Cointreau Fizz – drink tohto leta
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 16.10.2016 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Nie je nič krajšie ako sadnúť si na terasu a len tak si užívať príjemnú atmosféru, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj popíjanie lahodného drinku a verte, že nemusí to byť iba horúce leto. Každý má spomedzi miešaných drinkov ten svoj obľúbený. No sú také, ktoré o sebe môžu tvrdiť, že sú nadčasovou univerzálnou klasikou. K nim patrí aj Cointreau Fizz.

Nie je nič krajšie ako sadnúť si na terasu a len tak si užívať príjemnú atmosféru, ku ktorej neodmysliteľne patrí aj popíjanie lahodného drinku a verte, že nemusí to byť iba horúce leto.  Každý má spomedzi miešaných drinkov ten svoj obľúbený. No sú také, ktoré o sebe môžu tvrdiť, že sú nadčasovou univerzálnou klasikou. K nim patrí aj Cointreau Fizz. 

Už pri prvom pohľade naň je zrejmé, že je pitím pôžitkárov, ktorí si radi pozvoľna vychutnajú jeho jedinečnú chuť. Je to kokteil vo svojej najrýdzejšej podobe, zbavený zbytočných parádičiek. Recept je jednoduchý, stačí zmiešať správny pomer likéru Cointreau, limetkovej šťavy, zaliať perlivou vodou a spolu s ľadom podávať s ležérne vloženou slamkou v pohári na long drink. Jeho kúzlom je dokonale kombinovateľná chuť. Pridaním rôznych ingrediencií vznikne vždy nový, jedinečný drink, ktorý si však ponecháva svoj charakter. Cointreau Fizz je ľahký, elegantný, neustále sa meniaci a prispôsobivý koktail, ktorý svojou spontánnosťou osvieži každého fajnšmekra.

Cointreau Fizz uzrel svetlo sveta v roku 1876, kedy sa po prvýkrát objavil v známej knihe Jerryho Thomasa „Jerry Thomas´ Guide“ (Barmanov sprievodca), odvtedy sa radí k najvyhľadávanejším kokteilom. Správny pomer sladkej a horkej pomarančovej kôry likéru Cointreau  stál za vytvorením receptu, ktorý sa nepodobal žiadnemu inému. Vďaka svojej univerzálnosti sa stal neskôr základom pre najznámejšie miešané nápoje ako Cosmopolitan, Margarita, či Side car. 

 

Recept „All natural“

 

50 ml Cointreau

20 ml čerstvej limetkovej šťavy

100 ml perlivej vody

ľad

 

Do kokteilového šejkra nalejeme Cointreau a limetkovú šťavu. Pridáme ľad, pretrepeme a vlejeme do pohára na long drink. Dolejeme perlivou vodou.

 

 

JAHODA & MÄTA

 

50 ml likéru Cointreau

15 ml čerstvej limetky

4 – 5 ks čerstvých jahôd

3 lístky čerstvej mäty

50 ml sódy

 

V bostonskom šejkri zmiešajte jahody s lístkami mäty, pridajte likér Cointreau, šťavu z limetky a pridajte ľad. Poriadne premiešajte, až pokiaľ sa oceľ na šejkri neochladí. Nápoj preceďte do pohára a dolejte sódu. Na záver ozdobte vetvičkou mäty.

 

 

UHORKA & BAZALKA

 

50 ml likéru Cointreau

20 ml šťavy z čerstvej limetky

3 plátky čerstvej uhorky

4 lístky čerstvej bazalky

50 ml sódy

 

V bostonskom šejkri zmiešajte plátky uhorky s lístkami bazalky, likér Cointreau a šťavu z limetky. Pridajte ľad a miešajte až pokiaľ sa šejker neochladí. Nápoj preceďte do pohára a dolejte sódu. Ozdobte lístkami bazalky.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.