S buchtami do sveta aj na chalupu Penam napečie za vás - užite si výlety aj dovolenku so sladkými dobrotami
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 7.6.2012 01:18
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Poznáme to z rozprávok. Starostlivá mamka pozmetala zvyšky múky, napiekla z nich voňavé makové buchty a vypravila syna Jana do sveta šťastie hľadať. Dnes už nemusí mama buchty vypekať, stačí, keď vybehne do najbližšieho obchodu a kúpi čerstvé Penam Jankove buchty so slivkovým lekvárom a skvelou škoricovou posýpkou. Ak chce byť štýlová, môže ich zbaliť do batôžka, ale v originálnom obale zaručene vydržia dlhšie čerstvé.

Poznáme to z rozprávok. Starostlivá mamka pozmetala zvyšky múky, napiekla z nich voňavé makové buchty a vypravila syna Jana do sveta šťastie hľadať. Dnes už nemusí mama buchty vypekať, stačí, keď vybehne do najbližšieho obchodu a kúpi čerstvé Penam Jankove buchty so slivkovým lekvárom a skvelou škoricovou posýpkou. Ak chce byť štýlová, môže ich zbaliť do batôžka, ale v originálnom obale zaručene vydržia dlhšie čerstvé.

 

Leto nás opäť pozýva na výlety, k vode, na cyklotúry, na chalupy a samozrejme – na vytúženú letnú dovolenku. Slnečné dni nás zasa vyháňajú z kuchýň, od horúcich sporákov. To však neznamená, že si nemôžeme dopriať obľúbené sladké dobroty. Pekári z Penamu ich napiekli za nás, presne tak ako ich máme radi. Ponúkajú naozaj širokú paletu čerstvého, chutného a voňavého sladkého pečiva, stačí si len vybrať! Tu sú naše letné tipy.

 

Čo na výlet:  Penam cereálna večka   – je na výlety doslova ideálna. Ani veľká, ani malá, taká akurát do ruky. Rýchlo zaženie hlad a s bohatým obsahom vlákniny a ovocnej náplne so 60 % ovocia, dodá aj potrebnú dávku energie na ďalšie kilometre.  Praktické 70 g balenie sa zmestí do každého batôžka, dokonca aj do cyklistickej „ľadvinky“.  Cereálne večky sa vyrábajú v štyroch ovocných príchutiach – višňovej, broskyňovej, červená ríbezľa a slivkový lekvár, takže si môžete vybrať tú svoju. Ak si strážite štíhlu líniu, informácie o výživových hodnotách nájdete na zadnej strane obalu.

 

Čo so sebou na dovolenku: Penam Jankove buchty  – ak ste sa vybrali do sveta, tak by ste nemali zabudnúť na buchty.  Je príjemné mať so sebou vo svete kúsok domova. Jemné kysnuté buchty sú skvelé aj preto, že vydržia chutné aj vo vyšších teplotách, pretože sú plnené slivkovým lekvárom. Posypané škoricovým cukrom chutia naozaj výborne.  Nezabudnite si ich pribaliť do dovolenkového batôžka. Kúpite ich v 250 g balení.

 

 

Čo na víkend na chalupe:  Penam Závin kakaová náplň  – je skvelý na raňajky, k popoludňajšej káve, aj pre nečakanú návštevu susedných chalupárov.  Stačí nakrájať a chutné pohostenie je na stole. Len tak medzi nami – skúsili ste niekedy ponúknuť závin k šálke kávy robotníkom, ktorí vám pomáhajú na chalupe? Vyskúšajte aj makový, orechový či tvarohový, uvidíte, koľko kúskov zostane na mise... Dostanete ho kúpiť balený v 200 g a rodinnom 400 g balení.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.