Monika Hilmerová sa pripravuje na úlohu porotkyne
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 23.5.2003 00:00
Kategória : Osobnosti
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Prvýkrát v živote si herečka Monika Hilmerová vyskúša koncom júna novú "úlohu", porotkyne medzinárodného filmového festivalu, známeho Art Filmu v Trenčianskych Tepliciach. "Keď ma oslovili, bola som prekvapená, ale zároveň aj veľmi potešená. Dobre mi padlo nielen to, že si ma organizátori vybrali, ale aj možnosť byť po celý čas na Art Filme. Mám to tam veľmi rada a vôbec, mám rada filmové festivaly a ich atmosféru," teší sa budúca porotkyňa, ktorá sa doteraz na filmových prehliadkach zúčastňovala ako herečka a na konte má už aj niekoľko festivalových ocenení.

Prvýkrát v živote si herečka Monika Hilmerová vyskúša koncom júna  novú "úlohu",  porotkyne medzinárodného filmového festivalu, známeho Art Filmu v Trenčianskych Tepliciach.   "Keď ma oslovili, bola som prekvapená, ale zároveň aj veľmi potešená. Dobre  mi  padlo nielen to, že si ma organizátori vybrali, ale aj možnosť byť po celý  čas na  Art Filme. Mám to tam veľmi rada a vôbec, mám rada filmové festivaly a ich  atmosféru,"  teší sa budúca porotkyňa, ktorá sa doteraz na filmových prehliadkach zúčastňovala ako  herečka a na konte má už aj niekoľko festivalových ocenení.

Priamo na  Art Filme  získala pred dvoma rokmi prémiu za svoj výkon v českom filme Oběti a vrazi.  Za ďalší  český film Lebensborn - Pramen života ju ocenili nielen na festivale detských filmov v  Zlíne,  ale aj na medzinárodnom filmovom festivale v Portugalsku.  So zodpovednosťou, akou sa vyznačuje pri študovaní divadelných a filmových úloh, sa mladá herečka  chytila aj tej  porotcovskej. "Doteraz som nikdy nebola v pozícii, aby môj názor bol smerodajný. Uvedomila  som si, že to, čo si budem myslieť o tom-ktorom filme, môže ovplyvniť jeho  umiestnenie. Takže som si už zaobstarala nejaké knihy o filme, aby som získala aj iný  uhol  pohľadu. Ale i tak si myslím, že sa budem riadiť najmä svojím srdcom," prezradila  sympatická herečka, pre ktorú je film nielen obľúbenou súčasťou jej hereckej profesie, ale aj koníčkom. Vo voľnom čase totiž najradšej chodí práve do kina.  Filmov si tak počas  festivalu užije až-až. Päťčlenná medzinárodná porota Art Filmu bude  počas ôsmich dní  posudzovať 51 súťažných titulov - celovečerných, dokumentárnych, krátkych aj študentských  filmov.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.