Doprajte svojej pleti ionizačný kúpeľ
Autor(ka) : Jana Markušová
Dátum a čas : 28.3.2007 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Hladká a čistá pleť bez vrások je snom každej ženy, avšak v domácom prostredí a s použitím tradičných prostriedkov sa nikdy nedajú dosiahnuť dokonalé výsledky. Kozmetické salóny síce ponúkajú profesionálne prostriedky pre starostlivosť o pleť, avšak nie každá z nás si ju môže dopriať tak často, ako by to jej pleť potrebovala.

Hladká a čistá pleť bez vrások je snom každej ženy, avšak v domácom prostredí a s použitím tradičných prostriedkov sa nikdy nedajú dosiahnuť dokonalé výsledky. Kozmetické salóny síce ponúkajú profesionálne prostriedky pre starostlivosť o pleť, avšak nie každá z nás si ju môže dopriať tak často, ako by to jej pleť potrebovala. Panasonic preto vyvinul ionizačný parný kúpeľ Panasonic ES2424, teda prístroj, ktorý prináša profesionálnu starostlivosť o pleť v domácom prostredí. Ionizačný kúpeľ pokožku nielen dôkladne vyčistí, ale zároveň dodá pleti potrebnú vlhkosť a vyhladí vrásky.  

Využitie pary na čistenie a hydratáciu pleti nie je žiadnou novinkou, avšak bežné naparovače využívajú veľké častice pary, ktoré nemôžu preniknúť do hĺbky pokožky a zostávajú na povrchu. Ionizačný parný kúpeľ Panasonic preto využíva paru, ktorá je rozložená na iónové nanočastice. Tie prenikajú hlboko do pokožky - priamo do keratínovej vrstvy, kde sa nachádzajú zrohovatené bunky. Spolu s nimi sa tak do pleti dostane potrebná vlhkosť, ktorá hydratuje pleť zvnútra. Následné uzavretie pórov zachová vlhkosť vo vnútri pleti tak, aby bunky v keratínovej vrstve zostali pružné. Para v prístroji, ohriata na 42 °C, spôsobuje v pokožke termošok. Vďaka nemu sa v koži aktivuje kolagén, ktorý priamo ovplyvňuje vypnutie pleti.

Ionizačný parný kúpeľ Panasonic teda výrazne ovplyvní obsah vlhkosti v pleti a blahodárne pôsobí na prejavy suchej pleti. Už po prvom použití dôjde k vyrovnaniu hladiny mazu a pleť získa späť svoju hebkosť. Citlivá pleť okolo očí je pružnejšia a žiarivejšia.

Dlhodobé testovanie prístroja na mníchovskej dermatologickej klinike preukázalo, že pri pravidelnom používaní sa u pacientok zlepšil celkový stav pleti tváre, ktorá bola dostatočne hydratovaná. Suchá a mastná pleť žien, ktoré prístroj používali, bola vláčna, hebká a vďaka evidentnému rozjasneniu pôsobila mladšie. Z výsledkov testu jasne vyplynulo, že prístroj stimuluje povädnutú pleť, zvyšuje jej jas a hebkosť a vyhladzuje vrásky. Je vhodný najmä pre tie ženy, ktoré chcú zabrániť prejavom predčasného starnutia pleti, ako sú strata pružnosti a hebkosti pokožky a prvé vrásky.

Použitie ionizačného kúpeľa Panasonic je pritom jednoduché. Stačí prístroj zapojiť do siete, zapnúť ionizačnú lampu a približne po 30 sekundách začne vystupovať ionizačná para. Nastavením trysky do potrebnej polohy a otáčaním tváre do strán zaistíte rovnomerné rozloženie pary na celej ploche tváre. Je dobré venovať zvláštnu pozornosť oblasti nosa a problematickej T zóne. Po skončení kúry tvár osušíte jemným papierovým obrúskom a nanesiete na ňu pleťové mlieko a hydratačnú emulziu.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.