg a čoskoro je dojčené výlučne?

Toto je prípad z praxe kanadského pediatra Jacka Newmana, ktorý založil prvú nemocničnú kliniku zameranú na dojčenie v najväčšej nemocnici na svete v Toronte - Toronto´s Hospital for Sick Children.

Chcete sa dozvedieť, ako sa dá za 15 minút bez váženia vyhodnotiť, či bábätko skutočne pije? Chcete sa dozvedieť, ako sa dá jednoznačne zistiť, či je bábätko správne prisaté? Chcete vedieť, aké tri pohyby pri tom vykonáva? Čo robiť, keď sa bábätko neprisáva? Prečo dojčatá nepriberajú a čo sa s tým dá robiť bez narušenia dojčenia? Čo, keď majú mamičky pocit viny, že nedojčia? Ako prekonať mentalitu kŕmenia z fľaše? Načo dojčiť staršie dieťa? A ešte posledná otázka: Viete, ktorý alternatívny spôsob dokrmovania pôsobí tak, že bábätko pripraví na to, aby vedelo sať z prsníka? Vravíte, že pohárik, striekačka, suplementor alebo lyžička? Ani jedna z týchto odpovedí nie je správna.

Ak chcete počuť odpovede, pozývame vás na konferenciu s názvom Aby dojčenie bolo úspešné. Túto konferenciu pre všetkých, ktorí chcú vedieť o dojčení viac, chcú v budúcnosť radiť ostatným v dojčení a vôbec pre všetkých, ktorí majú o dojčenie záujem (tehotné, dojčiace matky, zdravotníci a lekári), organizuje občianske združenie MAMILA v spolupráci so Slovenským výborom pre UNICEF a Úniou materských centier v dňoch 10. - 11. júna 2006 v Bratislave.

Na tejto dvojdňovej konferencii by mali byť prezentované vedecké štúdie a postupy, ktoré predstavujú inovatívny a overený prístup k otázke dojčenia, overený v najväčšej detskej nemocnici na svete v kanadskom Toronte. Zárukou odbornosti tejto konferencie bude prednášajúci - kanadský pediater Jack Newman, M. D., FRCPC, ktorý je v tejto oblasti svetovým expertom. Konferencia bude tlmočená z angličtiny do slovenčiny. Dr. Jack Newman je poradcom UNICEF-u pre iniciatívu nemocníc priateľských voči deťom (BFHI) v Afrike, je autorom odborných článkov na tému dojčenia vo vedeckom časopise Scientific American a viacerých ďalších časopisoch. O dojčení napísal knihu a vydal DVD s podrobnými ukážkami správneho spôsobu dojčenia.

Konferencia začne 10. 6. 2006 (sobota) o 10,00 hod.  a predpokladaný záver je 11. 6. 2006 (nedeľa) o 12,00 hod. Miesto konania upresníme na www.babetko.sk. V prípade, že svoje dieťa musíte nevyhnutne vziať so sebou, bude preň a pre jeho sprievodcu k dispozícii ďalšia miestnosť vedľa konferenčnej miestnosti. Prihlášky na konferenciu prijímame na adrese: monika.veselska@zoznam.sk alebo formou SMS na mobil. čísle: 0910 147 223.

Spolu s prihláškou treba zaslať na účet: 5999925/5200 (OTP banka) 300,- Sk ako konferenčný poplatok, ktorý bude použitý výlučne na náklady spojené s organizáciou konferencie (prenájom priestorov, tlmočníckych zariadení, náklady spojené s pobytom prednášajúceho a pod.). Ako variabilný symbol uvádzajte váš telefonický kontakt. Vaša prihláška bude považovaná za záväznú až po uhradení konferenčného poplatku.

Prosíme, aby ste v prihláške uviedli meno, priezvisko, titul, telefonický kontakt, e-mail, či sa zúčastníte konferencie obidva dni alebo len v sobotu alebo len v nedeľu, či prídete s bábätkom alebo bez neho. (Forma SMS: Jan, Novak, 0903 555 111, email, so, ne (len so/len ne), s dieťaťom/bez)


Diskusia k článku:

ano je to pavda suhlasim s tym ja si myslim ze vsetko to o com sa tu pisete . ale dojcenie by nemalo byt vylucene lebo dieta potrebuje citit matkin prsnik a pocut hlas matky
Neregistrovaný - pyramida, 12.5.2006 13:26
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!