lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 17 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 17. Január, , Dnes oslavuje Nataša
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
"Vojnová" spravodajkyňa má strach z lietania, hmyzu aj strieľania

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 23.2.2004
späť
Späť

Poslať
 

Už vyše desať rokov pracuje na územiach stíhaných vojnovými konfliktami, napriek tomu má známa česká novinárka Petra Procházková strach z celkom obyčajných vecí - ako normálna ženská.
    
"Keď mám ísť na poštu, musím si dať panáka. Myší sa síce nebojím, ale napríklad hmyzu, či strieľania áno. A lietadlom cestujem len v nevyhnutnom prípade, keď sa trasa nedá absolvovať po zemi," priznala dnes na stretnutí so slovenskými kolegami žena, ktorá má povesť najneohrozenejšej novinárky na území bývalého Česko-Slovenska.
    
Aj do Bratislavy tak bývalá spravodajkyňa z vojnou poznačeného Čečenska pricestovala radšej autom, napriek časovej tiesni. Ako tvrdí, hrdinom nie je ten, kto sa vôbec nebojí, a teda nemusí prekonávať strach. "V poslednom čase som strávila rok v Afganistane a situácia sa tam mení k lepšiemu, nie je to tam také nebezpečné, ako to bolo v Čečensku," pripustila Procházková, ktorú pred tromi rokmi pre jej pracovné aktivity a informovanie o situácii v Čečensku vyhostili z Ruska.
    
"Keď som musela odísť z Moskvy, zostali tam všetky moje veci, celý môj majetok a rok som žila iba s malou taštičkou. Aj vďaka úsiliu českej diplomacie som potom niektoré veci dostala naspäť. Prišla mi napríklad aj chladnička ešte plná potravín spred roka, či práčka aj so špinavou bielizňou," spomínala Procházková na skúsenosť s postupom ruských úradov.
    
Svoje humanitárne aktivity v Čečensku, kde založila detský domov pre vojnové siroty tak síce musela opustiť, nadviazala však na ne práve v Afganistane. Na Čečensko nezabúda a na 23. februára organizuje v Prahe demonštráciu, kde chce poukázať na situáciu v tejto krajine.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!