lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Reflexná masáž 2

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 22.12.2000
späť
Späť

Poslať
 BOLÍ VÁS HLAVA ? Máte problémy s krkom? Reflexné body hlavy a krku vrátane dutín, čo si treba uvedomiť najmä teraz v zime sa nachádzajú na oboch chodidlách v oblasti brušiek prstov.
Reflexná zóna dutín sa nachádza naspodu a na bočných stranách stranách jednotlivých prstov. Reflexný bod hlavy je aj na palci každej nohy zozadu. Spredu, teda tam, kde je necht, je reflexný bod tváre.
Pri koreni palca, / tam kde sa ohýba / leží reflexná zóna krku. Reflexný bod hypofýzy je približne uprostred palca. Medzi jednotlivými prstami sa nachádzajú reflexné body ucha, oka a Eustachovej trubice.

A ČO CHRBTICA ? Reflexné body, ktoré vám pomôžu uvoľniť chrbticu sa nachádzajú pozdĺž vnútornej strany oboch chodidiel. Od bočnej strany palca, okrajom klenby až k zadnej časti päty.
Liečbu treba vždy začať v hornej zóne a pokračovať smerom k päte. Teda od hornej chrbtice ku kostrči. Niekde uprostred, tam kde vrcholí klenba je reflexný bod driekovej chrbtice. S ním mávajú ženy často problémy.
Ak vám teda nepomôže zmena výšky podpätkov, ležanie s dohora vyloženými nohami. Skúste si masírovať nohu v oblasti klenby. Ak vás trápi ischias masírujte si celú časť nohy pozdĺž klenby až po pätu a tam až po strmeň.

BRUŠNÁ DUTINA? Reflexná masáž týchto bodov podporí činnosť tráviaceho ústrojenstva vrátane žalúdka, žlčníka, pečene, čriev, vylučovacej sústavy aj s ľadvinami a orgánov endokrinného systému vrátane pankreasu, nadobličiek a sleziny.
Reflexný bod pečene sa nachádza len na pravej nohe, rovno pod vonkajším oblúkom bruška, kolmo pod štvrtým prstom., v tej istej rovine bližšie k vnútornému oblúku, pod druhým bruškom je reflexný bod sleziny...
A takto by sme mohli pokračovať. Lepšie však urobíte, keď sa aspoň pre začiatok zveríte do rúk odborníka alebo si aspoň kúpite knihu Reflexná masáž v kocke. Kým sa vám to podarí, pokojne si masírujte celé chodidlá bod za bodom a zistíte, že je to veľmi príjemné.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!