lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 15. August, , Dnes oslavuje Marcela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Horor sa končí Časť 2 – Takto to môže byť

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 21.11.2001
späť
Späť

Poslať
 

1 Deti sa do školy neoneskoria, ak budík nastavíte o hodinu skôr. Každé dieťa by malo mať vlastný budík. Postavte ich čo najďalej od postelí – nič nezobudí dôkladnejšie ako niekoľkonásobné vyskočenie spod teplučkého paplóna. V snahe vypnúť pištiacu potvoru sa skôr preberú.. Veľké úspechy v budení rodiny zaznamenali budíky s rádiom (pod podmienkou, že rádio je nastavené poriadne nahlas). Je omnoho milšie zobudiť sa vďaka rytmom obľúbenej hudby.

2 Na večne oblievajúcu sprchu je iba jedna rada – nezabúdať! Nebola by dostatočnou výstrahou zábavná kartička so sprchou, veselo ceriacou zuby? Alebo skúste raz aj vy ,,zabudnúť“ prestaviť sprchu skôr, ako do kúpeľne vojde hlavný vinník. Keď manžela alebo syna obleje ľadový prameň, je nádej, že budú viac dbať na správne nastavenie páčky.

3 Porozhadzované šatstvo je večná mora, s ktorou bojuje každá pani domáca. A každá má vlastný spôsob boja. Jedna bez šomrania upratuje (chyba!), iná nahlas nadáva (neúčinné). Ako najosvedčenejšie sa ukázalo, pozbierať všetky porozhadzované veci a umiestniť ich na mieste, ktoré má vinník najradšej. Napríklad vášnivému milovníkovi počítačov položte topánky, ponožky a bundu na klávesnicu počítača. Ak sa k nej bude chcieť ,,dohrabať“, musí celý sklad najskôr upratať. / Ak ho iba zhodí na zem, niečo ste vo výchove podcenili./

4 Jedlo, vychádzajúce permanentne nazmar, prestane byť problémom vtedy, ak počas voľného večera naplánujete menu na celý týždeň. Večerná príprava polotovarov na ďalší deň má takisto zmysel - skráti čas prípravy obeda nasledujúci deň. Okrem toho, uvarené, alebo zamrazené zložky sa v chladničke určite tak rýchlo nepokazia.

5 Na zábudlivú susedku – pokiaľ je pozbavená základného citu pre takt, treba vytiahnuť zbraň väčšieho kalibru. Ak sa chcete vyhnúť nekonečným prázdnym rečiam, schovajte sa do kúpeľne a pošlite otvoriť dcéru alebo syna s tvrdením, že sa práve sprchujete. Ešte radikálnejšie riešenie: otvorte dvere v topánkach , s kabelkou na pleci:,,Prepáč, ale musím skočiť do obchodu. Minul sa mi cukor!“

6 Umenie oddychovať je nepochybne jedno z najťažších. Začnite jedným večerom, rezervovaným výlučne pre seba. Netrávte ho pri televízore, ale radšej pri obľúbenom časopise Urobte si radosť – kúpte si fľačku lahodného vína, vyskúšajte novú čajovú zmes, alebo sa ,,zašite“ do kúpeľne s novým kozmetickým výdobytkom. Alebo si založte na balkóne záhradku, choďte s manželom do blízkeho baru, alebo...Možností sú ešľte desiatky. Rozhodne si z nich vyberte niečo, čo vám urobí radosť a pomôže vám ,odpútať sa od bežného kolobehu.

7 Relaxačný víkend dodá silu na celý týždeň. Nepremárnite ho na pranie, žehlenie, vysávanie. To všetko môžete spoločnými rodinnými silami urobiť v piatok podvečer. Cez víkend sa radšej vyberte do malebnej prírody, relaxačného centra, kde čakajú atrakcie na dospelých aj deti, alebo aspoň na lenivú prechádzku po blízkom okolí, zakončenú kinom.

8 Dohovoriť sa s deťmi – to je veľmi náročná úloha. Aby sa to podarilo, treba počúvať a zhovárať sa. Namiesto pozerania ďalšej telenovely, vytiahnite staré rodinné fotografie a spolu s deťmi v nich urobte poriadok. Bude to príležitosť na rodinné spomienky a rozprávanie starých príhod. Pri rozhovoroch s deťmi sa nebojte spomenúť aj vlastné túžby a priznať si slabosti. Poprípade si urobiť plány na nové spoločné chvíle.
9 Naplánovať všetky výdavky – to je jediné východisko, ako poplátať deravý rodinný rozpočet. Do bloku, ležiaceho na vidietľnom mieste, zapisujte všetky veci potrebné v kuchyni a kúpeľni a do rubriky darčeky – blížiace sa narodeniny a meniny. Vyzbrojená blokom, máte šancu vyhnúť sa hypermarketovým akciovým nástrahám a nehrozí vám, že niekomu z blízkych kúpite nehorázne predražený (ako sa stáva pri nákupoch v poslednej chvíli) darček. Do bloku nech dopisuje aj manžel a deti – aspoň budete vedieť, čo potrebujú..

Diskusia k článku:

Tie rady sú strašné. Moderné sprchové batérie sa povypnutí (uzavretí vody) vďaka vnútornému dômyselnému mechanizmu vrátia do "nesprchujúcej" polohy. A neviem prečo by som ráno komukoľvek otvárala, to snáď nemyslíš vážne! A keby mi dieťa odmietlo vstať načas tak ho s postele dostanem zažatím svetla a otvorením okna.
Neregistrovaný - Simonka, 21.11.2001 22:21
Tie rady sú strašné. Moderné sprchové batérie sa povypnutí (uzavretí vody) vďaka vnútornému dômyselnému mechanizmu vrátia do "nesprchujúcej" polohy. A neviem prečo by som ráno komukoľvek otvárala, to snáď nemyslíš vážne! A keby mi dieťa odmietlo vstať načas tak ho s postele dostanem zažatím svetla a otvorením okna.
Neregistrovaný - Simonka, 21.11.2001 22:21
Simonka ty si skvelá, nechceš sa dať naklonovať? Pridajú ti ešte toleranciu a zmysel pre humor a už budeš človek.
Neregistrovaný - Eva, 22.11.2001 03:24
-:)
Neregistrovaný - Ada, 22.11.2001 13:33
Nie, ale žijem v tomto tvrdom svete, kde si musím na seba zarobiť a živiť sama dve deti a chcem aby žili ne úrovni, na sprostosti v mojom živote a v živote mojich detí niet čas, deti to po pár týždňoch pochopili, na rozdiel od takých elementov ako sú niektoré ženy. A zvoniť u niekoho ráno keď sa zberá do práce je riadna drzosť (a ak spí tiež)
Neregistrovaný - Simonka, 22.11.2001 21:02
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!