lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 36 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 32 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 13. Apríl, , Dnes oslavuje Aleš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
HAIR MAN & HAIR WOMAN. Fyto-biotechnologické séra na podporu rastu vlasov

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 8.7.2011
späť
Späť

Poslať
 

Alopécia - vypadávanie vlasov až plešatosť môže byť pre veľa ľudí traumatizujúcou skúsenosťou a zdrojom značných psychických problémov. Problém postihuje nielen mužov, ale aj ženy, no u mužov je výskyt častejší. U mužskej populácie sa pôsobením mužského pohlavného hormónu - testosterónu naštartuje genetická informácia na Y chromozóme na skrátenie reprodukcie vlasov - dochádza k ich vypadávaniu a plešatosti. Fyziologická plešatosť postihuje približne 45% mužskej populácie v rôznom rozsahu. Okrem fyziologickej plešatosti u mužov poznáme aj patologické stavy, vrátane endokrinných a rôznych interných chorôb. Ich možným a častým klinickým prejavom je vypadávanie až celková strata vlasov. Častým vyvolávacím činiteľom je aj pôsobenie rozličných stresorov, ktorých je v súčasnej uponáhľanej dobe viac než dosť. Stresogénne faktory sa navzdory pozitívnemu mysleniu nedajú úplne vylúčiť zo života a môžu sa stať jednou z multifaktoriálnych podmienených príčin vypadávania vlasov.

 

Alopécia, plešatosť, trápi aj časť ženskej populácie. Aj tu sa môžeme stretnúť v priemere u 4-5% s „mužskými“, androgenetickými typmi vypadávania vlasov, no takmer nikdy sa u žien nestretneme s celkovou plešatosťou. Skôr sú postihnuté určité časti vlasovej časti hlavy. Častým vyvolávacím faktorom vypadávania vlasov sú obdobia hormonálnych zmien a nerovnováhy (nástup puberty, obdobie ukončenia činnosti vaječníkov – klimaktérium, ochorenia štítnej žľazy a iné).

 

Starnutie vlasov sa odráža na spomaľovaní činnosti organizmu, vrátane rastu vlasov. Menšia výkonnosť a redukcia počtu vlasových folikulov spôsobuje ich väčšiu jemnosť a menší objem vlasov. Starnutie organizmu je fyziologický proces, podmienený geneticky presne definovaným počtom bunkového delenia.

 

Aby sme vlasy ochránili od škodlivých účinkov, ktoré prispievajú k ich starnutiu, je potrebné poznať fyziológiu vlasov a nájsť účinné čističe radikálov, ktoré sú schopné preniknúť do vlasov. Fyto-biotechnologické séra na omladenie a podporu rastu vlasov sú spojením tradičných rastlinných výťažkov z najnovších biotechnologických účinných látok získaných vedeckými metódami. Zloženie výrobkov - sér HAIR Man a HAIR Woman bolo vytvorené na základe výskumu rastových faktorov a biomimetických peptidov, ktoré patria medzi najúčinnejšie látky súčasnosti. Navyše vďaka technológii nanokapsúl (nanotechnológie) dokážu účinne preniknúť do bunky vlasového folikulu a revitalizovať tak vlas až od úplného základu. Molekuly vďaka nanokapsuliam sú chránené pred endogénnymi vplyvmi.

 

Peptidy octapeptide-2 a tripeptide-1, ktoré sa v sérach nachádzajú, stimulujú vlasové bunky, v dôsledku čoho je pokožka hlavy a vlasové folikuly zdravšie. Napájajú sa na receptor vlasovej bunky, čím zamedzia prístupu škodlivých látok a navyše vo vnútornej vlasovej bunke zaktivujú okrem iného tiež rastový signál vlasu a tým zabezpečia angiogenézu, proliferujú (množia) a diferencujú kmeňové bunky vlasov. Správny obsah účinných peptidov dokáže zastaviť vypadávanie vlasov a obnoviť v určitej miere ich rast. Aktívne zložky spôsobujú, že vlasy budú silnejšie a lesklejšie. Prípravky stimulujú rast vlasov priamo pri vlasových korienkoch a zvyšujú pevnosť produkovaných vlasov.

 

Prípravky boli vyvinuté a prichádzajú na trh zvlášť pre mužov a zvlášť pre ženy, pretože pokožka žien sa z fyziologických príčin líši od pokožky mužov. Z dôvodov rozdielneho pôsobenia hormónov, pokožka žien vykazuje odlišné zloženie lipidov na povrchu kože (echolesterol, triglyceridy, voľné mastné kyseliny, voskové estery a akvalény), aj vo vzťahu k vedľajším vzorcom, vlasovým folikulom a potným žľazám. Vedeckí pracovníci firmy Herb-Pharma AG, Švajčiarsko, zohľadnili tieto zvláštnosti a zostavili 2 druhy prípravkov, jeden pre ženy a jeden pre mužov. Odporúča sa, aby muži a ženy pre svoje rozdielne fyziologické vlastnosti používali radšej rozdielne prípravky. Nenastane však žiadny problém, keď sa prípravky zamenia.

 


Diskusia k článku:

prosim vas,mozem to pouzivat aj ked kojim?dakujem za odpoved!
Neregistrovaný - marta, 26.7.2011 07:56, martaszeiff(`na`)gmail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!