lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 2 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 04. December, , Dnes oslavuje Barbora
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Stáva sa!

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 28.3.2002
späť
Späť

Poslať
 

Niekedy sa to stáva. Nech sa snažíte akokoľvek a máte vlasy čierne ako uhoľ, nepodarí sa vám vždy správne zareagovať. Nič si z toho nerobte, nie ste sama. Pre upokojenie vám prinášame najčastejšie prešľapy v spoločnosti, ktorým sa dá pri dobrej vôli, občas vyhnúť.


 
Ak sa neviete tváriť ako renomovaný pokerový hráč, dávajte si pozor najmä na tieto situácie:
 V spoločnosti sa spomenie istá pani Z. Vy o nej niečo štipľavé poznamenáte a čakáte, že kolega Y pridá ešte čosi, ale on iba poznamená, že sa o nej nebude vyjadrovať, lebo je to jeho sestra.
1.Nezabúdajte, ani manželia nemusia mať rovnaké meno, nie to ešte súrodenci, preto, ak nemôžete povedať niečo dobré, radšej držte jazyk za zubami.

Pri vyslovení mena istého politika reagujete veľmi podráždene a odsúdite všetkých jeho voličov, žiaľ, aj vášho spoločníka.
2.Politické sympatie sú intímnou záležitosťou každého z nás. Rešpektujte to!

Na adresu moletnej pani A uštipačne poznamenáte, že by už mohla začať cvičiť, aby nestrašila malé deti. Až ticho, ktoré nastane, vám prezradí, že ste prepískli. Pani má možno poruchu štítnej žľazy.
3.Každý je zodpovedný iba za seba, to že vám sa páčia iba štíhli ľudia ešte neznamená, že tí tlstí sa musia prispôsobiť vášmu vkusu. Najmä ak ich vzhľad spôsobila choroba.

Dosť nevhodná je aj poznámka, že radšej by ste sa obesila, ako by ste mala piť ako kamarátkin manžel.
4.Alkoholizmus je dedičná choroba. V rodinách alkoholikov často páchajú samovraždy. Občas aj obesením.
 
Dosť veľké fo-pa je, presviedčať mladú dámu po vašom boku, že život bez detí ani nie je životom.
5.Nie každej žene je dopriate materstvo, aj keď sú mnohé ženy ochotné urobiť pre to čokoľvek.
 
6.Hlúpe je, spýtať sa dámy, ktorá prišla do spoločnosti so svojím mladším partnerom, či jej synček často dlho do noci býva  s ňou na večierkoch.

7.Rozprávať o spoločných zážitkoch z dovolenky sa neoplatí pred novou manželkou vášho kolegu, mohla by to brať osobne. Manželky dosť zle reagujú aj na vetu: „Dnes má každý správny muž milenku, no nie zlato?“

8.Rozprávať zasvätene o tom, že istý Marek, spolužiak vášho syna, je neskutočný gauner a fajčiar marišky sa neoplatí, aj keď ste v tej najvyššej spoločnosti, môže sa stať, že to  budete hovoriť jeho ockovi.

9. Výborné je aj to, ak si pána poslanca mýlite s vaším mäsiarom a riaditeľa firmy zaradíte na vrátnicu, lebo jeho tvár sa vám zdá povedomá.

Ak sa chcete vyhnúť blamáži, nepite veľa, nevymýšľajte si, nevyvyšujte sa a buďte taktná. Ak  niekoho významného nepoznáte, pokojne sa k tomu priznajte. A hlavne všetko nekritizujte, lebo tvorcovia jedla, výzdoby, interiéru, obrazu, nápoja... môžu stáť pri vás a isto im vaša kritika nepadne dobre.
Apropos, ak vám bude priateľka rozprávať, že vďaka istému lieku schudla 15 kg, nepovedzte jej hneď, že ten liek je rakovinotvorný, aby sa váš prejav nestal žlčotvorný.


Diskusia k článku:

je mi z toho nanič.... "fo-pa" .... veď to je na grcanie
Neregistrovaný - svetoobčan, 28.3.2002 07:37
:)))),podarilo sa mi spraviť zopár podobných,ale podľa mňa celkom milých prešľapov,súdiac podľa toho,že ľudia sa milo usmievali...:) možno ich to aj pobavilo´...:).Samozrejme kŕčovitých neuvoľnených ľudí neznášam.:)
Neregistrovaný - Bellezza , 28.3.2002 08:10, bellezza(`na`)pobox.sk
Niekedy sa mi zda, že ľudia ktorý sa dopúšťajú fo-pa vôbec si to neuvedomujú. Ako včera na pošte jedná veľmi milá pani poštárka ma pekne urazila mám 27r. a hádala mi 18r. Aj keď vizerám mlado zdalo sa mi nevhodné aby cudzia osoba pred všetkými rozoberala môj vek a vysmievala sa mi, že keď by som si prišla kúpiť Keno tak odo mňa pýta občianku. Keby som bola taká obmedzená ako ona mohla by som na oplátku rozoberať jej orly nos.
Neregistrovaný - Maťa, 28.3.2002 08:32
fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí
Neregistrovaný - svetoob..., 28.3.2002 08:38
fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí fo-pa=faux pas vizerám= vyzerám orly=orlí
Neregistrovaný - svetoob..., 28.3.2002 08:45
preco sem nepise eva?:-)
Neregistrovaný - , 28.3.2002 08:48
Pre "svetoob" tu predsa nejde o chyby ale o diskusiu. Keď človek píše popri prácu, nestíha si skontrolovať text.
Neregistrovaný - Maťa, 28.3.2002 09:07
Svetoob nám chce naznačiť že ovláda cudzie slová aj pravopis a tak skromne prispieť do diskusie. Vďaka Ti, svetoob.
Neregistrovaný - Ja, 28.3.2002 09:45
Velmi rad, .... Ja, ..... tessek, prosim, ja velmi rad pomahala aby tu bol trochu viac kultúralis,...nagyon pekny, ked sa poví: Džon Lenon, Džodž Klúny, Michael Šúmacher, a podobný schvost
Neregistrovaný - svetoo.., 28.3.2002 11:50
Na tom "fo-pa" som sa zasmiala aj ja. To podla mna nie je chyba, ale poslovencenie. <br>K obsahu: pekny clanok, ale ani jeden bod sa mi nestal, hoci som uz bola v pod. situaciach. Dokonala nie som, ale naucila som sa taktu.
Neregistrovaný - Lila, 28.3.2002 14:26
zamisly sa nad sebou svetoobčan,vadia Ti nepodstatné veci. Dada
Neregistrovaný - Dada, 31.3.2002 05:14
drahy svetoobcan, ked ti je na grckanie z takychto nepodstatnosti, to musis davit asi od rana do vecera .... tolko omylov sa na svete deje.vyjadrujem uprimnu sustrast, mne by sa nepacilo travit cely zivot v predklone a kratit si ho obracanim zaludka ... na inych.skus navstivit odbornika v gastroterapii, snad ti pomoze, snad ... smutne-davici svetoobcan
Neregistrovaný - lolita, 2.4.2002 11:09
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!