lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 03. Júl, , Dnes oslavuje Miloslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Detoxikujte svoj organizmus a pripravte telo na chladnú jeseň

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 25.10.2012
späť
Späť

Poslať
 

V čase nadchádzajúcej jesene je vhodné posilňovať vlastnú imunitu, aby sme boli schopní ubrániť sa rôznym virózam. Jedným zo spôsobov, ako im predchádzať, je pustiť sa do dôkladnej detoxikácie tela. Ak si ju doprajete, bude vaše telo schopné účinnejšie sa brániť chorobám. Navyše vám môže pomôcť aj pri doteraz neúspešnom chudnutí. V tomto článku vám odhalíme, ako správne detoxikovať svoj organizmus.

Prečistite si črevá

Naše telo sa musí denne vysporiadať s množstvom látok, ktoré sú pre nás možnou hrozbou. Organizmus sa snaží rôznymi cestami zbaviť odpadov, ktoré sa označujú ako toxíny. Medzi tie patria chemikálie, potravinárske prísady, pesticídy a mnohé ďalšie látky, ktoré nie sú pre telo prirodzené. „Vzhľadom k veľkému množstvu škodlivých látok naše telo na svoju úlohu často nestačí a dochádza k zanášaniu organizmu. Jedným z príznakov je nadúvanie a zápcha, ktorá vedie k dlhšej prítomnosti nebezpečných toxínov v tele," hovorí Klára Minczinger, produktová manažérka spoločnosti Generica, ktorá ponúka prípravky na riešenie problémov s nepravidelnou stolicou, plynatosťou a nadúvaním.

 

Pozor na močové cesty

Obličky slúžia ako čistička krvi. Odvádzajú z nej škodlivé látky a tie podstatné naopak vracajú späť do obehu. Ak sú však preťažené, nemôžu svoju úlohu plniť dostatočne. Táto záťaž sa prejavuje zakaleným močom. U močových ciest sa navyše môžeme stretnúť so zápalom, ktorému nahráva oslabená obranyschopnosť, nevhodné stravovacie návyky či pomalý metabolizmus. Veľmi dobré účinky v prevencii problémov s močovými cestami boli objavené u brusníc, ktoré si môžeme dopriať v podobe džúsu, ako sušené ovocie alebo v rámci výživových doplnkov.

 

Hýbte se a relaxujte

Pohyb je dôležitou súčasťou posilňovania obranyschopnosti a prospieva aj k účinnejšiemu odvádzaniu škodlivín z tela. Ak pravidelne športujete, spaľujete efektívnejšie tuk a aj vaše črevá fungujú lepšie. Toxíny sa navyše vyplavujú v pote, ktorý z tela vylučujeme. Pri športe je teda dôležité dbať na dostatočný prísun tekutín. Počas očistnej kúry by ste si okrem toho mali urobiť čas sami na seba a relaxovať. Uniknete tak každodennému stresu, ktorý môže byť spúšťačom najrôznejších chorôb. Pravidelnou súčasťou vášho života by sa mal stať ničím nerušený a dostatočný spánok.

 

Doplňte vitamíny a minerály

K detoxikácii patrí okrem pravidelného pitného režimu aj zabezpečenie odporúčaných dávok vitamínov a minerálov. Tie totiž prispievajú k správnemu fungovaniu tela a posilňujú našu imunitu. V jesennom období je dobré zaobstarať si zdroj zinku, ktorý účinne zabraňuje rozmnožovaniu vírusov. Jeho nedostatok môže navyše viesť k pomalému hojeniu rán, zhoršovaniu pamäti a poruchám zmyslov. Vhodný je v kombinácii s vitamínom C, ktorý je jedným z najsilnejších prírodných antioxidantov. Slúži ako ochrana proti starnutiu, pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu a chráni pred zápalmi hrubého čreva.

 

ahčite svojej pečeni

Pečeň čistí náš organizmus. Ak je zanesená toxínmi, nedochádza ku správnemu tráveniu a pečeň nefunguje naplno pri očiste tela. Počas detoxikácie je teda vhodné vyvarovať sa alkoholu, kofeínu, tučných jedál, ostrého korenia a bielej múky. Vo svojom jedálničku by ste mali dať prednosť ovociu, zelenine a rôznym bylinným čajom. „Správnym krokom je pomôcť pri jesennej očiste organizmu pečeňovým bunkám v regenerácii. Na to je najlepšia stredomorská rastlina pestrec mariánsky. Dá sa z neho variť čaj, ale ťažko sa lúhuje. Ak dávate prednosť rýchlosti a jednoduchosti prípravy, je pestrec v dnešnej dobe ľahko dostupný v podobe výživových doplnkov," radí Eva Stanislavská, marketingová manažérka spoločnosti Generica, ktorá ponúka výťažky z pestreca v kapsulách Silymarin.

 

 

Simethicon 80 mg Generica - Regulátor hrubého čreva, proti zápche. Zmierňuje ťažkosti spôsobené nahromadením plynu v gastrointestinálnom trakte (plynatosť, nadúvanie, pocit plnosti spôsobený nadmerným množstvom plynov v zažívacom trakte). V čreve sa jeho pôsobením znižuje povrchové napätie, čím dochádza k splývaniu plynových bubliniek a ľahšej absorpcii alebo vylúčeniu črevných plynov.

Urologica Generica - Šumivé tablety s brusnicovým extraktom, ktorý je klinicky vyskúšaný a je účinný najmä pri infekciách spôsobených mikroorganizmom E.coli. Vhodné pri chronickom i akútnom ochorení močovodov a močového mechúra.

Hypnosed Generica - Hypnotikum a sedatívum rastlinného pôvodu, ktorého účinné látky nie sú návykové. Pomáha pri nespavosti, nepokoji a stresových stavoch. Zabezpečí kvalitný spánok a oddych.

Zinavit immune Generica - Kapsuly s pozvoľným uvoľňovaním, vďaka ktorému je vitamín C a zinok dodávaný do tela plynulo počas celého dňa. Vitamín C a zinok spoločne účinne podporujú zdravú funkciu imunitného systému, zinok navyše zabraňuje rozmnožovaniu sa vírusu v organizme.

Silymarin 140 Generica - Jediný silymarín na trhu s obsahom esenciálnych fosfolipidov. Tieto látky, ktoré chránia pečeň, sa odporúčajú pri chronických formách žltačky, pri poškodení pečene alkoholom a nadmerným užívaním liekov či ako prevencia účinku toxických látok na pečeň. Prípravok je určený všetkým, ktorí chcú zlepšiť detoxikačnú činnosť pečene, prečistiť svoj ​​organizmus alebo predísť poškodeniu pečene.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!