lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2022
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 28 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 30. Jún, , Dnes oslavuje Melánia
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nepoddajte sa stresu

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 18.5.2001
späť
Späť

Poslať
 

Každodenne sme vystavené rastúcim dávkam stresu. Znervózňujú nás narastajúce kopy nezaplatených účtov, uličný hluk, plné v autobusy, bujarí susedia, arogantní politici...A akoby toho všetkého bolo ešte málo, neustále na nás dopadajú aj ďalšia záťaže: nadčasy, rodinné problémy, súrne termíny rozchody a zblíženia, choroby. A aj keď sa vám často zdá, že už tento šialený kolotoč nezvládnete, vystúpiť sa nedá. Dá sa však dodržať týchto pár rád.

1. Chodievajte a rozprávajte pomalšie. Nedokončujte vety za svojich spolubesedníkov, trpezlivo počkajte, kým dorozprávajú.

2. Po návrate z práce sa okamžite nevrhajte do víru domácich prác. Poproste deti, aby sami prestreli stôl na večeru, aby ste sa zatiaľ mohli osviežiť pod sprchou. Aj keby vám trhalo žily, na chvíľu si vyložte nohy a dajte si bylinkový čaj.

3. Napíšte si zoznam vecí, ktoré robíte rada. Či je to polievanie kvietkov, aromatický kúpeľ, čítanie thrillerov...Presne týmto V čase najväčšej vyčerpanosti si vyberte jednu z týchto činností a venujte sa jej.

4. Naučte sa hovoriť nie. Nemôžete robiť všetko za druhých. Deň má iba 24 hodín.

5. Keď cítite, že na vašej hlave je toho priveľa, zredukujte svoje plány na najdôležitejšie veci. Určite si prioritu a prehodnoťte, či musíte robiť všetko.

6. Skúste si vyhradiť aspoň pol hodiny denne na prechádzku po parku. Rýchla chôdza urýchli vylučovanie endorfínu – hormónu dobrej nálady a zeleň stromov a trávy vás upokojí.

7. Počúvajte hudbu - napríklad povznášajúceho Mozarta. Bolo dokázané, že jeho diela majú na nervový systém upokojujúce účinky.

8. Kedykoľvek máte chuť, kričte, tancujte, smejte sa, alebo plačte. Prejavovanie citov pomáha zredukovať psychické napätie.

9. Myslite pozitívne. Vážte si to, čo máte a všetko dobré, čo sa vám prihodí. Vo chvíľach neúspechu si pripomeňte posledné úspechy a svoje najväčšie prednosti. A nikdy si nerobte starosti ,,do zásoby“.

10. Namiesto tichého utrpenia, radšej riešte problémy, ktoré vás ubíjajú. Nehovorte, že sa nedá nič robiť – vždy existuje východisko, len ho treba dobre pohľadať.

11. Nebráňte sa zívaniu. Váš organizmus sa počas zívania zásobuje kyslíkom a to je tiež vynikajúci spôsob na zmenšenie napätia.

12. Keď vás ovládne nervozita alebo únava, zhlboka dýchajte. Uvoľnite všetky svaly a veľmi pomaly sa nosom nadýchnite a potom pokojne vydýchnite. Výdych musí byť aspoň raz tak dlhý ako nádych. Toto jednoduché cvičenie vás vynikajúco zrelaxuje. Hneď sa budete cítiť lepšie.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!