lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 37 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 14. Apríl, , Dnes oslavuje Justína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
FYTOKOZMETIKA pre zdravie a krásu.

  Spracoval(a) : Natália Križova
Dátum : 8.11.2000
späť
Späť

Poslať
 Kým sa ešte človek nespreneveril prírode, bolo používanie rastlín a živočíšnych produktov na ochranu zdravia a na skrášľovanie celkom prirodzenou vecou. Ľudia takmer denne používali šťavy z bylín a ovocia, rovnako ako tuk z ulovených zvierat.

Tisícročnou praxou sa blahodárne účinky rastlín iba potvrdzovali. A keďže chuť páčiť sa opačnému pohlaviu, je rovnako stará ako ľudstvo, rovnako stará je aj prírodná kozmetika.

Slovo kozmetika pochádza z gréckeho kosmeo a znamená ozdobovať alebo krášliť. Základom ženskej , ale aj mužskej krásy, bola vždy pekná pokožka a vlasy. Hoci názor na to, aké vlasy sú pekné, sa často menil, o kráse hebkej čistej pokožky nikto nikdy nepochyboval.
Poznatky o možnej škodlivosti niektorých chemických látok, ktoré sú súčasťou priemyselne vyrábaných kozmetických prípravkov dali vzniknúť, alebo skôr obnoviť sa - fytokozmetike, teda kozmetike z rastlín. Najkrajšie na fytokozmetike je to, že si samy pripravujeme a kombinujeme vhodné látky, ktorými sa liečime / fytoterapia / alebo skrášľujeme.
A hlavne istota, že sú bez použitia syntetických látok.

Radosť z experimentovania a stále dostupné čerstvé súčasti sú len čerešničkou, ktorá nás poteší pri výrobe nových tajomných receptov na pestovanie krásy. Ale ako všetko, aj fytokozmetika má dve stránky. Určite uznáte, že doma vyrábané krémy nemusia byť kvalitou a výberom masti, ale ani možnosťou prípravy také kvalitné ako odborne v laboratóriách pripravené produkty. Na druhej strane pleťové masky, pleťové vody a prísady do kúpeľa, budú určite veľmi dobré, čerstvé a bez chémie.
Platí tu zásada zlatej strednej cesty.
Na záver chcem upozorniť, že tak ako pri kúpenej kozmetike sa ani pri fytokozmetike nevyhnete možnostiam alergie, môže sa stať, že koža zareaguje na niektorú látku silným podráždením. Potom sa samozrejme musíme tejto látke vyhýbať.

Keďže fytokozmetika sa dá najviac využiť práve pri kúpeľoch a pestovaní tváre, malý exurz do jej sveta sme začali pleťovými maskami, pokračovať budeme kúpeľmi a ukončíme ho …?
Nechajte sa prekvapiť…
Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!