Ateliér Babylon prinesie v októbri divadelné zážitky a hudobné chuťovky
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 11.10.2011 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Vo „svojom“ divadle pripravil Maroš Kramár na október 2011 opäť bohatý program. Hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť na spojenie Dana Bártu a jeho kapely Illustratosphere s Darou Rollins či na krst nového albumu Support Lesbiens. Milovníci divadla sa určite potešia bohatému výberu hier s výborným hereckým obsadením. Predstaví sa im nielen Rudolf Hrušinský, Jana Švandová, Jana Krausová či Jitka Schneiderová, ale uvidia aj Anku Šiskovú, Naďu Konvalinkovú, Václava Vydru a mnohých ďalších!

Vo „svojom“ divadle pripravil Maroš Kramár na október 2011 opäť bohatý program. Hudobní fajnšmekri sa môžu tešiť na spojenie Dana Bártu a jeho kapely Illustratosphere s Darou Rollins či na krst nového albumu Support Lesbiens.  Milovníci  divadla sa určite potešia bohatému výberu hier s výborným hereckým obsadením. Predstaví sa im nielen Rudolf Hrušinský, Jana Švandová,  Jana Krausová či Jitka Schneiderová, ale uvidia aj Anku Šiskovú, Naďu Konvalinkovú, Václava Vydru a mnohých ďalších!

Milovníci dobrej hudby si na svoje prídu  13. a  14. októbra - Dan Bárta s kapelou Illustratosphere pozvali na turné Daru Rollins.  Na koncerte zaznejú piesne nielen od Sexy Dancers, ale v duete aj piesne Illustratosphere, veci z repertoáru Dary Rolins či prevzatej skladby iných interpretov. Už teraz je jasné, že pôjde o skutočne veľkú hudobnú udalosť!

 

V stredu 19. októbra sa na doskách Ateliéru Babylon predstaví český multiinštrumentalista Vlasta Redl 20. októbra pokrstia svoje  dieťa, nový album Homobot, Support Lesbiens. Pre neznalých - Support Lesbiens je anglicky spievajúca česká kapela, ktorá sa vďaka svojim vynikajúcim piesňam stala skutočne obľúbenou a patrí k jedným z najhranejších u našich západných susedov. Bola ocenaná aj mnohými cenami, napr. Anděl za najlepší album roka či za kapelu roka.

 

Do Tureckej kaviarne sú pozvaní  22. októbra všetci milovníci humoru, ale aj jemného napätia. Inscenácia s názvom „Turecká kavárna“ vás zavedie priamo do jednej z parížskych kaviarní, kde sa odohrajú tri detektívne príbehy. Nebude však chýbať ani zábava, o ktorú sa postará herecké obsadenie na čele s Naďou Konvalinkovou a Václavom Vydrom.  

 

V nedeľu 23. októbra budú Josef Carda, Jana Švandová a Rudolf  Hrušinský orginálne riešiť manželský trojuholník. Komédia „Nebyla to páta, byla to deváta“  je skvelá nielen svojim námetom, ale  najmä majstrovskými dialógmi v podaní nezabudnuteľných hercov!

 

V septembri sa návštevníci Ateliéru Babylon dozvedeli „ Vše o mužích“, tento mesiac sa môžu pripraviť na „Vše o ženách“. 24. októbra sa javisku stretnú tri originálne herečky - Jitka Schneiderová, Anna Šišková ( v alternácii s Monikou  A. Fingerovou ) a Jana Krausová. Hoci budú, v rámci hereckého obsadenia, na javisku ženy len tri, prežijú si osudy až piatich. To znamená spolu pätnásť príbehov, pätnásť charakterov, ale len jedno spoločné - fakt, že sú ženami.

 

Predstavenie pre jedného herca „Caveman –  jaskynný muž“  zapĺňa do posledného miesta hľadisko mnohých divadiel v USA i v Kanade. Obhajoba jaskynného muža, ktorú napísal a na javisku sám uvádza Rob Becker, predstavuje humorné premýšľanie o rozdieloch medzi mužmi a ženami a o tom, ako tieto rozdiely vyvolávajú často nedorozumenie. V českej verzii hry sa predstavia v alternácii Honza Holík a Jakub Slach. Diváci sa túto „one man show“  v Ateliéri Babylon môžu tešiť 26. októbra!

 

Na záver tohto bohatého menu  má Ateliér Babylon pripravený  hudobný zákusok – koncert kapely Komajota, ktorá vystúpi v rámci svojho Elektro tour 30. októbra. Skupina zahrá v päťčlennej koncertnej zostave a niektoré skladby predstaví aj v špeciálnej elektronickej úprave. Na pódiu nebude chýbať syntetizátor, perkusie či elektronické bicie.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.