Začnite deň s ovsenými raňajkami
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 28.4.2014 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Čo ponúkne energiu na celé dopoludnie, obnoví a naštartuje metabolizmus a zabezpečí fungovanie svalov a mozgu lepšie ako raňajky? No predsa výživné raňajky plné ovsa. Ovos je najmladšia obilnina plná zdraviu prospešných látok. Obsahuje dôležité vitamíny a minerálne látky, a navyše má vysoký podiel vlákniny. Ovos obsahuje aj betaglukán.

Čo ponúkne energiu na celé dopoludnie, obnoví a naštartuje metabolizmus a zabezpečí fungovanie svalov a mozgu lepšie ako raňajky? No predsa výživné raňajky plné ovsa. Ovos je najmladšia obilnina plná zdraviu prospešných látok. Obsahuje dôležité vitamíny a minerálne látky, a navyše má vysoký podiel vlákniny. Ovos obsahuje aj betaglukán.

Doprajte si na raňajky chvíľku pri jednom stole a prestrite si naň mlieko, jogurt, chutné cereálie, čerstvé ovocie a zeleninu. Nezabúdajte ani na nápoje s nízkym obsahom cukru. Nalaďte sa pred odchodom do práce a do školy a pochutnajte si na dobrotách od Emca. Emco ponúka pre každého niečo. Pre mamy niečo ľahké, pre otcov niečo sýte a pre tých najmenších niečo hravé a zdravé.   

Mysli Ľahké a krehké s konopným semienkom postráži líniu každej mamy a správne vás naladí na celý deň. Nielenže obsahujú štyri druhy vločiek, ale tiež kúzelnú prísadu v podobe zdravých konopných a dyňových semienok. Mysli neobsahujú žiadny pridaný cukor, takže vynikne ich správna chuť. Stačí ich nasypať do misky a zaliať mliekom alebo jogurtom. Doplniť ich môžete chutným ovocím ako jablko alebo hruška a zapiť nápojom.

Pokiaľ buble voda vo varnej kanvici, pripravte na stôl poháre vody, džúsu alebo čaju. Pre väčších jedákov je tu Expres Ovsená kaša s lieskovými orieškami. Vrecúško stačí nasypať do misky a zaliať horúcou vodou. Zamiešajte a nechajte stáť asi dve minúty. Porcia ovsených vločiek zasýti aj toho najupracovanejšieho otecka. Navyše výborne chutí.

Ale čo tí najmenší? Pre nich Emco pripravilo špeciálne Mysli pre princezné a Mysli pre pirátov. Chrumkavý základ obohatený o zdravé ovsené vločky, brusnice alebo jahody, lupienky v čokoláde, modré a ružové burizóny. Tie modré zafarbila do farby mora riasa Spirulina – prírodné farbivo. Aj princezné aj piráti si v chutných raňajkách doplnia sedem vitamínov, prevažne skupiny B a minerály ako vápnik a železo. Oproti iným druhom chrumkavých müsli obsahujú až o 30 % menej cukru. Nasypte do misky, zalejte mliekom alebo jogurtom a raňajky sú hotové. Pridajte jabĺčko a na pitie čaj, vodu alebo džús. Deti však prípravu Emco raňajok hravo zvládnu aj samé.

Potešte seba aj svojich milých chutnými, zdravými, ovsenými raňajkami a postarajte sa o ich energiu na celé dopoludnie.  

Viac na www.emco.sk©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.