AKO OŽIVIŤ TEAMBUILDING HRAMI
Autor(ka) : Peter
Dátum a čas : 24.10.2014 00:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Teambuilding je výborný spôsob ako utužovať vzťahy medzi kolegami. Zážitkové aktivity vo forme hier zblížia, zabavia spolupracovníkov a zároveň zefektívnia fungovanie v tíme.

Teambuilding je výborný spôsob ako utužovať vzťahy medzi kolegami. Zážitkové aktivity vo forme hier zblížia, zabavia spolupracovníkov a zároveň zefektívnia fungovanie v tíme.

 

Efektívne fungovanie tímu je základom pre úspešnú firmu. K dosiahnutiu tohto cieľa môže napomôcť teambuilding, ktorý pracovné skupiny združuje na báze priateľstva a zábavy.

 

Spolupráca v tíme počas zážitkových aktivít podporuje kolektívneho ducha aj pri riešení úloh v práci. Jednotlivci sa vymania z pocitu obmedzenia, posúvajú sa vo svojom profesionálnom, ale aj osobnom živote a dokážu odbúravať a zvládať prekážky brániace v ich raste. Účastníci teambuildingu si obohacujú vodcovské a komunikačné schopnosti, upevňujú vzájomnú dôveru a tím sa tak stáva kompaktným.

 

Prinášame vám niekoľko tipov, ako urobiť z teambuildingu zábavný zážitok.

 

Šach ako ho nepoznáte

 

Šach možno hrať aj v tímoch, hlavne ak nejde o stolovú, ale o záhradnú hru. Aj keď je minimálny počet hráčov 2, v rámci teambuildingu sa toto číslo zaiste zväčší. Čím viac hráčov, tým viac súperenia a aj zábavy. Ak sa šach hrá v družstvách, spoluhráči sa musia na seba navzájom spoliehať, a tak sa upevňuje aj dôvera medzi nimi. „Šach vo väčších rozmeroch je ako stvorený do exteriéru, no možno ho hrať aj v interiéri a ako zážitková hra výborne doplní teambuildingové aktivity,“ povedala Kristína Havasová, spoluzakladateľka e-shopu ZáhradnéHry.sk.

 

Domino vo veľkom

 

Aj keď sa možno zdá, že Domino nepatrí k tým najzábavnejším hrám, ak si ho zahráte vo veľkom, určite sa pri tom nebudete nudiť. Jedna z najrozšírenejších hier na svete vo väčšom prevedení je vhodná do záhrady, ale aj do rozmernejších priestorov v interiéri.  Spájaním jednotlivých častí hry možno vytvoriť „hada“, ktorý sa vinie celou záhradou alebo prechádza z miestnosti do miestnosti.

 

Aktivity väčších rozmerov

 

Celkom nová zábavná hra určená nielen pre jednotlivcov, ale aj pre tímy, je Záhradná veža Aktivity. Hráčov nielen pobaví, ale prispieva aj k rozvíjaniu tímového ducha. „Cieľom hry je postaviť čo najvyššiu vežu presúvaním jednotlivých hranolov. Pri hre je potrebné zvážiť, ktorý hranol je najvýhodnejšie presunúť. Symboly na dieloch odkazujúce na kartičky s vtipnými úlohami hru oživia. Pre ešte viac zábavy môžu hráči vytvoriť tímy a spoliehať sa tak na ťahy spoluhráčov,“ vysvetlila Kristína Havasová.

 

Hry určené do exteriéru, ktoré však možno používať aj v interiéri s väčším hracím priestorom, na chvíľu vrátia do detských čias a zároveň utužia vzťahy, čo je hlavným cieľom každého teambuildingu.

 

Zakradnehry.sk©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.