Francúzska manikúra
Autor(ka) : Miriam Kuhlová
Dátum a čas : 9.3.2007 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Chceš mať krásne upravené nechty? Urob si francúzsku manikúru! Nie je to nič ťažké, poradíme ti, ako na to... krok za krokom.

Chceš mať krásne upravené nechty? Urob si francúzsku manikúru! Nie je to nič ťažké, poradíme ti, ako na to... krok za krokom.

1. Obstaraj si súpravu pre francúzsku manikúru od RIMMEL London - FRENCH MANICURE.

2. Pred nanášaním laku je potrebné dôkladne nechty vyčistiť, odlakovať starý lak, nechty odmastiť v mydlovej vode a osušiť. Nechtovú kožtičku zatlačiť špeciálnym drievkom. Nanes na ne olej, nechaj pôsobiť, a keď kožtička zvláčnie, pritiahni ju späť k nechtovému lôžku.

3. Nechty prelešti leštičkou, aby si odstránila prípadné nerovnosti alebo nečistoty.

4. Nechty pri francúzskej manikúre väčšinou pilujeme do hranata, ale samozrejme záleží od vkusu každého. Nechty vtedy vypiluj do požadovaného tvaru a môžeš začať spevňovať!

5. Spevňovač posilní mäkké a lámavé nechty a navyše ich ochráni pred sfarbením použitým lakom. Použiť môžeš tiež niektorý z priehľadných výživných lakov, napríklad proti lámavosti, s prídavkom vápnika pre výživu a ďalšie.

6. Kým si kúpite súpravu pre francúzsku manikúru, okrem lakov tam nebudú chýbať ani špeciálne šablóny, ktoré sa prilepia pod biele okraje nechtov, aby sa urýchlilo nanášanie bieleho laku, ktorý obkreslí okraje. Je to oveľa jednoduchšie, ako končeky nechtov vytvarovať bez tohto pomocníka, pretože len tak budeš mať končeky rovnaké, rovnomerné a zarovnané.

7. Po nalepení šablón bielym lakom vykresli jedným ťahom vedeným zľava doprava koncové línie nechtov. Šablóny sa dajú dnes bežne kúpiť v drogérii nielen v súprave, ale aj samostatne, alebo ich môžeš kúpiť v salóne, kde manikúru robia.

8. Počkaj, kým biely lak poriadne nezaschne, potom odstráň opatrne šablóny a daj sa do ďalšieho lakovania. Vybrať si môžeš zo sýteho smotanového a jemne ružového laku, prípadne kombinovať podobné odtiene. Vybratou farbou pretri nechty vrátane bielych okrajov. Teraz už nechaj všetko iba zaschnúť.

9. Pretri nechty bezfarebným lakom, ktorý zvýši životnosť celého lakovania, takže ti nechty vydržia dlhšie krásne!

Kompletná súprava FRENCH MANICURE od RIMMEL London obsahuje:
French Manicure č. 433
Dlhodobo odolný lak na nechty s vysokým leskom a elegantnou jemnou farbou slonovej kosti. Vďaka vylepšenému zloženiu posilňuje a spevňuje tvoje nechty.

Nail Tip Whitener
Biely lak na končeky nechtov pre dokonalý efekt moderného lakovania. Krásne sa leskne, a navyše ešte pomáha krehké končeky nechtov spevňovať a chrániť tak proti lámaniu.

Multi 3in1
Starostlivosť o nechty - slovíčko "multi" v jeho názve nie je náhodou. Je to skutočne všestranný pomocník pri úprave nechtov. Použiť ho môžeš napríklad ako:

- Podkladový lak, ktorý vyrovnáva a chráni povrch nechtu.
- Spevňujúci lak, ktorý zabraňuje štiepeniu a lámaniu nechtov. Obsahuje vitamín E, ktorý necht chráni a posilňuje. Nanáša sa v dvoch vrstvách na odlakované a odmastené nechty.
- Vrchný lak, ktorý zabraňuje odlupovaniu farebného laku a predlžuje jeho trvanlivosť. Navyše zvýši lesk nechtov. Všetky tri laky tejto francúzskej manikúry obsahujú vlákno LYCRA, ktoré dodáva pružnosť, pevnosť a zabraňuje lámaniu.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.