lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 23 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 7 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 19. Apríl, , Dnes oslavuje Jela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Heineken vás pozýva na Dni architektúry a dizajnu

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 24.5.2015
späť
Späť

Poslať
 

Posledný májový týždeň (od 25. do 31. mája) sa v Bratislave uskutoční festival Dni architektúry a dizajnu (DAAD), ktorý je už každoročne sviatkom modernej slovenskej i svetovej architektúry, výtvarného umenia a dizajnu. Prináša množstvo inšpiratívnych výstav, prezentácií, prednášok a workshopov tak pre odbornú, ako aj laickú verejnosť. Oficiálnym partnerom DAAD je aj tento rok HEINEKEN Slovensko.

 

Značka Heineken je celosvetovo známa svojím pozitívnym vzťahom k progresívnemu dizajnu. Preto dala na festivale DAAD priestor mladým dizajnérom a módnym návrhárom, aby ukázali svoj talent.

 

Art-chladničky s originálnym dizajnom

Úloha pre začínajúcich dizajnérov bola jasná – vytvoriť čo najatraktívnejší dizajn chladničiek na pivo. Každý zo siedmich vybraných umelcov poňal tvorivú úlohu po svojom, a tak vzniklo sedem neobyčajných a inšpiratívnych diel s úplne odlišným výtvarným stvárnením.  Výzvu spoločnosti HEINEKEN Slovensko prijal Juraj „Serwo“ Hubinský z Trenčína, ktorý sa venuje architektúre, dizajnu a interiéru,  Lívia „LiliEn“ Klasová z Bratislavy, absolventka VŠVU, ktorá sa zaoberá maľbou, sochárstvom a dizajnom, Juraj Ličko z Bratislavy, samouk, ktorý sa venuje výtvarnému umeniu a graffiti vo svojom voľnom čase, Marek Cina, doktorant na VŠVU, ktorý sa zaoberá maľbou a ilustráciami, Michal Sivko, samouk, ktorý sa zameriava na maľbu na plátno, Slávka „Slaja“ Ondrušová z Bratislavy, doktorantka na VŠMU, ktorá sa venuje šperkárstvu a kresleniu a vydáva časopis o súčasnej kresbe a Barbora Idesová z Košíc, ktorá pôsobí v Prahe ako ilustrátorka na voľnej nohe.

 

Šaty robia umelca

Kým dizajnéri pracovali na art-chladničkách, úlohou pre mladých módnych návrhárov bolo navrhnúť a vyrobiť čo najoriginálnejšie šaty, a to zo špeciálneho papiera TYVEK. Do tejto aktivity sa zapojili študenti a študentky odevných vysokých škôl pod vedením vedúcej ateliéru odevného dizajnu Prof. Júlie Sabovej, akad. mal. v spolupráci so Slovak Fashion Council. Vďaka tomu vzniklo 12 jedinečných odevov. Študenti získali neoceniteľnú skúsenosť s novým materiálom, precvičili si svoje zručnosti a vytvorili výnimočnú kolekciu umeleckých a zároveň nositeľných modelov. Navyše, odborná porota vyberie zo študentov víťaza, ktorý získa možnosť prezentovať svoju tvorbu v Londýne na budúci rok na podujatí International Fashion Showcase.

 

Pre budúcnosť dizajnu

Zámer značky Heineken poskytnúť priestor mladým talentovaným umelcom nebol náhodný. V podobných aktivitách zameraných na podporu kreativity talentovaných umelcov bude Heineken pokračovať aj v budúcnosti, čo je pozitívna správa pre nás všetkých, ktorí máme radi dobrý a kvalitný dizajn.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!