lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 30. Máj, , Dnes oslavuje Ferdinand
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dušan Rapoš si k narodeninám praje bicykel

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 1.7.2003
späť
Späť

Poslať
 

Láska, rodina a umelecká sloboda sa nedajú ničím preplatiť, tvrdí režisér,  scenárista,  spisovateľ,  dramatik a hudobný skladateľ Dušan Rapoš, ktorý nedávno oslávil 50. narodeniny. Narodil sa 20. júna 1953 v Moravanoch na východnom Slovensku. Vyštudoval  Divadelnú fakultu Vysokej školy múzických umení v Bratislave a striedavo sa venuje  filmu,  televízii, divadlu, literatúre a hudbe. Žije v Bratislave, no ako umelec pôsobí najmä v zahraničí.

Za svoj najväčší životný úspech považuje svojho fantastického otca i to, že ešte  stále žije jeho dobrá a láskavá mama. "Som vďačný, že mi osud doprial spoznať  moju nežnú  a citlivú ženu a že mám tri pekné a zdravé dcéry," hovorí. V umeleckej oblasti si váži  festivalové víťazstvá Fontány pre Zuzanu III. v Atlante a Philadelphii, ako  aj víťazstvo  tragikomédie Utekajme, už ide! na Festivale českej a slovenskej komédie v Novom meste  nad Metují, kde ako jediný slovensky režisér v histórii získal Zlatý Prim. "Som hrdý aj  na to, že po uvedení môjho protidrogového filmu Suzanne sa niekoľko drogovo závislých  mladých ľudí prihlásilo na odvykacie kúry," uviedol úspešný skladateľ, z ktorého pera vzišiel balet Deti Titanic a opera Pietro e Lucia. O svetovú premiéru jeho opery prejavilo záujem  belehradského Národné divadlo, pretože príbeh o láske dvoch nevinných ľudí, ktorých  zabije nezmyselná vojna, považuje v dnešnej dobe za mimoriadne aktuálny. Oslovilo ho i  vydavateľstvo S Music Creation and Production Inc. na skomponovanie  hudby k  opere  Andy Warhol. Libreto napísal dlhoročný Warholov životopisec Ivan  Stadtrucker. "Je to pre  mňa veľká umelecká výzva, lebo pán Stadtrucker bol kedysi mojím  najobľúbenejším  profesorom na VŠMU a Warhol bezpochyby patrí medzi najslávnejších zahraničných Slovákov, ktorého u nás doma z neznámych príčin ignorujeme," hovorí.

Oficiálne ponuky sponzorov a latentných mecenášov na rôzne lode, reštaurácie, hotely a  s prepáčením ´žranice´ pre 200-300 ľudí som odmietol, lebo svoju 50-ku, ani seba  samého  nepovažujem za nič výnimočné a navyše poriadať také žúry v krajine, kde  kopa  ľudí  nemá  pre deti na jogurt, považujem za krajne necitlivé," dodal Rapoš.


Diskusia k článku:

ani ja na svoju padesátku nebudem robiť žúry a tobôž nie pre celý pluk, ale darujem SI bike:-)
Neregistrovaný - smile, 7.7.2003 09:22
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!