lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 47 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 14. August, , Dnes oslavuje Mojmír
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dezodoranty a antiperspiranty a partnerský vzťah

  Spracoval(a) : Marcela Němcová
Dátum : 24.5.2007
späť
Späť

Poslať
 

Podľa PhDr. Zdenky Sládečkovej sa kladie význam na používanie dezodorantov a antiperspirantov so zreteľom na partnerský vzťah (zoznamovanie, partnerské spolunažívanie) a spoločenský kontakt všeobecne.

1. Vôňa a pachy hrajú významnú úlohu v celej prírode

V rastlinnej ríši vôňa zabezpečuje nielen opelenie, ale raritou je, že u mäsožravých rastlín aj obživu. Vôňa je tu smrteľnou pascou.

V živočíšnej ríši si čuch uchováva v mnohých prípadoch svoj prednostný signalizačný význam pred ostatnými zmyslami. Zvieratá „čítajú“ z pachu správy rozličného druhu – pohlavie, vek, zdravotný stav či pripravenosť k rozmnožovaniu. V období vhodnom na sexuálne aktivity často zanechávajú výrazné pachové značky, ktoré majú prilákať pozornosť. Zápach je tiež niekedy obranný prostriedok, napr. u tchorov.

V ľudskej spoločnosti – komunikácia typu ja : oni - význam čuchu sa znižuje, dôležitejší je zrak a sluch, človek stráca schopnosť vo vôni „čítať“. Preto tiež klesá potreba uchovávať si svoje telesné pachy, ale naopak vzrastá potreba komunikovať verbálne. Prirodzené pachy sa potláčajú, neutralizujú a sú vnímané ako nepríjemné. Aj preto sa v modernej dobe vyrábajú antiperspiranty a dezodoranty. Ich používanie patrí ku kultivácii každého človeka a k jeho základnej hygiene;

V ČR a SR zatiaľ v tomto smere len dobiehame vyspelý svet, u starších generácií pretrvávajú mýty, napr. „že muž má páchnuť ako cap“,  alebo že najlepšia obrana proti poteniu je voda a mydlo. Moderná mladá generácia však jednoznačne používa antiperspiranty, dezodoranty a vône začleňuje do každodennej hygieny.

Vôňa alebo nevôňa ovplyvňuje vytváranie Hallo efektu, t.j. prvého dojmu, ktorý je základným  kameňom trvalého postoja a hodnotenie jedinca jeho sociálnym okolím.

2. Typy dyadickej komunikácie a význam antiperspirantov a dezodorantov v nej

a)   komunikácia ja : ja 
Situácia v oblasti telesnej hygieny, potenie a telesné pachy v období puberty alebo klimaktéria sú výraznou súčasťou vnímania seba samej, obrazu o sebe a sebahodnotenia. Dobrá starostlivosť o seba totiž dodáva jedincom pocit čistoty a sviežosti, ale zvyšuje aj jeho odvahu, sebadôveru a sebaistotu pri výkone. Týmto podporuje šance na úspech aj pocit psychickej pohody. Nedokonalá starostlivosť môže vytvárať aj komplexy menejcennosti.

b)  komunikácia ja : ty,  teda ja a nejaká ďalšia osoba, t.j. komunikácia vo dvojici.
Používanie antiperspirantov  a dezodorantov  sa zvyšuje aj napriek tomu, že ich po aplikácii na svoje telo obvykle ani na sebe priamo nevnímame, necítime. Počítame s ich efektom v našom najbližšom sociálnom okolí a pri priamej komunikácii s nejakou osobou, so spolupracovníkmi, nadriadenými, podriadenými, priateľmi alebo na úrade.

Psychologicky optimálne by bolo potlačiť svoje telesné pachy antiperspirantmi či deodorantmi, a pokiaľ ide o podávanie pachových informácií o sebe, byť bez  vône a zápachov, teda neutrálny. Ak nás tí druhí vnímajú neutrálne, ľahšie s nami komunikujú, nijako s nimi totiž nemanipulujeme. Vyhneme sa tiež spôsobeniu ťažkostí u pacientov alergických na vône. Vyhneme sa „podvedomému“ odmietnutiu alebo odtiahnutiu sa od našej osoby v prípade, kedy by náš parfum nebol druhej strane príjemný.

3. Zoznamovanie a súvislosť s antiperspirantmi a dezodorantmi

Pri zoznamovaní ešte svoju polovičku dobre nepoznáme. Preto je tu tiež najvýhodnejšia neutrálna alebo veľmi jemná osobná vôňa. Aj veľmi kvalitná vôňa môže potenciálneho partnera „odohnať“, nehľadiac na to, že sa stále zvyšuje percento alergikov.
 
Používanie antiperspirantov a dezodorantov je pre zoznamované osoby správou, že je dotyčný kultivovaný a snaží sa o optimálne prijateľný dojem o sebe, že je priateľský a otvorený komunikácii.

Používanie antiperspirantov a dezodorantov vedie k lepšej sebaprezentácii, k istejšiemu a uvoľnenejšiemu prejavu.

Používanie antiperspirantov a dezodorantov alebo vôní je pri zoznamovaní veľmi vítané a hrá pri výbere partnera dôležitú úlohu. Väčšina ľudí o sebe tvrdí, že je ovplyvnená osobnou vôňou partnera, a absolútna  väčšina si používanie týchto prostriedkov u partnera želá.

4. Partnerské spolunažívanie a antiperspiranty/dezodoranty

Výber prostriedkov, ktoré majú byť jemnou vôňou je vhodné urobiť tak, aby vôňa vyhovovala aj partnerovi. Je dôležitejšie voňať tomu druhému  ako sebe. Niektoré osobné pachy vyvolávajú odpor a v minulosti  bránili v spolunažívaní. To je našťastie vďaka antiperspirantom vyriešené.
Na začiatku spolunažívania je výhodnejšie používať stále rovnaké prostriedky a vôňu, a tak fixovať v partnerovi jedinečnú vlastnú pamäťovú stopu. Týmto sa vôňa stáva aj súčasťou citového puta.

Po určitej dobe trvania spolužitia je vhodnejšie občas značky a najmä vône striedať. Ruší sa tak čiastočný vplyv monotónnosti a stereotypu vo vzťahu.

S jarou prichádzajú nové výrobky v sviežom a zmyselnom štýle

Na rok 2007 pripravila značka Rexona spoločnosti Unilever zaujímavé novinky. Na trh prichádza s novými výrobkami pre ženy aj pre mužov. Sú to nové antiperspiranty Rexona Biorythm, Rexona Crystal Clear Pure    a Rexona Power, ktoré sú vytvorené v súlade s individuálnymi potrebami ich užívateľov. Celý rad výrobkov sa navyše predstaví v novom obale pre lepšie rozlíšenie jednotlivých produktov a ich ľahšie používanie.

Rexona pre ženy rešpektuje citlivosť ženskej pokožky a pracuje v súlade so ženským organizmom a jeho potrebami. Novinka Rexona Biorythm prináša ľahkú, priateľskú, sviežu a hravú vôňu. Ženy sa s ňou budú cítiť príjemne, nech sa už rozhodnú robiť čokoľvek. Najnovšia technológia „inteligentný systém ochrany“ obsahuje mikrokapsule, ktoré sa aktivujú potom a uvoľňujú vonné látky postupne, podľa potrieb každej ženy, a dodáva im tak istotu v každej situácií počas celého dňa. Ďalšia novinka Rexona Crystal Clear Pure ponúka sviežu ženskú kvetinovú vôňu s nádychom nežnej zmyselnosti. Je to vôňa pre ženy, ktoré milujú prirodzený pôvab. Krištáľové zloženie Rexona Crystal Clear Pure chráni veľmi citlivú pokožku, ako aj oblečenie vďaka patentovanej zložke Clearex, ktorá minimalizuje biele škvrny.
Novinka pre mužov, moderná trendy vôňa Rexona Power obsahuje viac než milión aktívnych ochranných molekúl zabraňujúcich poteniu. Rexona Power zaručí dlhodobý pocit sviežosti a uvoľnenie v namáhajúcich situáciách mužom, ktorí vedia žiť a vedia, čo chcú. Rexona Power je nová a moderná vôňa, navrhnutá renomovanými svetovými expertmi, špecializujúcimi sa na vôňu pre mužov.
V roku 2007 Rexona tiež predstavuje svoje produkty v inovatívnom obale, inšpirovaná ladnými ženskými tvarmi. Nové obaly ponúkajú zjednodušený systém sprejovania a praktické zatváranie, pri ktorom už nie je potrebný uzáver. Všetky výrobky značky Rexona môžeme nosiť so sebou v kabelke alebo v batohu a neriskujeme hľadanie uzáveru.

Spotreba dezodorantov a antiperspirantov v Čechách a na Slovensku oproti minulému roku vzrástla, stále však zaostáva za Poliakmi aj Maďarmi

ČESKO A SLOVENSKO PATRIA MEDZI NEVEĽA EURÓPSKÝCH KRAJÍN, KDE SA DÁVAJÚ DEZODORANTY AKO DARČEK

V Českej republike a podobne aj na Slovensku sa začína prejavovať rast spotreby dezodorantov a antiperspirantov. Ako ukazujú európske trhy, v minulom roku vzrástla spotreba dezodorantov na osobu o sedemnásť percent. S  priemernou spotrebou 1,6 dezodorantu na osobu za rok sa Čechom tak trochu podarilo priblížiť susedom z Poľska, oproti Maďarom je však spotreba stále výrazne nižšia.

Internetový prieskum spoločnosti Unilever, ktorý prebehol v Českej republike, Maďarsku a Veľkej Británii sa zameral predovšetkým na ženy, a stále naznačuje rozdiely v používaní dezodorantov a antiperspirantov. Hoci sa na Slovensku prieskum nerobil, podľa názoru odborníkov je spotreba dezodorantov a antiperspirantov porovnateľná s výsledkami v ČR. Všeobecne však môžeme povedať, že dezodoranty sa už stávajú súčasťou každodennej hygieny. „Hlavným dôvodom používania dezodorantov je sviežosť, a to rovnako pre Češky aj pre Angličanky. Kontakt s ľuďmi a potláčanie telesného pachu je však pre Angličanky závažnejším dôvodom pre ich používanie ako pre Češky“, hovorí Jaroslav Cír, riaditeľ prieskumu trhu dezodorantov a antiperspirantov pre Európu zo spoločnosti Unilever. „Zaujímavým výsledkom prieskumu je aj fakt, že Češky viac než ostatné respondentky používajú dezodorant pred fyzickou námahou, a to až 42 percent oproti 25 percentám Angličaniek,“ dodáva.

V porovnaní s okolitými národmi sú na tom Česi s používaním dezodorantov a antiperspirantov síce o niečo lepšie ako minulý rok, stále však zaostávajú za susednými Poliakmi (Česi 1,6 ks na osobu/rok, Poliaci 1,8). Horšie ako Česi sú na tom už len Rusi (0,6 ks na osobu/rok) a Rumuni (1,0 na osobu/rok). V Maďarsku je spotreba 2,3 ks/osobu/rok a vo Veľkej Británii celých 4,9 ks na osobu a rok, v Nemecku 3,4 ks. Napriek tomu, že začíname dezodoranty a antiperspiranty používať viac, do bežného štandardu v krajinách západnej Európy nám stále ešte veľa chýba.

Podľa lokálneho internetového prieskumu spoločnosti Unilever, ktorý prebehol na webových stránkach www.nadoma.cz, dávajú len dve percentá českých žien prednosť mužom, ktorí nepoužívajú dezodoranty, antiperspiranty ani parfumy. „U staršej generácie pretrvávajú mýty, že muž má páchnuť ako cap, alebo že najlepšou ochranou proti poteniu je mydlo. U mladšej a modernejšej generácie však
už dezodorant a antiperspirant našiel svoje miesto, pretože dodáva sebaistotu a sebadôveru. Veď vôňa
či nevôňa ovplyvňujú vytváranie Hallo efektu, teda prvého dojmu“, hovorí psychologička Zdenka Sládečková. Takmer päťdesiat percent žien uprednostňuje u svojej polovičky aspoň neutralizáciu pachu prostredníctvom dezodorantu či antiperspirantu, ďalších takmer päťdesiat percent si k tomu želá, aby partner použil aj parfum.

V Čechách a podobne aj na Slovensku, ako v jedných z mála európskych krajín, pretrváva zvyk deodorant darovať, čo samo o sebe neznamená nič zlé. Problémom však je, že obdarovaní ho zabúdajú používať.

 


Diskusia k článku:

...ale ste pekne obkecali reklamu na Rexonu ;-))))), asi vymenim znacku /cho-cho/ :-)
Neregistrovaný - sophi, 24.5.2007 07:48
neviem v ktorej dobe zila autorka ak stale spomina, ze pretrvavaju myty ze muz ma pachnut ako cap. ja mam uz dost rokov ale taku sprostost som este nepocula ;)
Neregistrovaný - , 24.5.2007 11:59
Ako cap? Ja viem , že má páchnúť močom, potom, tabakom a koňom.
Neregistrovaný - , 24.5.2007 13:14
boooze aka sprostot! hlupa reklama. Ked je moj manzel odcestovany ja chodim doma v jeho nosenom tricku. a malym detickam vone deodorantov vyslovene vadia. Potrebuju citit svoju mamu
Neregistrovaný - , 24.5.2007 19:44
som velmi zvedava co vymyslia ked budu robit rexonu pre muzov.pekne nas vykreslili,smrdime ako svine a odpadkovy kos.velmi rada by som sa stretla s autorom tejto reklamy,urcite nejaky sovinista.CHUDAK,ktovie s kym sa styka ked mu zeny takto vonaju,mozno stretol nejaku motat sa na stanici,tak nech si to s nou uziva ...
Neregistrovaný - , 18.6.2007 20:29
Vsimli ste si, ze aj v reklame je pekna baba a pod pazuchou ma nakreslenu svinu? Ako keby len zenam bolo treba tieto prostriedky!!!! To, ze chlapi chcu, aby sme boli vonave a oni mozu smrdiet?!!!!!! Chumaj, nech tam daju aj chlapa. Viac zien ako muzov sa o seba stara v tejto oblasti viac. Chalani vacsinou len, ked na nich idu hormony a pod. Aky je rozdiel medzi anti a deo.
Neregistrovaný - , 21.6.2007 14:43
Aky je rozdiel medzi anti a deo?? No dost velky. Kym anti ti skutocne ma pomahat zabranit tvorbe potu, deo j len prekrytie pachu potu,ze cira vona.
Neregistrovaný - Iva, 23.12.2007 00:20
aaaaaz内容aaaaaaaa
Neregistrovaný - , 28.8.2018 22:47, 392689218(`na`)qq.com
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at lady.sk promoted as a resource on our blog alychidesigns.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly
Neregistrovaný - , 3.9.2018 12:20, aly1(`na`)alychidesigns.com
传说中的龙吃魔豆
Neregistrovaný - , 6.9.2018 02:48, 3431356493(`na`)qq.com
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at lady.sk promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are in the midst of updating our broken link resources to include current and up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved allowing us to mark a link as a do-follow link as well . If you may be interested please in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly
Neregistrovaný - , 16.11.2018 12:06, aly1(`na`)alychidesigns.com
Hi there I just checked out your website lady.sk and your site takes longer than 3 seconds to load :( If your site takes so Long Time To Load you are losing more than half your traffic & 50% of visitors won't return if they have trouble loading a page... That's a really expensive mistake to make, specially if you are paying for traffic. I can help you to improve that. Please contact me by my email for details: wp_optimiser@crapmail.org Regards, Carr
Neregistrovaný - , 28.2.2019 10:38, carr.tammie(`na`)outlook.com
Good day I just checked out your website lady.sk and wanted to find out if you need help for SEO Link Building ? If you aren't using SEO Software then you will know the amount of work load involved in creating accounts, confirming emails and submitting your contents to thousands of websites. With THIS SOFTWARE the link submission process will be the easiest task and completely automated, you will be able to build unlimited number of links and increase traffic to your websites which will lead to a higher number of customers and much more sales for you. IF YOU ARE INTERESTED, We offer you 7 days free trial CONTACT US ==> seosubmitter@mail.com Regards, Silas
Neregistrovaný - , 1.4.2019 11:53, louella.silas(`na`)msn.com
Desire more clients? Nothing can help: bit.ly/nothingcan lady.sk
Neregistrovaný - , 27.4.2019 16:11, miner.hugh38(`na`)gmail.com
Hello I just checked out your website lady.sk and wanted to find out if you need help for SEO Link Building ? If you aren't using SEO Software then you will know the amount of work load involved in creating accounts, confirming emails and submitting your contents to thousands of websites. With THIS SOFTWARE the link submission process will be the easiest task and completely automated, you will be able to build unlimited number of links and increase traffic to your websites which will lead to a higher number of customers and much more sales for you. IF YOU ARE INTERESTED, We offer you 7 days free trial CONTACT US ==> seosubmitter@mail.com Regards, Grantham
Neregistrovaný - , 3.5.2019 19:48, grantham.rosalyn(`na`)msn.com
Hello there, My name is Aly and I would like to know if you would have any interest to have your website here at lady.sk promoted as a resource on our blog alychidesign.com ? We are updating our do-follow broken link resources to include current and up to date resources for our readers. If you may be interested in being included as a resource on our blog, please let me know. Thanks, Aly
Neregistrovaný - , 22.5.2019 09:30, aly1(`na`)alychidesigns.com
Good evening, How are you? Hope everything is great. We aren't bookmakers, but we make reviews about bookmakers, we value bookmakers. We work only with sports bookies. Can we buy the do-follow link from an article on your site? A) Do you have any special requirements for that? B) Can I pay a link via Paypal? C) How much is your link from an article? My mail: antonsen.ko.v@protonmail.com
Neregistrovaný - , 16.7.2019 00:56, alannah.governor(`na`)outlook.com
Thank you for taking time to read this message.Best regards, Below you will find a short overview of a study based on an analysis of 600,000 search queries, which then calculated the value of various local ranking parameters for each top-100 page. Facts about Google’s Local Ranking Is there at least one keyword in your list of keywords, like “keyword + City (or state)”, that you’d like to rank for? If so, then you’ll find the information below extremely useful! These findings are based on a large-scale research effort on Google’s local ranking algorithm, and highlights the importance of various local SEO ranking factors. But before I go into further detail, let me take a moment to remind you that we are running a 20% Discount Special Offer for all 20-70 DA backlinks. So, let’s briefly answer the question: What is the priority of local SEO investment? Main Factors Impacting Local Ranking 1. Links. While everyone understands that backlinks play a crucial part in local ranking, the lesser-known secret discovered by the study is that they have the strongest correlation to positive ranking. What really matters is how old your links are, target keywords usage and word count of on-page content. All of which helped towards creating positive local rankings. 2. Website factors. Not surprising, but use of the target keywords and the number of words on a page appeared to make a difference. Location pages with a lot of content tend to do better than those with smaller amounts. 3. Citations. While citations are important to establishing authority of a site, interestingly, the study found that citation did little to disrupt a site from its local ranking, especially if the site is already in Google’s Local Pack. This does not mean citation problems shouldn’t be fixed. It just confirms that while foundational in nature, citations do little to improve local rankings. 4. Factors related to Google My Business. The study’s results showed that, while inclusive in and of themselves, having a more complete Google My Business page did result in better local rankings. Given how these factors work, it’s difficult to determine the precise contribution of GMB factors to positive page rankings. However, factors such as verified business ownership, photos and good reviews in your GMB profile all helped with enhancing local rankings. So, what does this mean for your Local SEO Ranking strategy? Well, for starters, you do need to tackle your citation issues ASAP. And, if you are competing in a particularly competitive niche, you need to start acquiring backlinks – high-quality ones! – at the earliest. But more significantly, the results of the study lead us to conclude that Google’s organic Local SEO Ranking algorithm holds a lot more sway on Local Pack ratings than it did prior to its Pigeon upgrades. Let a team of Pros give your site a Local Boost With years of experience on our side, and in-depth knowledge of how Google’s Local SEO Ranking algorithm works, our team of professionals have already helped many of our clients: - get high quality backlinks (you can get the same now with 20% discount)! - enrich their site with top-notch content - get a long list of the citations as a BONUS for any of our backlinks package! And that’s exactly what we’re offering you today! But you need to act NOW to take advantage of our special 20% discount offer, because the window is closing fast. Chris Patterson CEO, Assured SEO & Digital Consultancy chris.patterson@seoespecialista.com
Neregistrovaný - , 1.9.2019 13:04, murillo.milan56(`na`)outlook.com
Good day I just checked out your website lady.sk and wanted to find out if you need help for SEO Link Building ? If you aren't using SEO Software then you will know the amount of work load involved in creating accounts, confirming emails and submitting your contents to thousands of websites. With THIS SOFTWARE the link submission process will be the easiest task and completely automated, you will be able to build unlimited number of links and increase traffic to your websites which will lead to a higher number of customers and much more sales for you. IF YOU ARE INTERESTED, We offer you 7 days free trial CONTACT US ==> seosubmitter@mail.com Regards, Best Seo Software
Neregistrovaný - , 4.9.2019 22:42, coy.friedman(`na`)msn.com
Hello YOU NEED QUALITY ORGANIC TRAFFIC THAT BUY FROM YOU ?? 100% Safe Organic Traffic from search engines in any country for lady.sk IF YOU ARE INTERESTED CONTACT US => multimp@mail.com
Neregistrovaný - , 13.9.2019 00:58, gale.yoo(`na`)gmail.com
Hi there, My name is Taylor and I work at WhiteboardVideoService.com. I’m mailing you because I found your site: lady.sk and was wondering if you are interested in adding a whiteboard style animated video? If you are not the person to contact I would be very grateful if you could pass this message to them. Here are some of the video styles I create: 1. Whiteboard style 2. Niche specific Animated explainers 3. Chalkboard/Glassboard style 4. Kinetic typography 5. Presentation style If you are interested please let me know, and if none of them speak to your imagination I do many other styles as well, so please do reach out to me personally. I’ve made quite a lot of interesting, engaging videos, you can see over 40 examples I did for other sites on WhiteboardVideoService.com The videos are very cool and it's really amazing what I can create for you. I do everything including script, music and voiceover. It will really help bring your website to life, engage your users and help you stand out from your competitors. So head over to WhiteboardVideoService.com today. If you prefer me to show and talk through the video styles, I would be very happy to call you. I have some time later this week and early next, so please let me know when, and the best number I can reach you on. Kind regards, Taylor Jones Video Magician at WhiteboardVideoService.com PS: You are probably wondering, even if I would like a video, I'm very busy, what do I have to do? After you purchase, I only need your website link. Yes, really. PPS: It you are interested, you are certainly thinking, how much? The first completely done for you video is only $77, including custom script, video and music (the next is $97). If you would like a voice over as well, it's only $177. Head over to WhiteboardVideoAnimationService.com to see what I can do for you today. PPPS: If this is not of interest please accept my apologies and reply with no with your site in the subject line so you are not bothered again.
Neregistrovaný - , 14.12.2019 17:48, taylor(`na`)whiteboardvideoservice.com
Dear Sir/Madam, I came across your website and thought you may be interested in our article production services. I work with a team of skilled English writing warriors and over the last 9 years we have produced 1000s of content pieces in almost every sector. We can provide you with quality and affordable content writing services to help you build quality backlinks. In addition, we can write 5000 words every day. All our write ups are unique, professionally written and pass copyscape premium plagiarism tests. Please let me know if I should send some past samples. With regards, Project Manager Skype address: patmos041
Neregistrovaný - , 15.6.2020 16:46, factualwriters3(`na`)gmail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!