Som taká, aká som
Autor(ka) : Natália Krížová
Dátum a čas : 29.5.2002 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Ako často ste si už pomysleli, že nie ste dostatočne atraktívna a koľko razy ste sa trápili kvôli hrubým stehnám, veľkému zadku alebo neforemnému nosu? Vaša nálada klesala a úmerne s tým prichádzal do vášho života nepokoj. Vymaňte sa z tejto nezmyselnej pasce, ktorá vás zbytočne obmedzuje.

Ako často ste si už pomysleli, že nie ste dostatočne atraktívna a koľko razy ste sa trápili kvôli hrubým stehnám, veľkému zadku alebo neforemnému nosu? Vaša nálada klesala a úmerne s tým prichádzal do vášho života nepokoj. Vymaňte sa z tejto nezmyselnej pasce, ktorá vás zbytočne obmedzuje.


To my učíme deti, že chlapci by mali byť odvážni a dievčatká pekné.  Americkí vedci dokázali, že dokonca už dojčatá ženského pohlavia sú chválené za vzhľad niekoľkokrát častejšie ako chlapci. U niekoľkoročných detí sa tieto vzorce iba umocňujú – v animovaných rozprávkach sú dobré postavy pekné a štíhle, zatiaľ čo zlé alebo hlúpe postavy sú tučné alebo škaredé.

Krásne dievčatá z reklám
V skutočnosti vieme, že dokonalá krása dievčat z titulných stránok časopisov alebo z filmov je efektom práce mnohých špecialistov – kozmetičiek, vizážistov, kaderníkov, fotografov, osvetľovačov a špecialistov na počítačové spracovanie snímok. Ale aj napriek tomu máme často komplexy, že nie sme ako ony. V USA vznikajú kluby podpory pre ženy, ktoré sa na špeciálnych terapeutických stretnutiach učia akceptovať sa také, aké sú.
Skôr ako poviete: ,,Ale pribrala!
Psychologické výskumy medzi ženami dokazujú, že fyzický vzhľad iných žien je obľúbenou témou dámskych klebietok. ,,Tá herečka ale poriadne zostarla!“, ,,Jana po poslednom tehotenstve hrozne pribrala!“...koľkokrát ste si s kamarátkami vymieňali podobné dojmy? Pretože neakceptujeme svoje telo, okamžite si všímame nedokonalosť iných žien. Takýto postoj funguje ako bumerang: pri kritizovaní iných  sa samy vháňame do čoraz väčších komplexov a tým viac kritizujeme iné ženy.

Pekným  sa darí lepšie...
Žiaľ, je to pravda. Bolo dokázané, že fyzicky atraktívni ľudia majú väčšie šance na úspech ako ľudia neatraktívni alebo s nadváhou. Aj napriek tomu by sme to nemali brať doslovne. Ľudia s nepravidelnými črtami tváre alebo s niekoľkými kilami navyše tiež môžu dokázať veľké veci. Ak uveria sami v seba a túto vieru prenesú na svoje okolie. Pekní ľudia sú okrem toho v omnoho nevýhodnejšej situácii, ako by sa mohlo zdať: výnimočne pekné ženy sa musia poriadne nadrieť, aby dokázali, že nie sú iba prázdne bábiky alebo že nečíhajú len na to, aby niekomu odlákali muža.

Pamätajte!Noste oblečenie dobrej kvality – je lepšie vydať viac peňazí na jedny šaty, ktoré budú dobre vyzerať niekoľko rokov, ako na niekoľko kusov, ktoré stratia fazónu, keď ich niekoľkokrát vyperiete.
Dbajte o vlasy – ak nemáte čas ani trpezlivosť na komplikované účesy, dajte si vlasy ostrihať tak, aby ich úprava zaberala čo najmenej času. Ak si vlasy farbíte a nemáte každý týždeň čas zaoberať sa odrastenými partiami, dajte si urobiť melír. Dbajte najmä o to, aby ste mali vlasy vždy čisté a bez lupín.  Zanedbaný účes nezachránia ani tie najefektnejšie šaty.
Buďte vždy upravená – noste iba čisté a vyžehlené odevy. Týka sa to najmä osôb s nadváhou, ktoré si nemôžu dovoliť zanedbávať sa, pretože na plnšej postave je všetko viditeľnejšie.  Nuž a samozrejme – nezabúdajte na čisté topánky.
Usmievajte sa – pochmúrna alebo zaťatá tvár každého odradí. Ak sa budete usmievať vy, budú k vám ľudia pristupovať so sympatiami. Naviac vám príjemný vzhľad tváre dodá na príťažlivosti.
Vyberajte si vhodné farby – ak máte pleť broskyňového odtieňa, najlepšie a mlado budete vyzerať v teplých odtieňoch farieb. Ak má vaša pokožka ružovkastý tón – kupujte si odevy v odtieňoch sivej, svetlomodrej a tmavomodrej. Rovnako starostlivo si vyberajte farbu na vlasy.
Starajte sa o pleť – ak má (najmä na jar) nepekný, sivkastý odtieň, použite tónovací krém, ktorý ju oživí. Nepreháňajte to s pobytom na slnku   a používajte krémy so slnečnými filtrami. Intenzívne opaľovanie pokožku nielen ničí, ale takisto zvýrazňuje každú vrásku.

    Pokračovanie Desatoro boja proti komplexom©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.