Krémovanie môže byť radosť. A Slovenky to vedia!
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 24.9.2012 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Pocit napätia, suchá, precitlivená a podráždená pleť. Mnohé z nás ani len netušia, že problém ich pleti spočíva práve v nedostatočnej hydratácii. V rámci prieskumu Physiogel si kvalitu svojej pokožky nechalo otestovať pomocou špeciálnej mikrokamery takmer 1 300 žien. Výsledky ukázali, že práve suchá pleť je problémom, s ktorým každodenne bojuje viac ako 50% Sloveniek.

Pocit napätia, suchá, precitlivená a podráždená pleť. Mnohé z nás ani len netušia, že problém ich pleti spočíva práve v nedostatočnej hydratácii. V rámci prieskumu Physiogel si kvalitu svojej pokožky nechalo otestovať pomocou špeciálnej mikrokamery takmer 1 300 žien. Výsledky ukázali, že práve suchá pleť je problémom, s ktorým každodenne bojuje viac ako 50% Sloveniek.

 

S krásnou pleťou súvisí aj pravidelný ranný rituál krémovania. Ako sa krémujú Slovenky? Či si na seba nájdu dostatok času alebo berú krémovanie ako nutnú povinnosť odhalili výsledky celonárodnej ankety.

 

Každá z nás je iná a vyžaduje si tiež osobitú starostlivosť. Aby sme sa o svoju pleť vedeli správne starať, potrebujeme poznať jej potreby. Detailnú analýzu pleti mali Slovenky možnosť získať v rámci prieskumu Physiogel, ktorý sa realizoval v šiestich slovenských mestách. Odborný personál poskytol každej záujemkyni diagnostiku pomocou špeciálnej mikrokamery, ktorá prostredníctvom dvesto násobného zväčšenia pleti odhalila aj tie najmenšie nedostatky a tiež zhodnotila úroveň jej hydratácie. Aké výsledky priniesol test pleti Sloveniek?

Až 50% z nás má pleť dehydrovanú až suchú, 33% zmiešanú, 10% mastnú a len 7% normálnu a bezproblémovú.

Prečo sa pleť stáva suchou a precitlivenou? Najčastejšou príčinou je oslabená tuková bariéra, ktorá je pre kožu veľmi dôležitá. V dôsledku jej narušenia pleť stráca vodu. Tukový film je preto nevyhnutné chrániť a pri jeho poškodení ho obnoviť pomocou kvalitnej kozmetiky. Rad kozmetických produktov Physiogel® je ideálnym riešením pre pleť, ktorá je nedostatočne hydratovaná až precitlivená. Vďaka jedinečnej kombinácii účinných zložiek pokožku chráni, upokojuje a obnovuje jej rovnováhu.

 

Krémovanie je súčasťou každodennej rutiny mnohých z nás. Vedeli ste však, že existuje niekoľko štýlov krémovania? Celonárodná anketa na www.chranmeplet.sk, do ktorej sa zapojilo viac ako 3 000 žien, priniesla zaujímavé výsledky, ktoré prezrádzajú viac o ženách a ich tajných rituáloch.  Šprintérka, jogínka, koketa či kreslička – takto sme nazvali rôzne štýly krémovania a účastníčky ankety odklikli spôsob krémovania im najbližší. Každá siahne ráno po svojom obľúbenom kréme, no každá je iná a má svoj štýl.

„Šprintérka“ je realistka, ktorá v návale povinností a ranného zhonu berie krémovanie ako rutinu. Tvár, brucho, nohy. Jednou rukou krémuje a druhou rukou sa načahuje za rannou kávou. Až 64% žien sa našlo práve v tomto štýle.

Ráno môže byť aj pomalé a príjemné, jemná vôňa krému prebudí všetky zmysly a krúživé pohyby prstov po tvári a tele vytvoria ochrannú auru krému, ktorá sprevádza svoju nositeľku po celý deň. Práve takto si predstavuje krémovanie „jogínka“, avšak len 13% z nás si dokáže tento ranný rituál aj skutočne vychutnať.

Krémovanie je hrou a nie je len nutnou povinnosťou. Štyri bodky na ruku, srdiečko na brucho a dve bodky na tvár. „Kreslička“ je inovatívna a kreatívna a 13% žien vie, že ráno môže byť aj plné nápadov.

 

 

 

Hoci je ich málo, krémovanie si vedia vychutnať. Pozrieť sa do zrkadla s pocitom, že ste krásna aj priamo po prebudení, naladí vašu myseľ pozitívne na celý deň. Kráse však treba venovať aj čas a „koketa“ to vie. Krásna a jemná pokožka je poklad, o ktorý sa treba starať a  dôkladné krémovanie je

to najmenej, čo pre ňu môžeme spraviť. Len 10% žien si však uvedomuje aké dôležité je užiť si chvíle, ktoré patria iba nám.

 

Každá máme svoj jedinečný štýl, najdôležitejšie je však dokonale poznať svoju pleť a dopriať jej potrebnú starostlivosť v podobe kvalitného krému a pár minút, ktoré patria len a len nám.

 

Koža je  naším ochranným štítom, ktorý chráni telo pred nepriaznivými vplyvmi prostredia. Aby bola pleť zdravá a krásna potrebuje dostatok vody. V blížiacich sa letných mesiacoch, kedy sme vystavení silným slnečným lúčom a naše telo vylučuje vodu viac ako inokedy, by sme si mali dopriať  jej dostatočný príjem. Pravidelný pitný režimu a hydratačná kozmetika sú základom.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.