Pred svadbou maj oči otvorené, po svadbe ich privri II.
Autor(ka) : Natália Križova
Dátum a čas : 24.5.2001 03:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Klamárom sa nevyhnete
V prvom rade pravidelne filtrujte jeho reči a dávajte ich do rovnice s jeho skutkami. Ak vám hovorí to, čo chcete počuť, teda: „milujem ťa“, „si moja jediná“, „znesiem ti modré z neba“, „nikdy som nemal pri sebe úžasnejšiu bytosť“ a na druhej strane vám nie je ochotný s ničím pomôcť a nevie nič obetovať, nevzdá sa svojich koníčkov, ani nevhodných priateľov, domov chodí až večer, lebo ho „zavalila práca“, neodpovedá na vaše priame otázky /drahá nebuď detinská, samozrejme, že pred tebou nemám tajomstvá, hádam nechceš rozhovormi ničiť tento úžasný hokejový zápas/ buďte ostražitá.

Druhý znak, ktorý svedčí o tom, že ste klamaná je prílišná dokonalosť ponúkaných právd. Ak je vám všetko, čo od muža počujete milé, nebude to zrejme pravda. Porekadlo, bolo to príliš dokonalé na to, aby to mohla byť pravda, má svoje opodstatnenie. Nič nie je bez chybičiek a pokiaľ tak vyzerá práve rovnica vášho vzťahu, treba ju preskúmať. Zamyslite sa nad tým, či náhodou všetko, čo vám partner o sebe a o živote hovorí, nie je odozva vašich dávno, či nedávno povedaných slov. Ak ste sa zmienili o tom, že milujete mužov so sebaúctou, ktorí uznávajú silu ženy, chcete mať dve deti a dom... a partner vám to predloží ako jeho víziu života, treba sa zamyslieť nad tým, či sa práve nezamotávate do pavučiny klamára. To isté platí v manželskom zväzku, v ktorom sa nikdy nestretnete s odporom „bude tak, ako len ty povieš, maminka“ a činy nikde.

Ďalším znakom, ktorý neklamne svedčí o tom, že vás raz bude určite klamať je skutočnosť, že klame vždy a všade. Váš partner používa lož, ako pracovný nástroj? Ak sa ho na to opýtate, vysvetlí vám, že je obchodník, novinár, politik… Skrátka, ak dobre viete, že jeho život je plný lží. Ak viete aj to, že klamal svojej matke, keď ste s ním začínali chodiť, viete, že klamal žene, ktorej ste ho prebrali, že klame priateľom, s ktorými chodí hrať tenis, rovnako ako klame svojich obchodných partnerov alebo kolegov, musíte rátať s tým, že je to človek, ktorý nepozná cenu slova a pravdy. Keď klame všetkých, vidíte dôvod prečo by nemal klamať aj vás? Pretože vy mu neklamete? Pretože vy ste iná? Pretože máte pre neho špecifický význam? Nie. Ak je niekto klamár a vy ho svojou toleranciou jeho lží v klamaní podporujete, je veľmi pravdepodobné, že sa nikdy neodnaučí klamať.

Posledný prípad sú lži, do ktorých svojho partnera dovediete, či dotlačíte sama. Pokiaľ sa po dvoch týždňoch vzťahu budete partnera pýtať na to, či si vás vezme, pokiaľ viete, že muž s ktorým spávate je ženatý a neustále sa ho pýtate, či sa rozvedie, pokiaľ potrebujete počuť, že za vás rád preberie zodpovednosť, keď mu ani nenapadne sa s vami nasťahovať do jedného priestoru, pokiaľ nepochopíte, že sú veci, ktoré vám muž pod tlakom v nohaviciach veľmi rád sľúbi, je len malá pravdepodobnosť, že ho nenaučíte klamať. Ak nechcete byť klamaná a sklamaná, nepýtajte sa mužov príliš skoro na veci, ktoré by boli záväzné. Netlačte na nich vo veciach, ktoré chcú čas. Hra na lásku je jednou z hier, ktorá má len málo víťazov a lož s pravdou sa v nej často spolu podieľajú na likvidácii prchavého šťastia.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.