lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 27 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 57 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 25. September, , Dnes oslavuje Vladislav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nevinné parfumy ?

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 13.8.2001
späť
Späť

Poslať
 

Asi sa vám už stalo, že v spoločnosti človeka, ktorý má na sebe príliš veľa voňavky vás začalo štípať v nose alebo vám dokonca začali tiecť slzy, či ste sa rozkašľali.. Parfumy okrem ich krásnej vône, ktorá dotvára imidž človeka a dodáva mu dobrý pocit, majú aj svoje negatívne stránky. Až osem z desiatich vôní svetoznámych parfumov spôsobuje u astmatikov alergie.
Zistilo sa to na pokuse, pri ktorom lekári zatvorili pacientov do nevetranej naparfumovanej miestnosti. Po 20 minútach u nich zistili podráždenie nosnej dutiny, škrabanie v hrdle, bolesti v hrudi a problémy s dýchaním. Lekári takto vyskúšali 38 najpredávanejších parfumov od renomovaných firiem. Podľa odhadov odborníkov sa pri výrobe parfumov používa vyše 2000 rôznych prísad, na ktoré by práve kvôli alergikom mal každý výrobca parfumov upozorniť na obale. Proti týmto tvrdeniam sa ihneď ohradila asociácia pre kozmetický priemysel. Tvrdia, že rozvoj astmy spôsobuje veľa iných faktorov a výskumy, ktoré sa zameriavajú len na jeden sú neobjektívne a zbytočne pacientov znepokojujú.
Pravda bude niekde uprostred, preto ak sa dostanete do opísaného stavu, trebárs v divadle alebo kine, radšej nič neriskujte a vyjdite na čerstvý vzduch.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!