lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 43 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 36 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 22. September, , Dnes oslavuje Móric
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Čo s tým?

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 8.6.2001
späť
Späť

Poslať
 

Vedci porovnali údaje o užívateľoch mobilov, poskytnuté operátormi zo zoznamu predplatiteľov v rokoch 1982-1995, s informáciami z národného centra pre registráciu rakoviny. Zaznamenaných bolo 3391 prípadov rakoviny, čo je pozoruhodne blízko očakávaniam založeným na výskyte rakoviny v celkovej populácii, povedal vedúci výskumu Christoffer Johansen. Zdôraznil, že taká veľká štúdia mohla prebehnúť len v Škandinávii, kde bol systém povinnej registrácie operácií a prípadov rakoviny zavedený už po druhej svetovej vojne. Vydýchli ste si ? Nemáte prečo !

S mobilmi by sa mohla spájať Parkinsonova alebo Alzheimerova choroba, demencia, nervové ťažkosti, ako aj kožné problémy na miestach styku zariadenia s pokožkou užívateľa. Obavy verejnosti pramenia z toho, že telefóny pri používaní vyžarujú nízku hladinu energie rádiových vĺn. Napriek tomu, že dostatočne vysoká hladina radiácie by mohla podľa vedcov spôsobiť zahriatie častí tela, mobily obvykle fungujú na princípe nízkej hladiny výstupnej energie, s ktorou je spájaný veľmi malý rast teploty mozgu. Dnes prinášajú mnohé noviny správu, že Západu hrozí údajne epidémia napuchnutých kĺbov na rukách a prstov zdeformovaných ťažkou artritídou, informoval o tom riaditeľ britskej spoločnosti Repetitive Strain Injury Association Andrew Chadwick. Pôvodcom epidémie nie je neznámy vírus, ale akútna "mobilná telefonitída" veľkého množstva mladých ľudí, vyťukávajúcich niekoľko hodín denne krátke esemesky na všetky strany. Pri posielaní správ cez mobil sú pohyby prstov také nebadané, že nepodporujú potrebné prekrvenie a činnosť prsta možno porovnať s chodom stroja, ktorý nie je naolejovaný," tvrdí Chadwick, ktorý dal novodobej chorobe názov Test Message Injury TMI.
Je ľahko možné, prorokuje bádateľ, že o 20 rokov bude mať celá Británia / a nielen Británia/ prsty skrútené po zápaloch kĺbov a na výrobcov mobilov sa zosype nekonečné množstvo súdnych sporov. Tak ako je to dnes v prípadoch, keď súd dá za pravdu fajčiarom, ktorí dostali rakovinu pľúc a dnes tvrdia, že ich výrobca cigariet dostatočne neinformoval o nebezpečenstve, ktoré im hrozilo. A to nie je všetko čo nám hrozí. Na obzore je sieť 3G.

Pokračovanie zajtra

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!