lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 08. August, , Dnes oslavuje Oskar
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kto oblieka slávne ženy?

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 13.12.2000
späť
Späť

Poslať
 CALVIN KLEIN

Calvin Klein je preslávený ako maximálny majster minimalizmu. Odkedy odštartoval debutujúcu kolekciu (vo veku 25), sa nám neustále predvádza a šokuje svet kontroverznými reklamnými kampaňami. Medzitým si vybudoval multi-milionovú dolárovú ríšu.
Na začiatku jeho kariéry stála jeho elegantná a múdra matka, ktorá určila jeho ďalší osud tým, že malého Calvina brávala na pravidelné výlety k dizajnérom a hrala veľmi dôležitú úlohu pri tvarovaní jeho zmyslu pre krásu s ohľadom na vek, v ktorom žijeme.
Nebola to však iba ona.
Najväčší vplyv na jeho kariéru mala aj tak babička-krajčírka, ktorá ho naučila ako sa používa šijací stroj. Po skončení štúdia na New Yorskom Módnom Technickom Inštitúte, začal svoje učňovské roky na Siedmej Avenue v dome kabátov a oblekov. Ambiciózny mladý dizajnér po dni strávenom strihaním oblekov, ešte do noci pracoval na vlastnom portfóliu. V 1968 vytvoril tím s priateľom z detstva Barrym Schwartzom a odštartoval vlastnú spoločnosť, Calvin Klein Ltd.
Zo začiatku nežali veľké úspechy. Klein si však veril. Prvý zlom nastal, keď prezentoval svoje modely vice prezidentom firmy Bonwit Teller (jeden z najsebavedomejších obchodníkov v New Yorku). cKlein bol pozvaný predstaviť svoju kolekciu prezidentovi a tak sa vybral cez celý Manhattan tlačiac šaty na posuvnom vešiaku, aby sa mu náhodou nepokrčili.
Nadšený Calvinovým uhľadeným minimalistickým štýlom si ihneď objednal oblečenie v hodnote $ 50 000 (úžasná cena keď zoberieme do úvahy, že Klein bol ešte stále neznámy).Po tomto úspechu, prišiel ďalší. cK v 1973 navyše vyhral ako najmladší dizajnér prestížnu American Coty Award. Kleinove "luxusné športové oblečenie" a módna filozofia, že „Je dôležité nezamieňať jednoduchosť s nezaujímavosťou!" - mali obrovský dopad na svetové módne móla.

Medzitým jeho génius spôsoboval pobúrenie v reklamnom svete. Kleinova kontroverzná kampaň - Lolita - ktorú predstavovala super vychudnutá, bledá Kate Mossová, nahá, len tak pohodená na pohovke a pubescentná Brook Shieldsová deklarujúca, že „nič sa nezmestí medzi mňa a môj Kalvinizmus!" - rozhorčila americkú morálnu väčšinu, ktorá však napokon katapultovala pred Kleinovými džínsami a parfémami. Obsession (1985), Eternity (1988), a prvá univerzálna vôňa - cK one (1994). Potom sa hrnuli k nemu mnohé známe tváre. Nie všetci mu zostali verní, ale pár najvernejších ho neopúšťa, patria medzi nich Gwyneth Paltrowová, Julia Robertsová, Helen Huntová, Sandra Bullocková...
Môžete sa k nim pridať.
Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!