lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 8 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 20. September, , Dnes oslavuje Luboslav/Luboslava
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
O.K. pre vaše zuby

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 5.1.2005
späť
Späť

Poslať
 

V polovici novembra začal pôsobiť v Slovenskej republike OK Orbit klub, ktorého úlohou je posilňovať povedomie o dôležitosti komplexnej dentálnej hygieny u širokej verejnosti a odborníkov z radov stomatológov aj dentálnych hygieničiek.

OK Orbit klub je komunikačný a vzdelávací program s celorepublikovou pôsobnosťou, ktorého súčasťou sú aj nové informačné webové stránky www.orbitklub.sk pre lekárov aj pre širokú verejnosť. Do projektu OK Orbit Klub sa do 10. decembra 2004 prihlásilo 421 stomatológov a 32 dentálnych hygieničiek.  Členstvo v OK Orbit klube je otvorené a lekári aj dentálne hygieničky sa môžu prihlasovať aj naďalej.

Orbit klub je dlhodobým komunikačným programom značky Orbit pre lekárov a pacientov. Cieľom je podporiť u pacientov záujem o pravidelnú a každodennú ústnu hygienu. V spolupráci so stomatológom im informácie zaujímavým spôsobom odovzdávať priamo v ordinácii aj v čakárni. Z posledných výskumov totiž vyplýva, že ľudia sa starostlivosti o svoj chrup venujú len vtedy, keď ich už zuby bolia. To je samozrejme neskoro, pretože proces tvorby zubného kazu v tejto fáze už nie je možné zvrátiť. Zámerom Orbit klubu je, aby ľudia o dentálnej hygiene počas dňa nielen premýšľali, ale sa jej aj pravidelne venovali.

Starostlivosť o ústnu dutinu by mala byť komplexná a mala by pozostávať z používania hlavných aj doplnkových prostriedkov dentálnej hygieny, pričom najdôležitejšou stále zostáva zubná kefka a pasta. Ako preukázali mnohé odborné lekárske štúdie, dentálna hygiena by mala byť doplnená špeciálnou žuvačkou. Tá má svoj význam predovšetkým v doplnkovej starostlivosti o zuby počas dňa.

Možnosť zapojiť sa do programu OK Orbit klubu majú lekári stále formou zaslania vyplnenej prihlášky poštou, vyplnením registračného formulára na webových stránkach www.orbitklub.sk alebo prostredníctvom osobnej návštevy obchodného zástupcu spoločnosti Oralix, ktorá je hlavným partnerom projektu. Stomatológovia, ktorí sa do projektu zapoja, získajú edukačné letáky, objednávacie kartičky pre pacientov a vzorky žuvačiek Orbit Professional a darček dentálnej hygieny od spoločnosti Oralix. V čakárňach stomatologických ordinácií bude umiestnený aj plagát obsahujúci  zásady správnej starostlivosti o chrup.

Podpora prevencie zubných ochorení u pacientov je jednou z najdôležitejších ciest k dentálnemu zdraviu a prozreteľnou investíciou do budúcnosti.

 


Diskusia k článku:

POZNATE NIEKTO NEJAKY LACNY WELNESS NA SLOVENSKU? PRE ODDYCHNUTIE A SKRASLENIE TELA, Dakujem
Neregistrovaný - sisi, 26.5.2007 14:37
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!