lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 25 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 5 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 05. December, , Dnes oslavuje Oto
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Rozprávky a Vianoce patria k sebe - Maťko a Kubko ožívajú vo fotografiách Tomáša Halásza

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 21.12.2015
späť
Späť

Poslať
 

Vianoce sú úzko späté s rozprávkami – deti, ale ani tí skôr narodení si nenechajú ujsť svoje obľúbené príbehy. Práve v tomto čarovnom období sa spoločnosť Nikon rozhodla overiť platnosť starého príslovia „Jeden obrázok je viac než tisíc slov“ a požiadala uznávaných svetových fotografov, aby nafotili známe rozprávkové príbehy.

 

V projekte nazvanom #PicWorth1000Words špičkoví fotografi z Veľkej Británie, Španielska a Talianska rozprávajú príbehy Snehulienky, Malej morskej panny a Červenej čiapočky úplne novým, netradičným spôsobom – len sériou 4 fotografií. Cristina de Middel vo svojej modernej verzii rozprávky o Malej morskej panne od Hansa Christiana Andersena preniesla dej príbehu do Mexika, taliansky fotograf Dan Bannino sa zase inšpiroval štýlom maliarov pätnásteho storočia v znovuzrodenom príbehu Snehulienky od bratov Grimmovcov z roku 1812. Sandro Giordano predstavuje odvážny nový pohľad na Červenú čiapočku, ktorá sa v upravenej interpretácii nedokáže vyrovnať s tlakmi modernej spoločnosti.

 

Aby však Slovensko nezostalo ukrátené, bol oslovený aj slovenský Nikon ambasádor - fotograf Tomáš Halász, ktorý je známy vďaka fotodokumentu „Cesta do paláca“ o predvolebnej kampani prezidenta A. Kisku. K realizácii si vybral fotoaparát Nikon D810 s objektívom Nikkor 24-70/2.8 ED, námetom mu bola obľúbená slovenská rozprávka o Maťkovi a Kubkovi – Pásli ovce valasi, na ktorej najmä vďaka jeho večerníčkovej popularite vyrástlo niekoľko generácií.

 

Pri projekte som sa zamyslel, ako by asi vyzerali postavičky z môjho detstva, keby žili v dnešnej dobe,“ hovorí o svojej inšpirácii Tomáš Halász a dodáva: „Verím, že by sa stále venovali pastierstvu, aj keď možno viac pre udržiavanie pastviny, ako pre výrobu produktov. Možno by vymenili ovce za kozy, pravdepodobne by nosili rifle, používali mobily a robili si selfie na internet. Ale určite by zachovali aj časť slovenských tradícií.

 

 

Štyri netradične poňaté fotografie modernej verzie o pastieroch ožívajú v neobvyklom fotografickom príbehu, aby pripomenuli, že raz vidieť je viac než tisíc slov. Zároveň nabádajú nebáť sa v tomto magickom období uniesť fantáziou a naplno si ho vychutnať.

 

TIP: Pre tých, ktorí majú radi fotografovanie, prináša Nikon zaujímavú súťaž. Stačí, aby na svoj instagramový profil pridali 1-4 fotografie na túto tému, označili ich hashtagom #PicWorth1000Words a #somnikon a sú v hre o štýlový fotoaparát Nikon J5. Viac informácií na https://www.facebook.com/somNIKON alebo http://nikonblog.cz/picworth1000words/

 

 

Ďalšie informácie nájdete na stránke Nikon.sk, Nikonblog.cz a na Facebooku Nikon SK.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!