lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 35 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 10. Júl, , Dnes oslavuje Amália
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Odkiaľ sa berie odpor k sexu?

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 26.9.2001
späť
Späť

Poslať
 

Partnerské krízy tiež často súvisia s únavou zo sexu, ktorá môže mať rôzne príčiny. Menej často sú to telesné problémy, rôzne chronické ochorenia, starosti, zhon a stres a častejšie sú to psychické bloky. Príčin, prečo jeden z partnerov odrazu odmieta všetky, aj tie najrafinovanejšie pokusy o intímne zblíženie, môže byť veľa a sú veľmi zložité. Sú silne zakorenené v psychike jedného z partnerov, aj keď on si to vôbec nemusí uvedomovať. Spúšťacím mechanizmom odporu k sexu je zakaždým hoci aj drobná zmena v správaní alebo vzhľade partnera, ktorú manžel alebo manželka nie je schopný akceptovať. Môže to byť konflikt, o ktorom manžel už ani nevie a manželka ho nosí v sebe celé mesiace, čo spôsobuje navonok jej dočasnú frigiditu. Stačí aj taká drobnosť, že po časoch občasného sexu, všade kde sa dalo, sa zrazu partneri nasťahujú do spoločnej domácnosti a vysvitne, že on sa miluje rád ráno a ona iba v noci. Ak sa presadí model, ktorý vyhovuje iba jednému, môže nastať ochladenie v sexuálnej oblasti. Vtedy je riešenie pomerne ľahké, bez výčitiek si treba s partnerom pohovoriť a nažiť sa nájsť zlatú strednú cestu. Nikdy sa človek nesmie nechať k sexu donútiť. Vždy musíte mať možnosť povedať nie. Nemyslite si, že skutočná láska predpokladá ochotu milovať sa vždy, všade a akokoľvek. Ak máte partnera stratiť preto, že ste mu nevyhoveli vždy a všade, dobre mu tak. Vy ste určite o nič neprišli.
Ďalší príklad. Muž začal zanedbávať ženu, prestal dbať na jej potreby a žije iba vlastným životom. Ona si uvedomuje, že už pre neho nie je atraktívna a v rámci odvety ho v erotickej sfére odmieta. Príčinou odporu k sexu býva často rozčarovanie z partnerovej nevery. Vedome mu síce vinu možno odpustiť, ale v podvedomí, žiaľ, ostáva. Naša psychika odpúšťa, ale telo odpustiť nechce. Rovnako na nás pôsobí muž, ktorý je milý len kým neuvidí dno pohárika alebo úžasný spoločník a smejko, kým sa nezatvoria dvere po poslednom hosťovi.

A keď sme sa nevery, falošnosti a alkoholizmu dopustili my?
Vlastná nevera, falošnosť a láska k alkoholu vedie len veľmi zriedka k odporu. Pri nevere sa odpor môže objaviť len v prípade veľmi veľkého rozdielu v kvalite sexu. Žena ľúbi muža a sex s ním jej prinášal isté uspokojenie, ale nikdy pri ňom nespoznala skutočnú vášeň. Prežila ju až s milencom a vtedy zistila, že muž dostatočne nedbal o jej potreby. Predtým o tom nikdy nepremýšľala a bola presvedčená, že ich sex je normálny. Teraz pociťuje nechuť, ale je to skôr nechuť k sexu s mužom a nie voči samotnému mužovi.

A keď odpor pramení zo zhnusenia?
Môže sa to stať napríklad vtedy, keď partner navrhne sexuálne správanie, ktoré je pre druhú stranu šokujúce. Takisto v situácii, keď sa partner veľmi zmenil po fyzickej stránke – žena o seba nedbá, mužovi narástlo veľké brucho. V tom prípade si zväčša uvedomujeme, čo je príčinou nášho odporu.
Možno vás to prekvapí, ale pre ženy celkom normálne rozhovory o menštruácii alebo inej intímnej záležitosti môžu v milovanom človeku vzbudiť odpor. K istému sexuológovi prišiel manželský pár, pretože muž sa začal svojej ženy strániť od chvíle keď uvidel, ako si vymieňa vložku. Boli už niekoľko rokov po svadbe a jej vonkoncom nenapadlo, že sa mu to môže bridiť.

Čo ešte môže vyvolať odpor?
Keď manžel zrazu mení sexuálne správanie. Požaduje sex veľmi často , alebo veľmi málo, keď si myslíme, že nás partner chce iba preto, že máme peniaze alebo moc, keď si uvedomíme, že sme od partnera absolútne ekonomicky závislí, keď upriamime všetku svoju pozornosť na dieťa, keď nás partner veľmi sklamal svojimi reakciami na určité udalosti, keď máme strach z tehotenstva, keď nevieme povedať nie, hoci nechceme, keď...

Kto v manželstve častejšie cíti odpor?
Ženy, pretože telesná reakcia je u nich omnoho zložitejšia. Muž môže mať, za istých okolností, pohlavný styk so ženou, ktorá sa mu nepáči, alebo dokonca aj keď ju považuje za vyslovene škaredú. Žena, v drvivej väčšine prípadov, nie je schopná milovať sa s partnerom, ktorý jej nevyhovuje. V krajných prípadoch ju začne odpudzovať všetko, čo je s ním spojené – jeho hlas, vzhľad a dokonca aj rozhovor o ňom.

Diskusia k článku:

To je zvláštne ako taký sex dokáže byť zložitý...mal by prinášať ľuďom radosť a potešenie a nie takéto problémy...
Neregistrovaný - Bellezza , 26.9.2001 12:35, bellezza(`na`)pobox.sk
To je zvláštne ako taký sex dokáže byť zložitý...mal by prinášať ľuďom radosť a potešenie a nie takéto problémy...
Neregistrovaný - Bellezza , 26.9.2001 12:35, bellezza(`na`)pobox.sk
asi je problem v tom,ze chceme partnera menit ... jednoduchsie sa to neda povedat,ak si aj pri tom najvasnivejsom stretnuti povieme,ze to bude casom take iste,asi kazdemu svitne
Neregistrovaný - mato, 26.9.2001 16:32
asi je problem v tom,ze chceme partnera menit ... jednoduchsie sa to neda povedat,ak si aj pri tom najvasnivejsom stretnuti povieme,ze to bude casom take iste,asi kazdemu svitne
Neregistrovaný - mato, 26.9.2001 16:32
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!