Ako sa starať o malé prsia
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 2.5.2002 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Ak vás príroda obdarila malým poprsím, nie je to ani zďaleka dôvod na paniku. Existujú aj iné spôsoby ako plastická chirurgia, vďaka ktorým budú prsia okrúhlejšie a pružnejšie a celá postava získa ženskejší vzhľad a pôvab.

Ak vás príroda obdarila malým poprsím,  nie je to ani zďaleka dôvod na paniku. Existujú aj iné spôsoby ako plastická chirurgia, vďaka ktorým budú prsia okrúhlejšie a pružnejšie a celá postava získa ženskejší vzhľad a pôvab.

 

VYHÝBAJTE SA:
● Radikálnym redukčným kúram, pretože tukové tkanivo ubúda aj s poprsia.
● Dlhým horúcim kúpeľom, ktoré príliš zmäkčujú pokožku a podporujú jej ochabovanie.
● Spaniu na bruchu, pretože splošťuje prsníky.

DODŽIAVAJTE:
● Pravidelné striedavé sprchovanie studenou a teplou vodou, zakončené vždy prúdom studenej vody.
● Ošetrovanie poprsia tonikom na zvýšenie pružnosti, napr. z vychladeného rozmarínového záparu s malým množstvo čistej vodky alebo citrónovej šťavy.
● Obklady na zvýšenie pružnosti: do teplej vody nasypte trocha soli, do studenej pridajte  citrónovú šťavu. Striedavo namáčajte čistú žinku do týchto  zmesí a prikladajte zdola na prsníky.
● Nikdy sa neopaľujte bez ochrannej kozmetiky. Pokožka dekoltu a prsníkov je na žiarenie UV veľmi citlivá.

GYMNASTIKA JE NEVYHNUTNÁ
Prsia nemajú svaly a o ich peknom tvare rozhodujú silné a elastické svaly chrbta a hrudníka. To znamená, že ich kondíciu môžeme udržať iba pomocou pravidelného cvičenia:
● Do každej ruky zoberte činku (1-2 kg) a striedavo dvíhajte ruky ohnuté v lakťoch . S činkami môžete takisto opisovať kruhy vpred a vzad.
● Zohnite ruky v lakťoch, spojte dlane a ruky 20-krát k sebe silno pritlačte.
● Postojačky si položte ruky na ramená a lakťami krúžte 20-krát dopredu a dozadu.
● Na hlavu si položte hrubú knihu a aspoň 20 razy si bez pomoci rúk sadnite a vstaňte. Je to vynikajúci cvik na posilnenie svalstva chrbtice.

JEMNÁ MASÁŽ
Poprsie nezväčší zázračný krém, ale pružná, dobre napnutá pokožka bude prsníky lepšie držať a dvíhať ich nahor. Pravidelne používajte hydratačné a spevňujúce krémy, určené špeciálne na ošetrovanie tejto telovej partie. Kozmetické výrobky na ošetrovanie poprsia pokožku zvlhčujú, vyživujú a podporujú jej regeneráciu a spolu s masážou a cvičením obmedzujú vznik strií a ochabovanie pokožky.
Krém alebo gél naneste vo výške pazúch a dôkladne ho rozotrite krúživými pohybmi okolo prsníkov (bradavky vynechajte). Masáž opakujte dovtedy, kým sa kozmetický prípravok celkom nevstrebe.

TRIKY S MÓDOU
Módni návrhári tvrdia, že ženy s malým poprsím je možné omnoho ľahšie obliecť atraktívne ako ženy s veľkým  poprsím. Najviac im pristanú blúzky a odevy s krčeným alebo s naberaným vrchom, pod ktorým poprsie vyzerá plnšie. Opticky ho zväčšujú aj iné detaily odevu ako napríklad:
● Krátke rukávy s manžetami. Čím viac vodorovných línií na úrovni pŕs, tým lepšie.
● Plisovanie, volány a lemovky končiace v línií poprsia.
● Odevy so zvýšeným pásom.
● Šaty s golierikom.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.