lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 25 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 49 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 16. Január, , Dnes oslavuje Kristína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Deti a oslavy ....

  Spracoval(a) : Mária Novická
Dátum : 12.10.2000
späť
Späť

Poslať
 


Aj vy beháte po obchodoch a v hračkárstve už desiaty rok nemôžete nájsť nič, čo by vaše deti nedostali od vás, od babičky, strýčka alebo pradeda.
Skúste použiť fantáziu a oslavu narodenín, menín a pod. spestriť nie návštevou Mc Donalda, ale priamo viedenského Prátra.
Viedenský zábavný park Práter má 230 rokov a bohatú históriu.
Prvé zmienky o pôvodnom pralese siahajú do 12. storočia. V roku 1766 vtedajší poľovnícky areál cisár Jozef II. Sprístupnil verejnosti. Krátko nato sa v parku objavili najrôznejšie atrakcie, ako kolotoče, strelnice, stánky s občerstvením. Koncom 18. storočia sa hlavným pútačom Prátra stali ohňostroje a lety vzdušným balónom a pribúdali náučné atrakcie. Napríklad divadlo, kabinet s voskovými figurínami alebo múzeum ľudí. Medzi najväčšie senzácie patrili vystúpenia liliputánov, siamských dvojčiat a mačacích ľudí.
Na prelome storočí sa na Cisárovej lúke rozprestieralo iluzionistické lagúnové mestečko – Benátky vo Viedni. K ďalšiemu rozmachu zábavy prispel aj vývoj techniky a elektrifikácia. V roku 1844 nahradili drevené koníky miniatúrami lokomotív a vagónikov, v roku 1869 tu otvorili prvé kino a o rok neskôr Angličan Basset skonštruoval dodnes fungujúce obrovské koleso Riesenrad s priemerom 61 metrov. Začiatkom storočia pribúdali atrakcie inšpirované novinkami doby – rozprávková cesta vláčikom, kolotoč s lietadielkami, autodráha a neskôr aj strašidelná dráha. Práter neustále menil svoju tvár a modernizoval sa.
Súčastný Práter je plný zelene s oddychovými zónami a rybníčkami, nachádza sa tu aj výstavisko a atrakcia stále pribúdajú...
Nemusíte si ho prezrieť naraz, to sa vám asi ani nepodarí, o to zaujímavejšie bude naplánovať si viac návštev. Každá z nich bude pre vás určite zaujímavá pre vaše deti absolútne zábavná. Jediným limitom je vaša peňaženka.
Keď si však už doma určíte, koľko vás môže tento žart stáť, neoľutujete, že ste dali na náš tip.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!