lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 28 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 30. Jún, , Dnes oslavuje Melánia
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Len to nie...

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 28.5.2001
späť
Späť

Poslať
 

1. Veľkou chybou je líčiť si pery príliš tmavými farbami. Aj keď je fialovo-čierna spomedzi farieb vaším absolútnym favoritom, ruky preč! Tmavé farby pridávajú roky a okrem toho opticky zmenšujú ústa. Môžu si ich dovoliť skutočne iba dokonalé krásavice. Preto buďte radšej sebakritické a vyberajte si čisté a svieže farby ako svetločervená, rúžovo-hnedá, oranžová alebo prírodná. Ak máte chuť na tmavší odtieň namiešajte si ho z viacerých rúžov, ale do stredu spodnej pery naneste štetcom svetlejší lesklý pásik.

2. Pri nanášaní mejkapu dávajte pozor, aby sa nedostal až do korienkov vlasov. Farebné pigmenty vo vlasoch vyzerajú nepekne a okrem toho určite nenahradia vlasový gél. Preto partie porastené chĺpkami vždy starostlivo obíďte – obočie a začiatok účesu sú jednoznačne zóny, kde mejkap nepatrí. Ak sa do nich predsa len dostane farba, odstráňte ju malou navlhčenou špongiou. Rovnako zlé je, ak sa mejkap skončí milimeter pred vlasmi a vy vyzeráte, že máte na starej tvári namaľovanú novú masku.

3. Podkladový mejkap predsa nie je kontrastná látka! Preto je dôležité, aby vždy ladil s odtieňom vašej pokožky a nevytváral ostrý prechod medzi tvárou a krkom. Správny odtieň zistíte tak, že vyskúšate farbu mejkapu pri dennom svetle na brade. Profesionáli na záver vždy prejdú po brade navlhčenou špongiou a tak sa prechod medzi nalíčenými a nenalíčenými partiami stratí.

4. Nikdy nepoužívajte tmavú kontúrku! Kontúrovacia ceruzka má korigovať a perfekcionalizovať tvar perí, ale podľa možnosti nenápadne. Najvhodnejšie je, ak sú kontúrovacia ceruzka a rúž rovnakej farby. Mnohí špičkoví vizážisti používajú kontúrku až po nanesení rúžu. Efekt je omnoho prirodzenejší alebo kontúrku napudrujú a prekryjú rúžom. Vtedy môže byť o odtieň tmavšia, jej kontrast sa po tomto úkone stratí.

5. Nemusíte hneď prevziať každú módnu farbu. Superbledá pokožka tváre a biely mejkap alebo nečistá pokožka a cukríkové farby – nuž, to radšej nie. Zlá je aj tzv, ryžový majkap a obyčajné oblečenie. Radšej vždy siahajte po odtieňoch, o ktorých viete, že vám pristanú a iba ich podľa sezóny trocha zaktualizujte.

6. Nerozotierajte mejkap hala-bala. Potom sa nemôžete čudovať, že vaša pleť ani po použití najdrahšieho podkladu nie je perfektne rovnomerná, ako sľubovala reklama. So všetkými ,,skrášľovadlami“ – počnúc podkladom až po púder – postupujte od čela smerom nadol, v smere rastu drobných chĺpkov.

7. Púder nikdy nenanášajte ležérnymi pohybmi. Sypký púder má fixovať podklad, ale nemôže, ak ním tvár iba poprášite. Omnoho vhodnejšie je naniesť púder na vatový alebo špeciálny vankúšik a vtlačiť ho do pokožky. Nadbytok púdru odstráňte veľkým jemným štetcom.

8. Nerobte zo svojho obočia brvná. Prehnane široké a tmavé obočie ,,zabijú“ celú tvár. Vhodnejšie je zintenzívniť tvar obočia ceruzkou na oči a púdrom, ktorým zakryjeme aj eventuálne medzery. Najelegantnejší výsledok dosiahnete, ak na úpravu obočia použijete farbu o tón svetlejšiu, ako je jeho prirodzená farba. Dobre sa obočie tvaruje aj špirálou na mihalnice, niekedy sa dá vkresliť tekutou linkou a tenučkým štetcom zopár chýbajúcich chĺpkov.

9. Očné tiene nenanášajte až po oblúk obočia a takisto nepoužívajte detinské blankytné tiene ak už nemáte násť. To, čo vyzerá úžasne na predvádzacom móle, z nás v skutočnom živote urobí poľutovaniahodné mátohy. Očný tieň nanášajte iba na pohyblivú časť viečka. Veľmi sviežo pôsobia oči nalíčené svetlými odtieňmi. Najjednoduchšie je nanášať tiene štetcom, farba vtedy pôsobí ľahšie.

10. Rúž na líca nikdy nenanášajte od uší až po ústa. Napokon – má vzbudzovať dojem čerstvosti a nie prudkého návalu citov. Obvykle stačí závan (!) červene na lícnych kostiach smerom k spánkom. Klaunovskému efektu sa vyhnete aj tým, ak rúž na líca napokon ešte poprášite sypkým púdrom.

11. Nesnažte sa zakrývať vrásky mejkapom. Bolo by nádherné, keby sa to dalo, ale väčšinou dosiahnete presný opak a vrásky zvýrazníte. Púdrové čiastočky sa po krátkom čase pevne usadia do vrások. Preto nezabúdajte: čím máte viac rokov, tým menej podkladu by ste mali používať. Čiastočné nepravidelnosti pokožky môžete prekryť korektorom. Pre zrelšie dámy vhodnejšie používať tónovací denný krém alebo transparentný mejkap.

12. Dosť častou chybičkou krásy je rúž na zuboch. Rúž síce neobsahuje veľké množstvo kalórií, ale jesť by ste ho aj tak nemali. Nanášajte ho iba jemne a nezabudnite ho zafixovať. Pred líčením si pery prepúrdujte a po narúžovaní pobozkajte papierovú vreckovku.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!