lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 17 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 02. December, , Dnes oslavuje Bibiána
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Trendy 4

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 21.7.2000
späť
Späť

Poslať
 

Vedci zistili, že generácia dnešnej mládeže bude mať už o pár rokov dokonale zničený sluch. Podpíše sa na tom zvýšená hladina šumu všeobecne, počúvanie hudby v aute alebo cez slúchadlá, návšteva diskoték a rockových koncertov a rodinné hádky v malých priestoroch panelových bytov. Rockové koncerty môžu podľa švédskych ušných lekárov od istej intenzity hluku ohroziť zdravie človeka. Za príliš hlučnú bola označená najmä hudba britského popového veterána Eltona Johna, ktorá počas trojhodinového koncertu dosahovala priemerne 107,5 decibelov. Druhým najhlučnejším hudobníkom je Rod Steward so 104,5 decibelov a hlučne nezdravá je aj hudba skupiny Depeche Mode. Experti varujú, že takéto hudobné vystúpenia môžu fanúšikom aj po jednom koncerte spôsobiť abnormálnu citlivosť na zvuk alebo trvalé pískanie v ušiach. Zo série koncertov, na ktorých sa hlučnosť merala, bola za zdraviu neškodnú označená len hudba dánsko-nórskej skupiny Aqua, ktorú si vypočuje určite len málo Slovákov a hudba amerického hudobníka Johna Fogertyho, ktorý je u nás takmer neznámy. Hranicu prijateľnosti stanovenú na 98 decibelov len tesne prekročila skupina Rolling Stones, čo možno považovať za prekvapenie. Ak ste sa práve rozhodli, že vaše dieťa si nemôže maximálne ,,vydunieť" svoju vežu, lebo chránite jeho zdravie, venujte, prosím, pozornosť tejto správe: manželská hádka dokáže okrem trvalých následkov na duši, zaútočiť aj na sluch vašich ratolestí až 102 decibelmi, a to podľa intenzity manželkinho hlasu, temperamentu a závažnosti témy. Intenzívnym hlukom sa nepoškodzujú iba uši. Hluk pôsobí nebezpečne na bielkoviny všeobecne a preto sa dá očakávať, že v budúcnosti výskum potvrdí, že veľa chorôb má pôvod v nadmernom hluku. Dnes sa vážne hovorí o súvislosti medzi hlukom a plodnosťou.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!