Ako aplikovať kozmetické výrobky II
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 14.5.2002 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

V prvej časti sme si povedali, ako správne nanášať kozmetické výrobky určené na ošetrenie tváre. Podobné finty na zvýšenie účinnosti moderných kozmetických výrobkov platia aj v prípade ošetrovania tela a vlasov.

V prvej časti sme si povedali, ako správne nanášať kozmetické výrobky určené na ošetrenie tváre.  Podobné finty na zvýšenie účinnosti moderných kozmetických výrobkov platia aj v prípade ošetrovania tela a vlasov.

TELO – vyzbrojené rukavičkami
A/ Útok rukavicou je neuveriteľne účinný v prípade anticelulitídových výrobkov.  Ak ich vtierame do pokožky drsnou masážnou rukavicou, vstrebávajú sa rýchlejšie a lepšie. Ak gél, balzam alebo krém proti celulitíde vtierame do pokožky rukou, mali by sme dodatočne vyskúšať techniku štípania (chytať ju prstom a ukazováčikom a rýchlo a energicky ,,trhať“) alebo hniesť ju hánkami. Takáto povrchová stimulácia pokožky zvyšuje elastickosť  mäkkého tkaniva a pomáha rozbíjať celulitídu.
Niektoré aktívne výrobky so silnými účinkami, napr. s kofeínom alebo výťažkami z brečtana môžeme takisto vmasírovať špeciálnymi masážnymi strojčekmi.  Niektorí výrobcovia už ku svojim produktom pribaľujú špeciálne ,,masažéry“, čiže prístroje na boj proti celulitíde. Väčšinou sú to masážne kefky s gumovými alebo plastikovými výčnelkami.
B/ Balzamy, gély a pílingy (rovnako sprchové, ako aj ošetrujúce) potrebujú rozhodnú, ale jemnú ruku. Do pokožky, zmäknutej kúpeľom, je najvhodnejšie jemne ich vmasírovať alebo vklepať.
C/ Veľmi účinnou metódou na zlepšenie pružnosti pokožky celého tela je energické vklepávanie a po vstrebaní výrobku krémovej konzistencie – dodatočná masáž hánkami. Výrobky s konzistenciou hustého gélu nanášame vždy zdola nahor.

VLASY
O kondíciii mŕtveho vlasu v skutočnosti rozhoduje živé tkanivo – pokožka hlavy, ktorá je husto popretkávaná nervami a cievami. Všetky šampóny a kozmetické výrobky na umývanie vlasov sú zväčša určené na boj s lupinami, nadmerným mastením a nadmerným rohovatením – jedným slovom na odstraňovaním defektov pokožky hlavy. ,,Zalepená“ odlupujúcimi sa plátkami a slabo prekrvená pokožka má negatívny vplyv na stav cibuliek  a spôsobuje, že vlasy sú anemické, bez lesku a pozbavené prirodzenej ochrany. Preto je taká dôležitá masáž pokožky hlavy počas umývania (a tomu istému slúži aj pomaly zabudnutá inštitúcia kefovania vlasov).
Aplikátory (dlhé tenké dávkovače alebo pipety), ktorými sú často vybavené špeciálne toniky a séra na ošetrovanie pokožky hlavy, umožňujú nanášať výrobok bezprostredne na pokožku.
Veľmi účinnú metódu na zlepšenie prekrvenia pokožky predstavuje jemný mechanický píling. Masáž hlavy počas umývania je podľa odborníkov dôležitejšia ako samotné umývanie. Vôbec nemusíme nanášať šampón na celú dĺžku vlasov, pretože pena, vytvorená počas masáže pokožky hlavy, vlasy pri oplachovaní zľahka  premyje a to im stačí. Počas umývania je vhodné silno stláčať body od stredu hlavy a na jej bokoch. Ak to vo vašom kaderníctve ešte nepochopili, hľadajte si nový salón.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.