lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 3 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 21 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 19. September, , Dnes oslavuje Konštantín
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nová identita muža?

  Spracoval(a) : Martina Jeníkova
Dátum : 19.1.2004
späť
Späť

Poslať
 

Podľa odborníkov je zdravotný stav obyvateľov Slovenskej republiky oproti iným krajinám nepriaznivý.

Najalarmujúcejším ukazovateľom je oblasť výživy, kde je relatívne nízky príjem ovocia a zeleniny oproti iným krajinám. Okrem zlej životosprávy sa pod nepriaznivý stav podpisuje aj nepravidelné stravovanie, posun maximálneho príjmu stravy do popoludňajších až večerných hodín a ďalšie rizikové faktory. K nim patrí predovšetkým fajčenie, stres a nedostatok pohybu. Výsledky rôznych vyšetrení celkom jednoznačne preukazujú zdravší spôsob stravovania žien oproti mužom už od detského veku. Chlapci už od detského veku prejavujú príznaky horšieho životného štýlu a stravovacích návykov ako dievčatá. Muži konzumujú viac mäsa a mäsových výrobkov, častejšie si hotové jedlá ešte prisolia, konzumujú viac alkoholických nápojov. Na druhej strane konzumujú menej ovocia, zeleniny a rýb. Výsledok je neúprosný - nadváhou a obezitou trpí 68,8% slovenských mužov.
Mužský respondenti sa zhodli a za hlavné hodnoty označili zdravie, lásku k partnerke, deti, priateľstvo, sexuálny život, prácu a lásku k rodičom. Jeden paradox je, že na jednej strane sa sex chápal ako prostriedok riešenia problémov, vzťahových konfliktov a na druhej strane sex ide „dole vodou“ práve kvôli stresu, napätiu a konfliktom.
Ďalší paradoxný jav je vnímanie žien. Muži pripisujú vysokú hodnotu láske k partnerke a stabilite partnerského vzťahu. Podľa mnohých mužov je však súčasne najdôležitejším faktorom kvalitného sexuálneho života mladá a príťažlivá partnerka. Výsledkom je nastupujúci trend záujmu o mužov. Je možné, že popri feminizme a ženských štúdiách začne nástup špecifických odborov skúmajúcich mužov.


Diskusia k článku:

Prosim muzski respondenti s makkym i..v takychto clankoch by sa to nemalo vyskytovat..ale inak zaujimavy clanok. Trend zaujmu o muzov pozorujem na vlastne oci aj ja. Ale vsimam si, ze mozno pricinou prilisneho pozorovania muzov je zvysena homosexualita prave muzov..Nie je normalne, ked chlap seba pozoruje a stara sa o seba viac ako baba. To uz potom nie je chlap, ale makkys. (cisto len moj nazor)
Neregistrovaný - anabel, 19.1.2004 12:31, anabel(`na`)zoznam.sk
anabel, anabel....preco by sa muz nemohol o seba starat? A aka dlzka starostlivosti o seba je pripustna? 10 minut denne, hodina? A kolko sa o seba stara zena? Niektora len 5 minut. Ak a stara o seba niektory muz 10 minut denne, co je malo, ale je to menej ako spominana zena, je podla teba nenormalny? A zeby to bola pricina homosexuality? zobud sa! Precitaj si nieco o vrodenych dispoziciach. S homosexualitou sa clovek narodi a nevznika zo zvyseneho pozorovania sa muzov!!!
Neregistrovaný - Oriona, 21.1.2004 19:30
ano,treba zalozit ligu utlacanych muzov :-))
Neregistrovaný - mato, 21.1.2004 21:12
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!