lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
DACHSER spustil projekt Most medzi svetlom a tmou

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 26.7.2013
späť
Späť

Poslať
 

Medzinárodná logistická spoločnosť DACHSER Slovakia zahájila projekt Most medzi svetlom a tmou a podala tak pomocnú ruku nevidiacim a slabozrakým deťom. Naviazala spoluprácu so základnou školou na Svrčej ulici v Bratislave a ako prvý krok projektu usporiadala pre deti interaktívnu prehliadku Bratislavy.

 

Pre hendikepované deti zo základnej školy a pre deti svojich zamestnancov pripravila spoločnosť DACHSER interaktívnu prehliadku Bratislavy, počas ktorej mohli hlavné mesto spoznávať pomocou iných zmyslov – hmatom, sluchom, čuchom a chuťou. Vidiace deti si zase vyskúšali, aké to je vnímať svet so zaviazanými očami a ako sa starať o kamaráta so zrakovým postihnutím. Nevidiace deti sa okrem zážitkovej prehliadky navyše mohli učiť aj pravidlám bezpečnej chôdze so slepeckými palicami v rušných bratislavských uliciach.

 

Cieľom projektu Most medzi svetlom a tmou je dlhodobá podpora detí so zrakovým handicapom a ich integrácia do spoločnosti. Na najbližšie obdobie organizátori pripravujú osvetové akcie pre širokú verejnosť i priamu podporu nevidiacich a slabozrakých detí v ich bežnom živote.

 

 „Sme komerčná spoločnosť, ktorá stojí na ľudských základoch a udržateľný rozvoj má pre nás vysokú prioritu,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva DACHSER Slovakia a.s. „Preto považujeme za veľmi dôležité podporovať v rozvoji aj tých, ktorí v živote zatiaľ nemali toľko šťastia. Tiež si myslíme, že ak sa zdravé deti už v mladosti naučia, ako sa ku svojim kamarátom so zrakovým postihnutím správať, prispeje to k lepšiemu pochopeniu a integrácii ľudí s postihnutím naprieč všetkými generáciami,“ dodáva Roman Stoličný.

 

Celá akcia sa niesla v duchu myšlienky voľného pohybu pre každého a práve preto spoločnosť Dachser projekt podporila. Pohyb je jedným z hlavných atribútov logistiky, preto sa pomoc týmto deťom k zlepšeniu ich pohybových a orientačných možností stala pre Dachser novou výzvou. Firma sa týmto projektom snaží tiež poukázať na bezpečné správanie sa detí na uliciach a na to, že aj ľudia so zrakovým handicapom môžu žiť plným spoločenským a kultúrnym životom. Interaktívnej prehliadky mesta sa zúčastnilo 22 detí, ktorým organizátori sprostredkovali jedinečný zážitok a skúsenosť, že poznávať svet je možné mnohými spôsobmi.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!